Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 331 alıyorum arkadaşlar ne diyorsunuz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında divemasteronur tarafından paylaşıldı.

1. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar sedona 331 alıyorum ne dersiniz genelde şehir içi zaman zamanda stabil yollara girebilirim diye böyle bir modelde karar kıldım.Fakat hala aklımda KRON XC 1000 modeli nimi alsam diyorum oda dağ bisikleti ama karar vermem gerekiyor havalar iyileşti artık bisiklete binmem lazım.

2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    V frenli bir model düşünebilirsiniz. Disk frenin size maliyet ve ağırlıktan başka bir şey vereceğini sanmıyorum. 321'e bakın derim. Artan parayla tüm ekipmanlarınızı (kask, eldiven, iç lastik, tamir kiti... vb.) alırsınız.

divemasteronur bunu beğendi.
  3. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar V fren veya Disk fren arasındaki seçimi hangisi yönünde kullanmalıyım? Bana masraf olarak başka bişey çıkarmı bu bisiklette fikir belirtirseniz sevinirim V fren daha cazip gelmeye başladı şuan itibariyle Ahmet arkadaşımızın dediği gibi ama bisikletin rengi siyah o görsel açıdan kafamı kurcaladı biraz görüntüsü aklıma takıldı bu seferde :)

4. Gökhan Semiz

Gökhan Semiz Doğa, Kamp, Yaban

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Disk fren gereksizdir , v-fren den şaşmayın.

5. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    disk fren kesinlikle

300 gram fazla yük çekersin ancak enin can güvenliğindir disk fren

6. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Fikir yazarmısınız arkadaşlar lütfen zira karar vermem gerekiyor bisiklet kalmadı piyasada izmirde yok bu istediğim bisiklet netten almayı düşünüyorum.Peşinde nasıl bir iskonto alıyorsunuz firmalardan bunuda belirtirmisiniz Teşkler..

NOT: 172 boy için 17'' bisiklet tercih etsem mi yoksa başka bir fikri olan teşkler..

7. Kerem YILDIZ

Kerem YILDIZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    disk freni tercih edin derim. V tipi fren özellikle yağmurlu havalarda hiç iyi performans vermiyor. Ayrıca sıkça ötme yapabiliyor. Disk fren de ise mekanik frenden uzak durmanızı disk alacaksanız hidrolik disk frenli bisiklet almanızı öneririm.

Bisiklet seçimine gelir isek 321'de ön amörtisör yoktur ayrıca v frendir. 331 Sedona ise güzel bisiklet. Bence alınabilir. Bende Merida crossway 40d, Sedona 331 ve Carraro 225 arasında kalmıştım. Tavsiyem tabiki Merida. Ama Sedona'da 2. tercihimdi.

Merida da Shimano Alivio Vites kullanılmış. Gayet başarılı. 150 km gittim. Frenleri ise kati suretle hidrolik almanızı öneririm.

8. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Defalarca tartışıldı, disk frenin bakım maliyetleri ve ağırlığı nedeniyle, aslfatta ve hafif arazi koşullarında gerekli olmadığı söylendi. Ayrıca artık pabuçlarda sınırsız çeşit mecvut. Çok ucuza kaçmazsanız, hiçbir sorun yaşamazsınız. Bakımlarını da kendiniz yaparsınız.

Bazı arkadaşlar ihtiyaç olmayan şeyi, ısrarla öneriyorlar. Burada hangisi zınk diye durur kısmını tartışmıyoruz ki? Disk fren maliyet getirir böyle bir kullanıcıya. Gerek alırken, gerek kullanırken böyle olur. Ben de meraklıydım arkaya disk fren takmaya fakat v frenin yoldaki avantajlarını görünce ve disk frenin maliyetlerini görünce, bir daha uğraşmadım. Amotrisör şartsa, Carraro Sportive 224 ya da Salcano City Sport 30 gibi modellere bakabilirsiniz. Kilitlemeli maşaya sahipler.

9. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Peki bakım maliyeti nekadar bir sürede ve kaç liraya mal olur bana bilgi verirmisiniz?

10. mustafa şan

mustafa şan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sedona 331 var bende de daha hidroliklere hiç bir şey olmadı 2 aya yaklaştı alalı

11. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ben de alternatif olmasi acisindan sportive 225i tavsiye edebilirim ama yukaridaki arkadaslara katiliyorum.bu tip bisikletler icin disk frenin gereksiz oldugu kanatindeyim.eger v frene karar verirseniz sportive 224de de bakabilirsiniz.gayet makul bir fiyati var.ama tabikide parcalari sedona 331den dusuk.giris seviye yukseltilebilecek bir bisiklet.

12. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Piyasada acayip tutmuş ama bu bisiklet nereyi arasam ya bitmiş ellerinde yada uygun ölçüde yok o yüzden şaşaırdım kaldım ya buldum nette bir sitede almayı planlıyorum.