Sedona 325

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
Merhaba açtığım konulardan sonra carraro 227 , sedona 325 ve merida v20 arasında kalmıştım ilk önce meridayı eledim biraz araştırdıktan sonra aralarında neredeyse hiç bir fark olmadığını ama yaşadığım şehirde sedonanın bayisi bana daha yakın düştüğü için sedona 325 almaya karar verdim . 340 ile 325 arasında kalmıştım uzun uzun araştırıp satıcı ile konuştuktan sonra bir kaç gram ağırlık ve 3 vites fazlalık için ekstradan vereceğim 200 lira için değmez diye düşündüm. Sonuçta bir çok ekipmanıda almak lazım .Almayı düşünenler için vereceğim cevaplar çok olumlu olacak , daha önceden her ne kadar çok bisiklet deneyimim olmasada çok rahat bir kaç pedalle uzun mesafeler kat edebildiğin bisiklet vites değişimlerini hissetmiyorum bile disk fren olması beni korkutmuştu ama ne olursa olsun gerçekten iyi tutan bir fren , aldığım ilk günden 30 km yol gittim uzun süre bisiklet sürmediğimden bir hayli yoruldum tabii :rolleyes: . Dediğim gibi daha önceden profesyonel şekilde bisiklet sürmedim küçük şeylere dikkat etmez yoluma devam ederdim ama şimdi bana göre pahalı bir bisiklet aldığım için en ince ayrıntılarına dikkat ediyorum vites değiştirmekte hiç bir sorun yok ama çok sık olmasada arada bir pedale bastığımda vites değişiyormuş gibi birşey tıklıyor ve pedalede vites değişiyor hissi veriyor bu normal midir?

neyse gelelim resimlere daha çekicek çok şeyim olmadı sadece bisikletimin resimlerini çektim yarın kayseri içinde bir tura çıkıp güzel düşündüğüm şeyleri çekip forumda paylaşacağım

https://i.hizliresim.com/em0LOZ.jpg

https://i.hizliresim.com/KgQXlb.jpg

https://i.hizliresim.com/ea7XPB.jpg

https://i.hizliresim.com/e7jA2a.jpg

https://i.hizliresim.com/KZlY1k.jpg

bisikletten gayet memnunum ama yazdığım şu vites değişiyor hissi verme olayı sorunmudur ?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hayırlı olsun hocam güzel bir seçim yapmışsın.Kazasız pedallamalar dilerim.Pedaldan gelen sesi sorun etme sonuçta belli bir rodaj süresi olacak.Parçaların birbirine iyice uyum sağlamalarını bekle.Bir hafta sonra tekrar bakım için bayisine götür.Orada tamamen kontrol edip,genel bakımını yaparlar,sonrasında sorunsuz bir biçimde binmeye devam edersin.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Bisikletiniz hayırlı uğurlu olsun Ahmet Bey. Kazasız belasız bol pedallı günler dilerim.

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
@Mustafa T. Erhan

teşekkür ederim , sesin pedalden geldiğini sanmıyorum vitesten geliyor . Haftaya servise götüreyim bi o zaman

@Ömer KARAN

teşekkür ederim :)

Hasan KRN

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Kron
Bisikletiniz hayırlı olsun Ahmet bey gerçekten iyi seçim yapmışsınız.Kazasız Pedallar...

• Beğen
Tepkiler: cancemkaya

oğuz çetinkaya

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Dahon
2014 model tüm bisiklet markalarının modellerinden en beğendiğim model. Bence de çok iyi seçim. Hayırlı kazasız belasız pedallamanızı dilerim. Konuyu bisikletlerimizin fotoğrafları bölümünde açmak daha da güzel olur. Lakin o bölüme bakan daha çok oluyor, daha çok kişiye ulaşır resimler. Vitesten gelen ses ilk zamanlarda normal. Tam ayarlı olmadığından vites kolu müdahalesinden daha geç vites atıyor olabilir. Belirli süre sonra ilk bakıma götürdüğünüzde kolaylıkla halledilir diye düşünüyorum.

Baki S.

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Sedona
Bisikletiniz hayırlı olsun. Ben de 1 hafta kadar önce aldım sedona 325 aynı ses bende de var arka 7 ve 8. viteslerde yapıyor o sesi gidondaki ayardan denedim sıkmayı gevşetmeyi geçmedi hatta daha da kötüleşti. Sonra en azından eski ayarını yakalayabildim. Bir arkadaş bu sorun için zinciri çapraz kullanma arka taraf büyüdükçe ön tarafı da büyült dedi dediği gibi ön 2 de arka 7 de yapmıyor gibi. Ama bakımda ilk söyleyeceğim bu olacak.

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
@Baki S.

aynı sorun bendede var 8 de yapıyor

Hepinize teşekkür ederim :)

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
Yolda giderken dümdüz yolda bir parçanın düştüğünü hissetim indim baktım ama hiç bir yerde bulamadım ön frenin tutuşu azaldı ve düz giderken sanki bir demir parçası demir parçasına vuruyor gibi sürekli ses çıkarıyor frenlediğinde aşırı ses çıkarmaya başlıyor (ön fren) durumum açıkçası vahim bisikleti cumartesi günü aldım sedona 325 servisi aradım getirin dediler elimle yapabileceğim brişey değil sanırsam :(

birde yüksek vitesteyken 14 gibi bir arabayı geçmek veya kalkışlarda pedale yüklenince vites atıyormuş gibi ses geliyor ve pedalde titreme oluyor normal birşey mi ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ahmet çekmegeli

arka vites attırıcının telini çok az germek lazım eğer bahsettiğiniz şeyi doğru anladıysam, yine de servise gösterin

ERTĞRL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Sedona
Merhaba.
Ben de henüz geçen hafta Sedona 325 aldım, 70km kullandım. Frenlerimde vs. bir sorun çıkmadı ancak bahsettiğiniz vites problemini ben de yaşıyorum, özellikle düşük viteslerde rampa çıkarken pedala yüklenince sanki vites atıyormuş gibi oluyor. Başlık açılalı 1 ay geçmiş, bu sorunu yaşayanlar acaba çözüm bulabildi mi?

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
@Baki S.
ön 2 de arka 7, 8 de yanlış kullanım olur zinciride dişliyide bozarsınız ön ortadayken arkayı 4 den yukarı çıkarmayın

Tepki
1
İsim
Hakan Akgül
Bisiklet
Sedona
2015 model sedona 1350tl ye sizce nasıldır?Başka önerilerinize de açığım…

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.286
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kaedeşim hayırlı olsun güzel bisiklet 325 bendede var güle güle kullan 2200 kmdeyim allaha şükür tık yok en üst dişleye geçişlerde bazen sorun yaşıyorum arka artırıcının ordan hafif bir ayar yapıyorum bir tur çevirerek düzeliyor takma böyle şeyleri kafaya

Burak28

Üye
Tepki
0
İsim
Burak Demiray
Bisiklet
Sedona
Merhaba
Bende 3 ay oldu 325 alalı bu vites sorunu bende de var diye kafayı yemistim geçen gün Bahcesehir Bisiklet hastanesi Mehmet bey kontrol etti zincirin iki dişlisi sıkışık ve hareket etmediginden oluyormuş . İki dişi değiştirdi sorun halloldu.

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.286
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tuna1903
Açı ayarlı boğazla çözebilirsiniz