Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sedona 321

Konu, 'Sedona' kısmında Gökhan GÜNERİ tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan GÜNERİ

Gökhan GÜNERİ Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaslar uzun bir ara 14 kg lik bir hidrolik frenli mtb kullanımından sonra sedona 321 e gecmek ıstıyorum.
    ağırlığı bazı başlıklarda 10.9 gibi rakamlar verilmiş ancak başka yerlerde çok daha çeşitli agırlıklar soylenmıs.Bisikleti tartmıs ve fabrıka cıkıs agırlıgının tam olarak kaç oldugunu bılen varmı.
    Bu model dısında bu ayarda bisiklet önerilerinizi de almak istiyorum ayrıca.
    Eğer tandıgınızda falan ıkıncı el bu ayarda bir bisiklet varsa düsünebılırım de.
    çok çeşitli bir yazı oldu sanırım ancak bu kadar fazla bilgi eksıgım ıcın nereye konu acacagımı bılemedım :) bu yuzden moderatorler kusura bakmasın lutfen :):)

Bahadır Budak bunu beğendi.
  2. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    ben de ilk kez gidip kendime güzel bir bisiklet almaya niyetliyim. şehir bisikletleri benim ilgi alanım. ve sedona 321 almayı düşünüyorum. ama kararsızım kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. ayrıca

''sedona 321/bianchi nero/ bianchi miles/ salcano city sport 27 hds''
    arasında karar vermem gerek yardımcı olursanız gidip alacam birini..:) ayrıca bunların ağırlıkları da yazmıyor o da çok aklıma takılıyor doğrusu.

kürşat gülen bunu beğendi.
  3. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=83848
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=84119

Bu başlıkları incelemeni öneririm. Bisikletin kadrosunda bir problem var bu yüzden bazı komponentlerin çalışmayacağı söyleniyor ya da üstündeki çekiş sisteminde uyumsuzluk var. Kataloglarda yazdığı gibi acera ön vites yok üstünde. 10 günü geçti hala şirket neden acera değilde tourney kullandığını söyleyemedi. Çok basit gibi görünen bir olay büyüdü. İlerde ciddi bir problem yaşarsan ne kadar ilgilenirler problemini çözerler mi yoksa süründürürler mi bilemiyorum.

Bisiklet de yollarda çok rahat ettiriyor. 28" olması büyük avantaj. MTB kullanıcılarına göre daha az enerji harcayarak aynı sürate çıkabiliyorsun. 135kmlik günübirlik bir tur yaptım. Sorun çıkarmadı. Ama bisikleti upgrade edememe gibi bir durum sözkonusu. Telefonla aradığım yetkili tourneyden daha üst model aktarıcıların çalışmadığını söylemişti... Durum arapsaçı anlayacağın.

4. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    yukarıda anlattığın olayı forumdan ben de takip ettim ve sedona 321 den vazgeçtim

5. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tam da bu yüzden yazıyorum foruma. İnsanlar olanlardan haberdar olsun. Aynı sıkıntıları yaşamayalım. Böylece şirketler de müşteri memnuniyeti konusunda daha dikkatli olurlar belki. Parayı ödemiş bir kerizle değil de müşteriyle muhattap olduklarının farkına varırlar.

6. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  7. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    baktıgın modellerin hepsini yeriinde gördüm bianchi nero cezbetmişti biraz ama mekanik disk fren sorunlu kadrosuda daha iyi deil sedona 321 almanı tavsiye ederim ....

8. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bir Reha Muhtar sorusu da ben sorayım o zaman. Bisikletinin ön aktarıcısının tourney olup olmadığını kontrol eder misin? Eğer değilse bikeandoutdoor parçayı değiştirip satmış demektir. Çünkü sedonanın sitesinde şu anda tourney gözüküyor.

9. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    senin yazını gördükten sonraki ilk işim o oldu zaten :))) dedim acabamı kontrol etmemiştim hiç aklıma bile gelmedi huylandırdın gidip baktım yerinde ve sağlam :)) a tourney baktım yerinde sağlam cok sağlam :)

Koray Uzun bunu beğendi.
  10. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İyice yılan hikayesine döndü olay. Bikeandoutdoor'dan mı aldınız acaba bisikleti?

11. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    hocam yannış anlasıldım sanırım tourney demek istediğim yerinde yani aslı bisiklet size yanışı olmus :)

12. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Beynim gazoz gibi şu anda. Bu hafta 4 proje hazırladım 5 vizeye girdim. O yüzden anlama zorluğu yaşıyor olabilirim. Bisikletinde acera mı var tourney mi var? Bir de hangi mağazadan aldın acaba?

13. yusuf can

yusuf can Üye

Seviye:
    benim 321 de de tourney takılı geldi ama büyütmeye gerek olmadığı kanısındayım 120 km mi tamamladım gerek donanım gerekse kadro muhteşem.. evet önce acera vereceğiz diyip tourney vermeleri çok büyük yanlış ama yetkili ve bilen ağızlarla konuşursanız alivioya kadar ön aktarıcı takıldığını duyacaksınız..

yani almayı düşünen arkadaşlar (bulabilirlerse) bence sırf ön aktarıcı tourney diye 321 den vazgeçmesinler. :) isterlerse 20 lira daha verip alivioya geçmek mümkünken... :)

14. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ilk mesajimda yanlışlık oldu telden yaziyorum kusura bakma arkadaşım shimona yerine acera yazdım demek istediğim parçaları neyse tam puanda akşam evden. resimli gönderirim bikeoutdoor besiktasidan. aldım karisiklik için tekrar özür

15. fahrettin akansu

fahrettin akansu Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    geçenlerde citybike için bu makinayı inceliyordum ve gidip Tandem Bisiklet'de Gürkan abiye sorduğumda arka tekerlek grubunun kadrodaki orta boruya fazla yakın olması sebebiyle sorunlar yaşandığını detaylıca açıklamıştı,

sonrasında forumdaki başlıkları ve yorumları görünce daha da bir gözüm korktu ve arkadaşımdaki 321(2010) denedim bu sabah, yarış bisikleti geometrisinde bir citybike tamamen.

çok çabuk hızlanıyor, akıcı ve stabil bir sürüşü var standart donanımı ile, bütün ön yargılarım kırıldı resmen.
    elimdeki alfine8 göbek ile sıfırdan bir citybike toplamak yerine 321'i upgrade etmeyi bile düşündüm ki disk fren uyumu olmadığı için vazgeçmek zorunda kaldım.

2011 versiyonunda disk için ön hazırlık bulunmasına rağmen daha konfora yönelen geometrisi ve 2010 senesinin beyaz renk seçeneğinin bu sene olmaması iyice canımı sıktı..
    alınacaksa 2010 senesi versiyonu tüm söylenenlere rağmen çok başarılı..

16. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar bisikletimin ücretsiz ilk bakımıyla birlikte ön aktarıcısı da değişti. Sitedeki bilgiler de güncellendi. Şu anda üzerinde acera var ve sorunsuz çalışıyor. Bana bu süreçte yardımcı oldukları için Bikeandoutdoor'a çok teşekkür ediyorum.

Bu güne kadar çok fazla bisiklet deneme şansım olmadı ama 2011 model 321'in de çok çabuk hızlandığını ve akıcı bir bisiklet olduğunu söyleyebilirim. 2010 modelini çok fazla araştırmadım ama uzun turlar düşündüğüm için daha konforlu olan ve tur için gerekli donanımları bulunduran 2011 model 321 daha çok kafama yatmıştı.

17. sinanulman

sinanulman Yeni Üye

Evelsi gün aldım. 2011 modelde, 2012 modelde vardı. Arasında 30 dolar fark vardı.

2011'e disk fren takılabiliyor, göbek bile shimano. Bu nedenle 2011 modelini tercih ettim.

Tam kararsızlık yaşadığım sırada aynı model kullanan profesyonel bir bisikletçi geldi. Sedona 321 ile kaç kilometre yaptın sorusuna 3000'i aşmışımdır dedi. Kilometre totalde 2700 küsurdu. Sürüş yaptım ilk günkü kadar yeniydi. Bu olaydan sonra aldım. 2011'i tercih erme nedenimde bu. Sedona 321 eskimiyor buna eminim.

Sistem acera, zaten orjinali bu. X bir bayinin kar etme amacıyla sistemi değiştiripte satmasını markaya bağlamamak gerekiyor, belkide onları kendi bisikletinde kullandı.

İlk sürüş deneyimlerim:

Kahretsin bugün yağmur yağıyor. Ağlamak istiyorum buna inanın. Sanki bir başka araç var altımda, geniş, yüksek olmasına rağmen çok havada değil, sürüşte aşırı güven ve yol hakimiyeti sağlıyor. Oturaklı gidiyor. Herşey önümden kacacak, çekilecek bana yol açacak gibi bir his veriyor. Kendimi bir başka hisettim. Aşık oldum. Sanki altımda bmw x6 var. Büyük, süratli, sağlam, geniş, güvenli.

Bsikletçiye alırken 30 km yol yapıyorum günde dedim, bisikletçi anca ısınırsın dedi... İnanmadım. 37 km yoldan sonra sanki binmemiş gibiydim. Sıkıntı veren kol ağrıları yok. Bacağımın ağaılığı ile bisiklet kendini götürüyor. Sizin ekstra bir performans sergilemenize gerek yok.

Düzlükte acaba nasıl hızlanıyor dedim. Pedalladıkça, abanmadan hızını arttırdı. Ne olduğunu, nasıl hızlandığını anlamadım. Bu bisiklet hız ve yol canavarı, korkuyorum ki hız, yormaması, kazalara sebebiyet verir. Önüme bir kız çocuğu çıktı. Anladım ki hızlandığı gibi duramıyor. İşin aslı hızından, süratinden korktum. Allahtan ayakta fazla abanmadım. Durmamın imkanı olmazdı.

Ağırlık konusu komik bir muamma. Gidonlar değişti, uzun yarım boynuz daha ağır gidonlar eklendi, kablolu kilometre ölçer takıldı, en ağır parça ise yanlığı yoktu. Bisikleti düz parketmek için o takıldı. Onsuz geliyormuş. Dijital tartıda tartamadım, sokakta bir tartıcı gördüm seyyar. Kendi kilomu ölçüp, sedonamı tarttım. 12 kg üstü bekliyordum. Satıcı 11 kg nin altı demişti inanmamıştım. Ben 68 kgyim benimle beraber 79 çıktı tartı :D Saf hali ile 11 kg'nin altında sedona 321 2011 modeli.

Alacaklara şiddele tavsiye edilir. 2011 modelleri bitmeden, 2012ler ile bir karşılaştırın. Benim gibi bakın derim.

Saygılar.

Sinan.

18. Ercan Gök

Ercan Gök Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    ben 350 km yaptım ve memnunum. Hiçbir sorunum yok ve çok çabuk hızlanabiliyorum.

19. Alexandra.Tuniel

Alexandra.Tuniel Yeni Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Merhabalar,
    benim bisikletlerden biri de sedona 321 (2011 model ben şahsen 2012'den daha çok beğendim). son 4 ayda 325 km yapmış görünüyor şimdiye kadar, iki sağlam kaza atlattım. Bir sıkıntısı yok. Ancak ben kompanentlerini düzenli olarak değiştiriyorum. Şimdi de yol lastiklerine geçmek istiyorum. Konu hakkında sormak istediğim bir iki nokta var, ama konu güncel ise yazmak isterim.