Sedona 321 vs. Salcano City Sport 60

mendieta

Üye
Tepki
1
Herkese iyi forumlar,
Bisiklet almaya karar verdiğimden beri forumunuzu büyük bir titizlikle inceliyorum. Bisiklet tavsiyelerini, şehir ve tur bisikleti kategorilerini detaylı olarak inceledim. İncelemelerim ve bisikleti kullanacağım alanlar doğrultusunda, giriş seviyesi, düz maşa bir şehir bisikleti almaya karar verdim. Seçeneklerimi de Sedona 321 ve Salcano CS 60 olarak belirledim. Yalnız kafama takılan son bir kaç şeyi sormak için de foruma üye olup bu mesajı yazmaya karar verdim. Sorularıma gelirsek;
Öncelikle:
Sedona 321 liste fiyatı 950TL
Salcano CS 60 liste fiyatı 700TL
1- Bu aradaki fiyat farkına değer mi, giriş seviye bir bisikletçi için? Fiyat performans oranı önemli sonuçta.
2- 21 vites ve 24 vites arasında büyük kullanım farkları var mı? (Performans açısından)
3- Cs 60'ın jant örümü bana güven vermedi açıkçası. Teknik bilgiye sahip değilim görünüm olarak bu sonuca vardım. Var mı böyle bir şey? Gerçi bir konuda muhabbeti geçmiş ama cevap biraz havada kalmış. Çok iyi bir lastik, düşünceniz yersiz şeklindeki cevaptan bahsediyorum.
4- Ben modelleri 2'ye indirdim ama bu fiyat aralığında başka bir model önerir misiniz? Kesinlikle üst fiyatı aşmamak koşulu ile? Ve neden o modeli almam konusunda ısrarcısınız? Kısa da olsa açıklamayla olursa çok sevinirim.
Şimdilik kafama takılanlar bunlar. Dediğim gibi kullanacağım alanlara göre düz maşa bir şehir-tur bisikletine karar verdim. Amortisörlü bir model düşünmüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Scudo

Numan54

Üye
Tepki
22
Hocam Sedona 321 ile Salcano city sport 60 ı karşılaştırmak salcano city sport a haksızlık olur düşüncesindeyim. Bu karşılaştırma içinde sedona 321 daha mantıklı fakat eğer city sport 30 u düşünürseniz oda güzel model maşasına da pek takılmayın bence zaten kilitlenebiliyor. City sport 30 - 870 TL üzerinden kapı açılsada kredi kartına 12 taksit 700 TL ye alınabiliyor. Kalan bütçeniz ilede gerekli ekipmanları alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: mendieta

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam citysport şehir bisikleti diye biliyorum. Peki istanbul-izmir(eskihisar-topçular feribot) için uygun olur mu? Yoksa dağ veya yol bisikleti daha mı mantıklı?

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
@Numan54

taksitli o fiyata nerede satılıyor..ben peşin 690 a almıştım

mendieta

Üye
Tepki
1
@Numan54

Numan bey cevabınız için teşekkürler ama dediğiniz fiyatlara 12 taksitle alabilmek imkansız gibi geldi bana. 2 ayrı bisikletçiye sordum ve peşinde bile bu fiyatlara inmediklerini gördüm.

Numan54

Üye
Tepki
22
@adnan kahveci
Sakarya da satılıyor hocam . Fiyatlar ve vadeler nereden aldığınıza bağlı olarak değişiyor doğal olarak . Yanılmıyorsam bu forumda 650 liraya aldığını söyleyen bir arkadaşta vardı.

Numan54

Üye
Tepki
22
@Fatih Özcan
Hocam imkansız değil neden değil onuda söyleyeyim esnaftan esnafa fiyat değişiyor. Hangi kartı kullandığınıza bakılarak vade de değişiyor. Ben şimdiki bisikletimi almadan önce Salcano City Sport 30 için 700 Liraya 12 ay vade yaptırmak üzere pazarlık yapmıştım hatta satıcı yanılmıyorsam 3 4 ay erteleme de yapılabildiğinden söz etmişti.