Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 321 ve Sedona 331 arasında kaldım.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında gkaratr tarafından paylaşıldı.

1. gkaratr

gkaratr Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar bir süre okuduktan sonra foruma üye oldum ve danışmak istedim.Ben forumda okuduklarıma göre sedonadan 321 e kadar verdim ama sitesinde bakarken 331 çok hoşuma gitti. Merak ettiğim birbirine göre + ve - leri nelerdir ve bu fiyat aralığında bu ikisinden daha üstün bir şehir bisikleti var mıdır? Cevaplayan herkese şimdiden teşekür ederim.

[​IMG][/url][/IMG]
    331
    321

2. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arada sanırım 200 TL gibi bir fark var. En önemli fark; 321 düz maşa, 331 kilitlenebilir amörtisörlü maşa. Düz maşa her ne kadar asfaltta güç kaybını en aza indirgese de, en ufak çukurları bile hissedersiniz. amörtisörlü maşa ise bu çukurları kısmen absorbe eder. Ayrıca maşanın kilitlenebilir olması istediğiniz zaman maşayı kilitleyerek yine düz maşa performansı elde etmenizi, istediğiniz zaman da amörtisörü açarak konforlu bir sürüş yapmanızı sağlar. Ayrıca 331'i hafif arazi koşullarında bile kullanabilirsiniz ama 321 ile asfalttan çıkamazsınız. 331'in dezavantajı da yine kilitlenebilir amörtisörlü maşası ve disk freni ile 321 e göre biraz ağır olmasıdır. Buda sonucu çok fazla etkilemez. Ha birde tabi mekanik disk fren zaten performans olarak kötü, eğer varsa 331i V frenli alın, hem daha iyi frenleriniz olur, hemde bisiklet biraz daha hafifler.. Ben sizin yerinizde olsam 200 TL fazla verip 331i alırdım.

3. gkaratr

gkaratr Yeni Üye

Seviye:
    internetten spariş vereceğim fakat e kadar güvenebilirim hasar falan olmuycağı hakkında. bu konuda kararsızlıklarım var :S

4. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Dostum internetten alma. Sanırım Adana'dasın, Adana'da bu bisikletleri bulabilirsin diye düşünüyorum, bir araştır önce. Bisikleti gözle görmek, oturmak, denemek ve hissederek almak lazım. Ekranda gözüne çok hoş gelen bir bisiklet, gözle görünce hoşuna gitmeyebilir. Yada tam tersi orada başka bir bisiklet görürsün. daha çok beğenirsin onu alır çıkarsın. Forumu biraz incele, "şu bisikleti almaya gittim ama bunu gördüm ve aldım" diye birçok yazı görürsün...

5. gkaratr

gkaratr Yeni Üye

Seviye:
    dün adana bayisine gittim 1 tane sedona vardı o da dağ bisikletiydi. ben de arkadaşa ne amaçla kullancagımı anlattım. şehir içinde kullancagım hem spor amaçlı hem ulaşım amaçlı kullancagım dedim o da ne kadar dağ bisikleti varsa övmeye başladı. sedona olmayınca başka bisikletlere baktım kron vardı marida vardı ama kafama sedonayı taktım diye pek alıcı gözle bakamadım...

6. Ahmet Gümüş

Ahmet Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    321 i al
    o amörtisörlü maşa 2,5 kg.. ve o bisiklet 14 kilo civarı
    321 11,5-12 felandır ne konforu arıyorsunuzki bisiklette maşalıyı düşünüyorsan git dağ bisikleti al daha avantajlı olur...
    Şehirde ulaşımda kullanacaksanız 321 i tavsiye ediyorum..ne gerek var maşaya bisiklet turları asfaltta oluyor..Arazide olanı pek görmedim..

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  7. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Türkiye'de yaşıyoruz asfaltlar malum :)

8. Hakan®

Hakan® Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bu fikirden yola çıkarak 331 almıştım sonradan pişman olmadım, çünkü asfalt kalitemiz çok kötü. :)