Sedona 321, Scott Sub 40, Cannondale Quick 5, Specialized Sirrus Sport

Tepki
7
Bisiklet
Cannondale
Merhaba,
Forumu arastirmadan konu actigim dusunulmesin. Benzer konu basliklarinin tamamina yakinini inceledim. Sorum biraz daha farklı olacak..
Türkiye deki (hemen hemen) Sedona 321 fiyatina, yakin zamanda gidecegim yurt disindan basliktaki diger bisikletleri alabiliyorum.
Ancak yurtdisindan alip getirmek hem biraz zahmetli hem pesin odeme ve garanti disi kalma durumu soz konusu.
Marka takintim yoktur. Sekil olacak diye gereksiz yere para odemeyi de sevmem.
Sub 40 i 900 liraya, Sirrus Sport u 1150 liraya, Cannondale i de Sirrus fiyatina pesin olarak yurt disindan alabiliyorum.
Sizce yurtdisindan pesin olarak alip tasima zahmetine mi girmeliyim yoksa taksitli ve garantili olarak Turkiye den Sedona 321 mi almaliyim? Cogunlukla sehirlerarasi kisa-uzun turlarda kullanacagimi da hatirlatmak isterim.
Teşekkür ederim.

Scudo

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Eğer ki zahmete değeceğini düşünüyorsanız bence yurtdışından getirtin. Fakat ben bu konularda hep üşenen biriyim, şöyle ki alacağım ürün yurtiçinde bulunabiliyorsa daha pahalı bile olsa yurtdışından alışveriş yerine yurtiçinden almayı tercih ediyorum. Kaldı ki dediğiniz bisikletlerde donanım olarak 321 ile ya eş değerlerde yada daha alt sınıflarda diye biliyorum. Yani diğer bisikletlerin markasına ve kadrosuna para vermiş olacaksınız. 321 bana kalırsa şehirlerarası turlar için oldukça yeterli. Gerekli modifiyeyi yaptıktan sonra 321 ile çok daha uzun turlar bile yapılabilir.

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
tabiki cannondale
mağdem yurt dışından alma şansınız var hiç üşenmeyin taşıyın tabikii..

İbrahim Eren

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Kron
sedona 321 kullanıyorum. 600 km. civarında yol yaptım şimdiye kadar, son derece memnunum. en son hafta sonu bitlis-muş arası gidiş-dönüş 200 km. yol yaptım. (cumartesi 14:00 çıkış 20:00 varış, gece konaklama, pazar 11:00 çıkış 17:30 varış) hiç bir sorun yasamadım. tercih sizin tabi.

ender77

Üye
Tepki
27
Yukarıda saydığınız bütün modeller birbirine çok yakın ve güzel bisikletler. Ancak Sedona 321 diğerlerinden uygun fiyatıyla daha tercih edilebilir gibi geliyor. Saten 321'den şikayetçi olanı da görmedim. Ama bütçe kaygınız yok ise SSS görselliği ile bir adım önde benim için.

ender77

Üye
Tepki
27
Bu arada eğer yurtdışı fiyatlarınızın üstüne bir takım maliyetler binmeyecekse (kargo/gümrük..vb) yurt dışından beğendiğiniz bir bisikleti getirmeniz daha mantıklı gibi geliyor bana. Çünkü Türkiye fiyatları ile arasında ciddi farklar var.