Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 321 sahipleri, vites ayarı...

Konu, 'Sedona' kısmında Ayhan YILDIZ tarafından paylaşıldı.

1. Ayhan YILDIZ

Ayhan YILDIZ Üye

Seviye:
    Sedona 321 aldım, Allah kazasız günlerde kullanmak nasip etsin, 10-15 gündür dekullanmaktayım, Eyüp-istinye turu yapıyorum müsait günlerde, Bisiklet gerçekten hoş; hafif, akıcı, rahat ama tek sorunum (Sorunsa tabii) Ön vites grubundan gelen ses, ön cekici 2 de iken arka rubledeki 5-6-7-8 viteslere alınca ön grubdaki vites aktarım metaline sürtüyor, cok ince bir ayar oldugu malum ama iki kere ustaya göstermeme rağmen yine düzelmedi, acaba 321 kullanan arkadaşlardan aynı sorunu yaşayan ve tavsiyesi olan varmı ?
    Tesekkurler....

2. arif büyük

arif büyük Kıdemli Üye

Seviye:
    aslında sen doğru vites kullanım şeklini bilmiyosun galiba sorun orda.Doğru vites kullanım şekli önde 1.vitesteyken arka 1,2,3 te.Ön 2.vitesdeyken arka 3,4,5.ve yine ön 3.vitesde arka 6,7,8 olmalıdır.Böylece zincir gerilmez,attırcının ömrü uzatılır ve de zincir den sesde gelmez.

Mehmet Çevik ve M.öztürk bunu beğendi.
  3. Baran Özkan

Baran Özkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    size katılıyorum ve şunuda eklemek istiyorum
    eğer bu şekilde kullanırsanız dişlilerinizin ve zincirinizinde ömrünü uzatmış olursunuz:)

arif büyük bunu beğendi.
  4. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynakolda (Ön dişli) orta (2) dişlide iken max 4 5 6. dişlide kullanabılırsınız...Ruble (Arka dişli)de 7. ve 8. dıslıde kullanmak ıcın aynakolda (on dıslıde) 3. yanı en buyuk dıste kullanmanız lazım.Zıncır capraza gırdıgı ıcın dogal olarak surtme olucaktır..Vites kullanımı hakkında forumda bırcok makale var bakmanızı tavsiye eder , iyi forumlar dilerim