Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 321 mi, Giant Escape City mi? Tur bisikleti tavsiyesi...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Burak Kaynarca tarafından paylaşıldı.

1. Burak Kaynarca

Burak Kaynarca Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,

Cannondale F7 MTB sahibiyim. Uzun turlar için uygun bütçeli bir tur bisikleti arıyorum. Forumda soru sormadan önce forum içi ilgili konuları okumaya çalıştım. Sedona 321 hakkında henüz olumsuz bir yorum görmediğim için (fiyat aralığı da sebebiyle) Sedona 321 favorilerim arasında... Az önce web de gezinirken tesadüfen Giant Escape City (2013 kadro) rastladım. SRAM set kullanması, arka bagaj ve çamurlukların üzerinde gelmesi dikkatimi çekti. Böyle olunca iki bisikletin kıyaslandığı bir konuya rastlayamadığım için yeni konu açmak istedim...

Sabit maşalı, V frenli, hem arka (ihtiyaç durumunda) hem de ön bagajlı (yada sonradan takılabilen) çamurluklu, selesi rahat ve mümkün olduğu kadar hafif bir yol bisikleti arıyorum. Şuanki bisikletimde SRAM arka aktarıcı bulunmakta. Bu sebeple biraz aşinalığım var. Giant Escape City de SRAM set kullanmakta. Sedona 321'in aktarıcıları ve genel donanımı ile Giant'ınkileri kıyaslayabilecek bilgiye sahip değilim.

İki bisikleti (ve eğer bu fiyat aralığında başka önerebileceğiniz marka ve modeller varsa onları da) kıyaslayarak öneride bulunmanızı rica edeceğim.

Teşekkürler...

2. Burak Kaynarca

Burak Kaynarca Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  3. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Neden olduğunu bilmiyorum ama giant a bir sempatim var.yakından incelendiğinde kalite kendini belli ediyor

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    SRAM Via 24, bildiğim kadarıyla şehir/tur sınıfında en alt seviye seti oluyor SRAM'ın. Shimano'da neye karşılık geliyor bilmiyorum ama Acera ya da Alivio gibi bir şey herhalde. Donanım olarak çok fark yok görebildiğim kadarıyla. Zaten bu fiyatlarda Giant'tan ahım-şahım bir modelini alabileceğinizi sanmıyorum.

http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=66

Carraro Race 12 FB modeli de, biraz daha yola yakın bir şehir bisikleti denebilir. Yol kategorisinde listelenmiş zaten. Bence seçeneklerinze ekleyebilirsiniz. Çok şık bir model. Merida Speeder T1 önermek isterdim ama pazarlıkla bile bütçenizi aşacaktır. Yalnız sizin istediğiniz aksesuarlı bir model mi, onu anlamadım. Hoş, çamurluk ve diğer şeyler sonradan eklenebilir ama mesela Carraro'da kadro yol kadrosu olduğundan, uygun bagaj ve benzeri aparatları bulmak biraz daha zahmetli ve masraflı olabilir.

Daha düşük donanımlı olarak Specialized Work de var.

http://www.aktifpedal.com/specializ...ikleti-work/work,şehir,bisikleti#.UaPLbED0G3I

5. Burak Kaynarca

Burak Kaynarca Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ahmet Bey ve Ender Bey, cevaplarınız iiçn teşekkürler.
    Acaba bu konuda daha geniş teknik bilgi verebilecek arkadaşlar yardımcı olurlar mı?

6. Burak Kaynarca

Burak Kaynarca Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Anlaşılan o ki, bu forumda konuyla ilgili bilgisi olan arkadas bulunmuyor. Baska forumlarda sansimizi deneyelim..

7. Kerem YILDIZ

Kerem YILDIZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merida crossway 40v'yi öneririm.

vites konusunda en üst ekipmanlardan olan shimano alivio setini kullanmaktadır. Kadrosu hafif, ömür boyu garantisi var. tek, kilitlenebilir amortisörlü. ayrıca gidonda yüksekliğin dışında açı ayarı yapabiliyorsunuz. beklentilerinizi bu iki bisiklete göre fazlasıyla karşılayacaktır.

Bende Merida Crossway 40d var. çok memnunum.

8. Burak Kaynarca

Burak Kaynarca Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kerem Bey ilginiz için teşekkür ederim.
    On amartisor konusunda tereddütteyim. Acaba ekstra ağırlığını konforuyla kiyaslayacak olursak ve çoğunlukla asfalt yolda kullanacagimi hesaba katarsak sizce on amartisorlu bir tur bisikleti mi secmeliyiz.?
    Not : Suan kullandığım mtb, kilitlenebilen on amartisore sahiptir. Konforunu biliyorum ancak tur bisikletinde durum nedir, kestiremiyorum

9. Kerem YILDIZ

Kerem YILDIZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    kilitlenebilir olduğu zaman sıkıntı yaşamazsınız. aç kapa rahat oluyor. ayrıca kadroya direk ağırlık binmiyor sönümlenerek az yük biniyor.

10. Burak Kaynarca

Burak Kaynarca Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Teşekkür ederim Kerem Bey