Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sedona 321 hakkında

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ugurkavcakar tarafından paylaşıldı.

1. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar. şehir bisikleti alacağım. türk malı olsun istiyorum. sanırım sedona ve salcono türk malı. o yüzden sedonna 321 i seçtim. fakat gönlüm amortisörlülerden yana. acaba ilk alımda maşsını amortisörlü bi maşayla değiştirsem nasıl olur.satıcı kendi maşasının fiyatından düşer mi? ya da değiştirmesem mi? ya da direk salcano city sport mu alsam. siz tecrübeli arkadaşlarımın değerli görüşleri bekliorum.

Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
  2. Alper Uğur

Alper Uğur Aktif Üye

Adı:
    Alper Uğur.
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Sedona'nın amortisörlü maşaya sahip 2012 model 331 ya da 341 ya da belirttiğiniz gibi Salcano City Sport modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece maşa değişim maliyetinden de kurtulmuş olursunuz. 321 ile gelen maşa yerine amortisörlü maşa alıp üzerine farkını ödemek benim kafama çok yatmıyor. Satıcının 321'ın hali hazırdaki maşasını tek olarak satma gibi bir fırsatı olmayacağını sanıyorum. Ama bu sorunuzun cevabını satıcıdan almanız daha iyi olacaktır.

3. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    teşekkürler alper bey. disk fren olduğu için pek istememiştim ama aslında 331 de olabilir.

4. Hakan®

Hakan® Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Benim gibi 331 alın sorun çözülsün :)

5. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    Doruk bisiklet daha yeni cikti dedi seda bisiklet de numunelerini getidik gecen hafta satildi dedi.belki de siz aldiniz :) :)

6. Hakan®

Hakan® Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ben alalı 1 aydan fazla olacak elinde başka varsa onu satmış olabilir. İllaki 2012 modeller yaygınlaşacaktır başka markalar için de geçerli. Kesinlikle kullanıpta karar verin... :)

7. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    peki siz memnun kaldınız mı? şunu alsaydım diye içinizde uhte kaldı mı? aslında scott sportster 50 ve scott sub 40 ta düşünmüştüm ama türk malı diye sedonayı seçtim. şimdi hiçbiri yok ellerinde hangisi önce gelirse onu alacağım artık

8. Hakan®

Hakan® Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Benim odeme sartima ve seklime uygun oldugu icin bu modeli tercih ettim ve memnunum. Konfor acisindan elciklerini ve selesini degistirdim. Baska hicbir yerine dokunmayi dusunmuyorum. Merak ettigim konu neden ozellikle Turk mali olmasini istiyorsunuz? Diger modelleri size onermem dogru olmaz cunku rakiplerinden hicbirini kullanmadim.

9. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    galiba fazla milliyetciyim :D gerçi hiç bir parçası türk malı değil o da var...:)

Hakan® bunu beğendi.
  10. Hakan®

Hakan® Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sedona firması tamamıyla Türk sermayesi mi değil mi bilmiyorum ama eğer öyle ise çok güzel bir düşünceniz var. Üzerindeki parçalar yurt dışı olsa bile sizin gibi düşünebilenlerin sayısı artarsa zamanla kendi parçalarını bile üretmeye başlar yeterki destek görsünler. Güzel düşünceleriniz için ayrıca saygılarımı iletiyorum...

Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.