Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 321' e Disk Fren ?

Konu, 'Frenler' kısmında yusuf can tarafından paylaşıldı.

1. yusuf can

yusuf can Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba 1 aydır 321 kullanıyorum gyet memnunum. Ancak dün akşam turda yağmura yakalandım ve çok ciddi bir kaza atlattım Allah' tan ne bsiklette ne bende bir hasar oluşmadı. Allah korudu.

95 kilo olmam ve yağmurun etkisiyle vfrenler iş görme hale geldi. Acaba diyorum disk taktırsam (kadro müsait) daha güvenilir hale gelir mi, kullanışlılığı artar mı?
    Yoksa hiç çorba etme bisikleti vbrake idare et mi dersiiz?
    Bu arada diskleri mekanik düşünüyorum ve ne kadara malolur ortalama bilgilendirmenizi rica ediyorum? (Kollar acera 340, sadece kaliper ve rotor alınacak)

2. Cem Kılınç

Cem Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    ben bütün arkadaşlarıma mekanik diskin iyi bir ayarlamayla v freni aratmayacağını , uzun turlarda arıza durumunda hidrolik kadar sıkıntı çıkarmayacağını anlatmaya çalışıyorum fakaaaat kökten bir değişiklik yaptığın için yapmışken hidrolik yap derim. ben düz yol da kullandğım için bana yetiyor ama sen devamlı dağ bayır kullancağım diyorsan mekanik seni tatmin etmez.
    mekanik tu kaka diyenlere çok aldırma ve iyi seri bir hidrolik kullanmayacaksan hiç bulaşma derim.

yusuf can bunu beğendi.
  3. yusuf can

yusuf can Üye

Seviye:
    Cem bey sağolun. Dağ bayır kullanmıyorum genelde, şöyle söyleyeyim %70 asfalt (tabi istanbul asfaltları, bozuk yollar) %30 stabilize. ancak hor kulanıyorum hızlı kullanıyorum bşde dünkü olay başıma gelince frenleri bi nebze sıkılaştırayım dedim. Yani hidroliğe hiç giremem bütçe itibariyl ancak mekanik (orta kalite) tavsiyelere göre düşünüyorum.

4. Mert SÜREN

Mert SÜREN Kıdemli Üye

Seviye:
    Bence freninizi değiştirmeyin, 4 mevsim uyumlu Baradine pabuç öneririm...

Baradine pabuç işinizi görecektir...

yusuf can bunu beğendi.
  5. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kesinlikle masrafa gerek yok 3 renk barandine pabuç tavsiye ederim, jant yanakları temizse kuru ortamda hidroliği aratmıyor, üstelik ne bozulma riski var ne bakım ne masraf... Yağmurda hidrolik kadar iyi değil tabi, zaten ıslak yolda fazla aksiyon tehlikeli :).

yusuf can bunu beğendi.
  6. Gokhan Arikan

Gokhan Arikan Aktif Üye

Seviye:
    V-frenlerinizi modifiye edin kullanın derim.Baradine pabuç önerisi çok yerinde.Mekanik disk fren kütük gibi bir teknoloji içeriyor.Ayrıca bisikletin ağırlığına da olumsuz etki yapar.Avid'in başarılı mekanik frenlerinden bulabilirseniz performans olarak tatmin eder ,ama yine ağırlık yapar.Tur bisikletleri için en iyisi v-fren ,hidrolik-mekanik çok da gerekmiyor bence.Yeterli kaliteli fren seti veya parçaları kullanın.

Ali_Rıza ve yusuf can bunu beğendi.
  7. yusuf can

yusuf can Üye

Seviye:
    barandine papuç takviyesinde karar kıldım arkadaşlar tavsiyeleriniz üzerine. teşekkürler. :) araştırdım 15-20 lira arasında oynuyor çifti doğru mudur?

Mert SÜREN bunu beğendi.
  8. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Doğrudur :) .

yusuf can bunu beğendi.
  9. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    v frenlerınızın padlerini , shimano veya baradine 3 renkli padler ile değiştirirseniz , aradaki farkı görüp diskten vazgeçersiniz..disk güzeldir ama hava yapar hortumu patlar bakım ister..tabi hidrolik disk her zaman daha güvenli ve güçlü..

yusuf can bunu beğendi.