Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sedona 321 e deore vites takılması?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Batuhan Eren Engin tarafından paylaşıldı.

1. Batuhan Eren Engin

Batuhan Eren Engin Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar...

sedona 321'e buradaki bir arkadaş en fazla alivio takılabilir denmiş, ön ve arka komple deore yapılamaz mı demek oluyor bu?

2. Kürşat AKINCI

Kürşat AKINCI Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    istersen xtr bile takabilirsin. Öyle demesindeki amaç bence; değmez anlamında demiştir, çünkü tur bisikleti için alivio en fazla deore takılsa yeterli olur. tur bisikletleri fazla zorlanmazlar genellikle aynı vitesi kullanırlar o yüzden üst seviye bir aktarıcıya ihtiyaç duymazlar..

3. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kürşat arkadaşımızın dediği gibi istedigin her seviye komponenti takabilirsin..

Belki o bahsettiginiz kişi "gerek yok" manasında demis olabilir ki o da tercih meselesidir..

Bazen "deore'ye gecmek" 9lu vites sistemine gecmek olarak algılanır.. Eger deoreye gecme amacınız 9x3 sisteme gecmek ise; aktarıcı haricinde rubleyi ve vites kollarını da degistirmeniz gerekir.. Bazen zinciri ve buna baglı olarak aynakolu da degistirmeniz tavsiye edilebilir. 321de standart donanımda 8li kol var, bu tarz bir degisiklik istiyorsanız aklınızda olsun iş sadece aktarıcı degistirmekle bitmeyecek; belki de arkadas bunu demek istedi..

Belki de sadece bilmiyordu ve "alüyvonun üstü olmass" yazdı gitti..

Sonuc olarak "takabilirsiniz." =)

4. Onur ALKAÇIR

Onur ALKAÇIR Kıdemli Üye

Seviye:
    öyle şey olur mu istediğini takabilirsin .) şehir bisikletini düz yolda ve fazla zorlamadığın için slx xt ye pek gerek yok ama olursa performansı artar bisikletin deore alivio yeterlidir anlamında demiştir :D

5. Tamer Kamalak

Tamer Kamalak Üye

Seviye:
    istediğini taktırabilirsin tabiki parayı bastırıp arkadaşın dediği gibi,ama bende de yol bisikleti var ve 24 vites,yerinde olsam hiç 27 ye geçmezdim (deore 27 vitestir),hem birsürü masraf çıkar hem de tur bisikleti için hakikaten hiç gerek yoktur...ama alivio 24 8 uyumlu ileride onu taktırmayı düşünüyorum,8 lilerin en üst modeli budur shimano da ve daha fazlası bence gereksizdir,tur bisiketleri zaten hafif olur ve güzü çok iyi yansıtır tekerlere,27 gereksizdir...ama yine de sen bilirsin tabi....

6. Onur ALKAÇIR

Onur ALKAÇIR Kıdemli Üye

Seviye:
    alivio 9 lu ooldu :))

7. Tamer Kamalak

Tamer Kamalak Üye

Seviye:
    istediğini taktırabilirsin tabiki parayı bastırıp arkadaşın dediği gibi,ama bende de tur bisikleti var ve 24 vites,yerinde olsam hiç 27 ye geçmezdim (deore 27 vitestir),hem birsürü masraf çıkar hem de tur bisikleti için hakikaten hiç gerek yoktur...ama alivio 24 8 uyumlu ileride onu taktırmayı düşünüyorum,8 lilerin en üst modeli budur shimano da ve daha fazlası bence gereksizdir,tur bisiketleri zaten hafif olur ve gücü çok iyi yansıtır tekerlere,27 gereksizdir...ama yine de sen bilirsin tabi....

8. yalçın pak

yalçın pak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ön aktarıcının kelepçesi kadroya uyumlu olup olmadığını denemek lazım,uyumsuzluk sorunu ben de yaşamıştım oradan biliyorum.