sedona 321 e deore vites takılması?

Batuhan Eren Engin

Aktif Üye
Tepki
33
Merhaba arkadaşlar...

sedona 321'e buradaki bir arkadaş en fazla alivio takılabilir denmiş, ön ve arka komple deore yapılamaz mı demek oluyor bu?

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Batuhan Eren Engin

O arkadaşın neden öyle yazdığını tam okumak lazım başka bir sebepten söylemiş olabilir.Mesela gereksiz masraf gibisinden .Asıl sorununuza gelirsek tabiki takabilirsiniz.Sadece aktarıcıları değiştirmeyi düşünüyorsanız ise benim hatırladığım 321 lerde acera ve altus donanım var deore aktarıcılar takmanız size büyük bir avantaj kazandırmayacaktır.Asıl amacınızı tam yazarsanız daha iyi bilgilendirme alabilirsiniz.

Batuhan Eren Engin

Aktif Üye
Tepki
33
@ferhat köse

Merhaba.

Asıl amacım tüm vites sistemini deore düzeyine çıkarmak. Ancak kadro yapısından(artık nasıl bir sorun varsa) bunun olmayacağını söylemişler sanki. Neden sorun olsun ki?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Batuhan Eren Engin

Aynı konuyu başka yerde de açmışsınız ikisine bir cevap vermiş olayım. istediğiniz sistemi takabilirsiniz ama tur bisikletinde luzumsuz bir masraftır.Onun yerine lastik ve jant kalitenizi yükseltmek aksesuarlarınızı tamamlamak daha akılcı bir para harcama şekli olacaktır diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

Koray Uzun

Daimi Üye
Tepki
253
Bisiklet
Sedona
(link)

Bahsettiğiniz konu bu olsa gerek. Konudaki yusuf can'ın mesajlarından da anlayabileceğiniz gibi arkadaşın bisiklet satıcısının işgüzarlığı. Açıkçası tourney parçaya aslında o acera ama üstünde tourney yazıyor diyebilecek kadar küçük hesaplar peşinde koşan birinin sözüne güvenmemek gerekiyor.

Başka birisi de arka tekerin kadroya çok yakın olduğunu ve bunun bazı problemlere yol açabileceğini söylemişti. Benim bisikletimin ön aktarıcısı acera ile değişti. ve hiç bir problem yaşamadım.

Sonuç olarak ortada karanlık bir durum var. Ama ben deorenin de sorunsuz çalışacağını düşünüyorum.

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
8li zincir deore aktarıcının kafesinden geçerse sorunsuz çalışır..