Sedona 321/Corraro 704 Azimut/Salcano City Sport (Tur Bisikleti İçin Öneri)

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
Kararımı şehir-tur bisikleti almaktan yana kullanacağım ve araştırdıklarım sonunda da özellik ve fiyat aralığı olarak da 3 model olarak sınırladım.
Bu 3 model için kullananlardan yorumlarını ve teknik donanım olarak bilgilerini rica ediyorum..

1-)Salcano City Sport 21 VS
(24 Vs Modeline yönelmememin nedeni kilitli maşasının olmayışı,ya da ben öyle gördüm)
(link)

2-)Sedona 321
(Sitede geçirdiğim vakit süresince okuduklarım itibariyle en fazla tavsiye edilen ve en fazla yorum yapılan şehir-tur bisikleti bu sanırım)
2010 üretimi---> (link)
2011 üretimi--->(link)

3-)Carraro 704 Azimut
(Sitede bununla ilgili hiçbir bilgi bulamadım)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Volkan Ceyhan
Scudo

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Bende City Sport 24 VS var, gayet memnunum. Bisiklet akıyo asfaltta :) Tavsiye ederim. Ayrıca maşası kilitlemeli

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Valla eğer ki bütçen el vericekse düşünme Sedona 321 al derim. Ben Sedona 311 kullanıcısıyım ve çok çok memnunum.

Ayrıca düşünürsen 311'de öneririm, gayet güzel bisiklet :)

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
@Tamer KAMIŞLI

Sedona 321'i bulabileceğim internet üzerinden satış yapan mağaza va rmı acaba ?

Delta,muratoglu,bisikletcim vb..bunlarda bulamadım.

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
@Selcuk ASLAN

Güncel fiyatı hakkında bilginiz var mı sedona 321'İn. 500 dolar gözüküyor ama ''indirim uygulanıyor 700'e kadar düşüyorlar'' gibisinden şeyler okudum hatırlıyorum gibi

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
@Berk Mercancı

Bilgi için teşekkürler.
21 vs ve 24 vs arasındaki tek fark vites sayısı o halde değil mi ?
Bir de city sport 24 vr ve 24 vs arasındaki fark nedir biliyor musunuz

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
bende sedona 321öneririm güzel bisiklet ama bulabilirsiniz bilmiyorum bikeandoutdoor dayım geçen gün 321 piyasada kalmadı satıldı hepsi dendi 3ay önce aldım çok memnunum ıstanbulda fiyat kirmiyorlar adanada 650 tl aldım diyen arkadaş var ne kadar doğru bilemiyorum araştırmak lazım ama sedona al alabilirsen

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emrah Dost

24VS ve 24VR arasındaki fark VS modelinde kilitlemeli ön maşa olması.

Ayrıca Samsun'da ne yazık ki Sedona bayisi yok (link) fakat bu adresten bakıp Samsun'a yakın bayilere sorabilirsin. Nakit alacaksan pazarlık payıyla falan fiyatı düşürebilirsin tabiki biraz daha.

• Beğen
Tepkiler: Berk Mercancı

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
@Emrah Dost

Kullanma fırsatım olmadı ama görünüş itibariyle çok hoş bisiklet :) Mavi rengi harika

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
@Tamer KAMIŞLI

Teşekkürler.Ancak samsun'da bayiden almam şart değil benim için.İnternetten satışı olan mağaza bulabilirsem internetten sipariş verip burada bir servise götürüp monte ettireceğim.Yalnız benim bakındığım kadarıyla sd321 satışı yapan mağaza göremedim internette.
Bulamazsam carraro 704 azimut'a yöneleceğim.O model hakkında bilginiz var mı ?
Kadro,alimünyum donanım,kilitli maşa ve v-fren(disk fren'e kıyasla) tavsiye ediliyor benim 2 günde gözlemlediğim kadarıyla.Carraro'nun bu modelinde bunları birarada bulabilir miyim acaba?

Daha önce bilgimin olmadığı bir konu bisiklet.Bu işle profesyonel ilgilenen kişilerin yazdıkları önemli o açıdan benim için.Bu yüzden fazlasyıla bilgi desteğine ihtiyacım var.
Teşekkür ederim şimdiden

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
@Berk Mercancı

Valla özelliklerinden çok fazla anlayamıyorum.Az çok okuduklarım itibariyle carraro'nun kalbur üstü bir marka olduğunu düşünerek seçenekler arasına aldım.Zaten düşündüğüm fiyat aralığında seçenekler oldukça sınırlı.Bir de mtb değil de şehir-tur bisikletine karar verdiğim için seçenekler iyice kısıtlı.

Şimdilik sedona 321 bulabilirsem o,bulamazsa carraro 707 azimut alacam gibi.
2 bisiklet alacam.1 tanesinde kararım salcano city sport 24vs..Diğeri için başka marka bakıyorum ve sedona/carraro arasında düşünmekteyim.

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
@Tamer KAMIŞLI

311'le 321 arasındaki farklar nelerdir ?
Dezavantajları nelerdir mesela 311'İn 321'e göre ?

curly89

Aktif Üye
Tepki
37
ben ilk başta tur bisikleti arıyordum, piyasada boyuma göre tur bisikleti bulamayınca salcano 291 aldım. bakmanı tavsiye ederim.

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
@biri

Teşekkürler.Boyum 1.80..17-18 inch uygun olacaktır kadro boyu olarak anladığım kadarıyla.Sorun mu olur ki bu boy kadro bulabilmem ?

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emrah Dost

Benim boyum 1.83, 19" kadro boyu kullanıyorum gayette rahat.

@Emrah Dost

Çok büyük farklar yok aslında. Vites sistemleri biri Shimano Acera (311) diğeri Shimano Altus (321). Diğer komponentleri hemen hemen aynı. Fakat 311'in benim amacıma uygun olarak avantajları, arka bagaj ve çamurluklarının direkt üzerinde takılı olmasıydı + olarak kilitlenebilir ön amortisör var. Uzun turlarda kullanacağım için ve belli bir bütçeyi aşmamam gerektiği için 311'i tercih ettim. 321 veya Salcano City Sport alsam sonradan bagaj taktırmam gerekicekti. Fakat anladığım kadarıyla sen daha çok şehiriçinde kullanıcaksın, hepsi işini görür gibi geliyor bana :) İçine hangisi daha çok siniyosa onu al bana kalırsa, en iyisi o çünkü :) Mesela ben bir konu açtım Sedona 311 mi 321 mi diye? Hemen hemen herkes 321 dedi ama benim aklımda yinede hep 311 vardı :) Yani biz ne dersek diyelim, senin içine hangisi daha çok siniyosa oraya yönel :)

Ayrıca Sedona 311 veya 321'i buradan satın alabilirsiniz ;)

(link)

Cihat Özinan

Aktif Üye
Tepki
40
@Emrah Dost

23.07.2011 de 739TL maksimum karta 2 taksit le bisikleti aldım.ancak yapıkredi kredi kartına 12 taksit yapıyordu.malesef bende o kart yoktu..dövizin yükselmesi indirimi engelliyor.iyi pazarlık yaptım daha fazla indiremedim.bilginize.

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
Salcano city sport 24 vs aldım.
530 TL fiyat üzerinden 12 taksit yaptılar.İndirimli fiyatıymış zaten bu.Böyle söylendi.Çok bilgi sahibi değilim bisikletler hakkında ancak benim de görebildiğim en uygun internet fiyatı buydu.Umarım memnun kalırım.Kullandıktan sonra fikirlerimi yazarım,almayı düşünen varsa başka kişilere de bir faydası dokunur umarım bu şekilde.

Bilgi verip yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Güle güle kullanın hayırlı olsun.