Sedona 321 alternatif

gkaratr

Üye
Tepki
0
321
(link)

(link)

(link)

bu bisikletler 321le karşılaştırıldığında nasıldır acaba markayı göz ardı edersek donanım olarak?

Not: biraz önce aslı bisikleti aradım ve sedona 2012 lerin 10 güne kadar dağıtılcağını söyledi. Alan kişiler varsa onlar numune olan bisikletleri satın almışlardır dedi.

Scudo

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Düz maşa istiyorsanız zaten Scott Sporster 50 eleniyor, çünkü amortisörlü.

Geriye karşılaştırılacak 1 seçenek var oda Scott Sub40. Sedona 321 Acera ağırlıklı donanımı ile daha önde, ayrıca scott 250 TL civarı daha pahalı. Ama ben alıcak olsam, yine de tercihimi Scott dan yana kullanır, üzerindeki donanımla bir süre kullandıktan sonra donanımı yavaş yavaş yükseltirdim.

Ömer Ertuğ

Aktif Üye
Tepki
105
Bisiklet
KTM
Bu da düşünülebilir belki... Whistle

(link)

gkaratr

Üye
Tepki
0
whistlenin bu modeli fp olarak benim söylediğim cannondaleye göre nasıldır acaba hocam?

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Cannondale ile Whistle'ı karşılaştırmak BMW ile Opel karşılaştırmak gibi. Cannondale bisiklet konusunda dünyanın sayılı üreticilerinden.

Dostum burada şunun ayrımını yapman lazım önce. Cannondale, Scott, Trek, Merida, Specialized vs gibi üst klasman markaların nispeten düşük donanımlı modellerini mi alacaksın? Yoksa orta sınıf markaların daha donanımlı olan modellerini mi? Buna karar verirsen zaten bu karşılaştırdığın 2 model içerisinde Cannondale alır geçersin.

Bu açıdan bakıldığında kimisi; ben kadroya para vermek istemiyorum, benim bisikletimin donanımı iyi olsun der, kimisi de; ben kalitesini ispatlamış, kadrosu sağlam iyi bir bisiklet alırım ve bir süre sonra eğer donanımı ihtiyacımı karşılamazsa yavaş yavaş bisikleti güncellerim der. Ben 2. guruptanım, şu anda Cannondale SL4 MTB kullanıyorum, 1500 TL ye aldım ve bu paraya Carraro, Sedona, Whistle vs modellerin çok daha iyi donanımlılarını alabiliyordum. ama ben Cannondale alır, eğer donanımı yetersiz kalırsa bir süre sonra ufak ufak yükseltirim dedim. Ama şu an şunu kesin ve net söylüyorum, üzerindeki donanım bana bir 10 sene gider heralde. Bisiklet yolda tereyağ gibi gidiyor ve en ufak bir sıkıntı problem yok, vites geçişleri gayet seri ve sorunsuz.

dolayısı ile, ben senin yerinde olsam Cannondale'i alırdım. Cannondale'in kadro farkı bence diğer modellerin donanım farkını rahat rahat kapatır.

gkaratr

Üye
Tepki
0
Cannondale için söylediğiniz gayet mantıklı. Zaten şu da var çocukluğumuz dağ bisikleti ile geçti. Tofaştan inip Bmw ye binmiş olacağım gibi geliyor.

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Eğer asfalttan çıkmayacaksanız haklısınız, yol bisikleti ile daha seri ve atak bir sürüş yaparsınız. ama araziye girdiğinizde ah nerede benim eski dağ bisikletim dersiniz :)

gkaratr

Üye
Tepki
0
:) Binmem rahatlığa alıştıktan sonra dağ bisikletine.korkuyorum arkadaşın birinde sedona 321 görürüm bu daha güzelmiş derim diye ama beklemeye niyetim yok sedonayı cannondale gayet yattı kafama varsın 2011 olsun :)

lozyuvaci

Üye
Tepki
5
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba,
benimde bu fiyat çerçevelerinde bir araştırmam var.
bende aşağıda linkini verdiğim TREK DS 8.2 modelini beğeniyorum ancak dikkat ediyorum kimde tavsiyede bulunmuyor veya ben gözden kaçırıyorum

(link)

acaba bu modelin fiyat performansı iyimi değil (kıyaslama yapacak bilgim olmadığından soruyorum)
yukarıda tavsiye edilen bisikletlere göre?

gkaratr

Üye
Tepki
0
arkadaşlar ben bisikleti almazsam daha forumda çok sabahlarım. karar verdim trek 7.2 satın alcam. fakat boy a karar veremedim bu kez de :(. boyum 1.72 +-1. bacak boyum da 73-74 cm.
(link)

17,5 inc de bacak boyuma göre üst sele borusunun üzerinde ayakta duramıyorum ucu ucuna geliyor. 20 inc de o olay zaten olmuyor. 15 inc de küçük değil mi?
sitede bir arkadaş üst boruya oturun bisikleti yukarı kaldırın ve teker yerden 5 6 cm yukarıda kalsın diyordu yanlış hatırlamıyorsam bunu başka bir kaç yerde de okudum.
siz ne düşünüyorsunuz?
Saygılar

gkaratr

Üye
Tepki
0
http://b1204.hizliresim.com/w/t/4vtzv.jpg
(link)

Ufak sapmalarla ölçülerim bunlar.
Anlayan arkadaşların yardımlarına gerçekten ihtiyacım var çünkü deneme imkanım yok. Şimdiden teşekür ederim

lozyuvaci

Üye
Tepki
5
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@gkaratr

günaydın,

şaşırtmış olabilirim tabiki :)
ancak yanlış mı düşünüyorum?
fiyatları ve kullanım alanları birbirine yakın modeller değil midir yukarıda konuşulan modeller
tamamen öğrenmek için soruyorum bu konuda bilginiz varsa paylaşır mısınız?

gkaratr

Üye
Tepki
0
günaydın
Gerçekten bilgim yok yanlış yönlendirmiş olurum. Sizin söylediğiniz modeli düşünmeme sebebim sadece görüntü. Ben scott sub 40 da düşünüyordum trek 7.2 ile birlikte ama bir başlıkta arkadaş kullanılan furçun trekte daha sağlam oldugunu scotta ise daha hafif materyal olduğunu yazmış. Parça konusunda pek bilgim olmadığı için kafama bir şey takıldı. Bu furç zarar görürken kadroya da zarar veriyor mu?

lozyuvaci

Üye
Tepki
5
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Açıklama için teşekkürler,
bende araştırma sürecindeyim ondan dolayı yorum yapabilecek bilgim yok açıkcası
bu arada işin konuyu derinlemesine araştırmaya kalkarsanız sonu yok :) bir noktada dur diyip satın alma işini yapmak lazım
trek markası bana yakın duruyor (sanırım etrafımdaki kişilerin seçimlerinden dolayı)
ancak şöyle bir gerçek var sanırım trek alacağınız paraya benzer markalarda daha iyi donanımlara sahip bisikletler bulabiliyorsunuz bu da ayrı bir tartışma konusu :)

şimdiden alacağınız bisikletiniz hayırlı olsun kazasız sürüşler diliyorum.

gkaratr

Üye
Tepki
0
7.2 alacağım boyuna karar verebilsem. size de hayırlı olması dileğiyle. teşekürler

Oğuz.

Daimi Üye
Tepki
259
@gkaratr

Bacak boyunuza göre size 17.5 inch kadro olur.

gkaratr

Üye
Tepki
0
çok teşekür ederim Oğuz bey yanıtladığınız için. Trek-turkey sitesini aradım onlar da 17.5 dedi. 2 tane trek satan site aradım onlar da öyle dedi. siz de onları onayladığına göre 17.5 siparişi veriyorum teşekür ederim.

Oğuz.

Daimi Üye
Tepki
259
@gkaratr

Rica ederim.Bende aynı bisikleti kullanıyorum akıcı ve kullanımı rahat.Bir tek ilerleyen zamanlarda daha konforlu bir sele almak gerekebilir.Şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız pedallamalar.