Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 321 2013 model avantajları, dezavantajları

Konu, 'Sedona' kısmında Gezgin Berduş tarafından paylaşıldı.

1. Gezgin Berduş

Gezgin Berduş Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    6 aydır kullandığım sedona 321 2013 model bisiklet benden başka kullanan forumda birileri varsa onlardanda tavsiyelerini almak isterim, Bisikletin dezavantajlarını avantaja çevirmek için.
    İlk olarak avantajlarından bahsedeyim.
    1 -Ağırlığı 11 kg civarı olması yolda hafiflik sağlıyor ve daha hızlı gitmenizi sağlamasının yanısıra rmpaları da daha az yorularak tırmanabilmenizi sağlıyor.

2-sabit maşa düz ve asfaltlı yollarda yüksek hıza çıkmanızda kolaylık sağlıyor.

3-tekerleri shwalbe patlama şansı son derece düşükne yollara girdim hiçbir şey olmadı

4-uzun yollara çıkabilmeniz için bagaj yuvaları var ben aldığım gibi taktırdım bir tura çıkacaktım lakin tek kuruş param kalmadı maddi imkansızlıkların gözü kör olsun:evil: :evil:

5- fiyat performans açısından belki de bulabileceğiniz en iyi hibrit bisiklet

6- son derece şık tasarım.

Gelelim dezavantajlara

1- selesi çok rahatsız pedli tayt giymeden uzun yollara çıkmamanızı öneririm.

2- bozuk yollarda kontrol açısından biraz zorlanabilirsiniz

3- jantların telleri nedense çok dayanıksız geldi bana çok çabuk bozuluyor akora baya para harcadım.

4- yüksek hız yaptıktan sonra kontrolde zorluklar yaşayabiliyorum belki de bu benim acemiliğimdir bunun bir çözümü varsa söylerseniz çok iyi olur ciddi problemler yaşayabiliyorum bazen. Evet benim aklıma bunlar geldi diğer kullanıcılarda yorumlarını paylaşırsa ve ya önerilerini bisikletimdeki sorunlarla daha iyi başa çıkabilirim.

2. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Kontrol ile ilgili ne gibi zorluklar yaşıyorsunuz? Belki yardımcı olabileceğimiz teknikler olabilir.

3. Gezgin Berduş

Gezgin Berduş Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler hocam. Düz yolda giderken (asfaltlı yol) 40-45 km hızın üstüne çıktığım zaman gidonun hakimiyetini kaybediyorum. Gidon sağa sola yalpalamaya başlıyor. Gidonun hakimiyetini sağlayabilmek için büyük bir güç uygulamak zorunda kalıyorum. Bu sorunu biraz olsun azaltabilmek için boynuz taktım gidona ama yine güçlükle hakimiyeti sağlıyorum hızlı giderken zikzak çizmek zorunda kalıyorum arabaların sıklıka kullandığı yolda zikzak çizmekde beni büyük bir riske itiyor. Zikzakdan kasıtımda hafif zikzaklar iki üç kere kaza atlattığım oldu ama çok şükür hiç kaza yaşamadım. Bu sorunu nasıl giderebilirim?

4. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Sorunun mekanik olduğunu düşünüyorum.
    Başka bisikletlerle, ön amortisörlü bisikletlerle aynı hızlarda aynı sorun oluyor muydu?
    Daha düşük hızlarda yalpalama oluyor mu?
    Lastik basıncınız çok mu yüksek?
    Furç ve maşanız yeterince sıkılı mı?
    Ön lastik yeterince sıkılı ve ortalı mı?
    Akort ayarı düzgün mü?

Benim kullandığım bisiklet de düz maşalı 28" jant. Lastiklerim daha ince. Daha yüksek hızlarda dahi yalpalama yok.

Tahminim maşa ve furç tam olarak sıkılı değil ve akort kaçık.
    Ön fren sıkılı iken öne geriye oynatın gidonu boşluk varsa belli edecektir.

Gezgin Berduş bunu beğendi.
  5. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Akort ayarı kaçmış eğer tekerlek " S " çiziyorsa akordu kaçmış demektir.

6. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Büyük bir ihtimal jantınızın akordu bozulmustur arkadaslarında dediği gibi...

7. buzçetin

buzçetin Yeni Üye

Seviye:
    bende de 2013 model sedona 321 var. hız yaptıgımda kontrol sorunu yaşamadım hiç fakat bisikletde o hızlardayken yavaşlamak ve durmak çok zor oluyor

Gezgin Berduş bunu beğendi.