Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 320 2014 model

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Eren T. tarafından paylaşıldı.

1. Eren T.

Eren T. Üye

Seviye:
    uzun süredir kendime uygun bir bisiklet araştırıyorum geçenlerde sedonanın sitesine girmiş bulundum bisikletlere bakarken estetik açıdan çok hoşuma gittiler şehir içi kullanacağım için ve bütçe olarak 320 yi seçtim ama donanım olarak sram kullanıldığı için pek bi bilgim yok sram in shimanoyla nerdeyse aynı kalitede ama sram in daha ucuz olduğunu duydum.5 6 sene kadar kullanmayı düşünüyorum aldıktan sonra gerekli ekipman(kask,tayt,forma,aydınlatma....)dışında masraf çıkarmaması açısından nasıl bi seçim yardım edebilirseniz sevinirim.ilk yarı prof. bisikletim olucak sinirimi bozmasını istemem. :rolleyes:

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Sedona 321 var bende 2011 model memnunum senin de memnun kalacağını sanıyorum.320 serisi iyi bir hibrit seçimi bence.

3. Eren T.

Eren T. Üye

Seviye:
    kompetentlerine güvenebilirmiyim sürerken sorun çıkartması benim için çok büyük bi problem ?

KADRO:6061 ALUMINIUM 28
    VİTES SAYISI:24
    MAŞA RST RF-M7ORTA
    YATAK TRUVATIV SQUARE
    AYNAKOL SRAM VIA
    VİTES KOLU SRAM VIA
    FREN:AVID DB1
    ZİNCİR:YBN S8C
    VİTES / ÖNSRAM VIA
    VİTES / ARKASRAM VIA
    KASET:SRAM CS PG 820 11-32
    ELCİK VELO COMFORT
    GİDON:RACEFACE RIDE XC RISER 620MM
    BOĞAZ:RACEFACE RIDE XC 31,8
    SELE BORUSU:RACEFACE RIDE 375mm 31,6
    JANT ÇEMBERİ:SEDONA DA30
    HAZNE / ÖN:SRAM MTH-306
    HAZNE / ARKA:SRAM MTH-306
    FURÇ TAKIMI:NECO 142
    PEDAL:WELLGO LU C29
    SELE:SEDONA 6076
    LASTİK SCHWALBE ROAD PLUS 700X35
    PARK AYAĞI TRANZ-X

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Ustalar daha iyi cevap verirler SRAM konusuna ama benimkinin üstünde de arkada Acera önde de Tourney var öyle ahım şahım değil ama hiç sorun çıkartmadılar bu güne kadar.

5. Eren T.

Eren T. Üye

Seviye:
    Konuya hakim bi usta gelse keşkede sorsak :D

6. Safa Arslaner

Safa Arslaner Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bende sedona 310-325-340-345 arasında gidip geliyorum bisiklet o kadar yeni ki ne bir yorum yapan var ne de olur olmaz diyen...

Keşke bir arkadaş gerçekten yeni başlayan birine elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışsa ben bir konu açtım aynı arkadaşlarla yazışıp duruyoruz genelde yazılmamış yani farklı öneriler gelmiyor...

Neyse beklemeye devam eğer benden önce alırsan paylaşımlarını beklerim ben senden önce alırsam aklıma gelince yeni bir konu açarım bol fotoğraflı.

7. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Sram konusunda bir örnek vermek gerekirse. Shımano Mercedes , Sram BMW :D

8. Safa Arslaner

Safa Arslaner Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dün akşam forumda Sramdan oldukça şikayet okudum Sram şimdiye kadar ürünleri 3 kere geri çağırmış ayrıca 10 yıllık Shimano yıllar sonra bile çalışırken 2-3 yıllık Sramların dişli yediği gözlemlenmiş bu tür şikayetler var ancak bu aşağı yukarıda her konuda var shimano altus olacağına Sram'ın üst seviyesi olsun mantığı da çoğu kişinin düşüncesi arasında...

Ben bilgisayarcıyım bu konuları okuyunca Ati ve intel işlemciler konusu gibi düşündüm. İşlemcilerde de İntelin oturmuşluğu var bu bize maddiyat olarak yansıyor, son zamanlarda Ati hemen her konuda teknoloji geliştirme hareketlerinde öncü olsa da bazı kişilerin yıllar önceki "ati ısınıyor ati kasıyor " vb önyargılarını kırmak zor oluyor çoğu zaman...

Bende bu konularda çok yaşadığımdan gördüğümden değil uzun süredir okuduklarımdan süzülenleri aktardım. Birebir Sram ve Shimano kullanıcıları daha iyi cevaplar verecektir diye umuyorum.

Bu arada bisiklet seçimi konusunda çok kararsız kaldım, Konuma yardımcı olursanız sevinirim: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=130324

9. Behram Belek

Behram Belek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sedona bu yıl şehir serisi bisikletlerinde bazı değişiklikler yaparak piyasaya sürdü. Bisikletler eski serinin devamı niteliğinde. Çok büyük farklar yok. Sedona oldukça iyi f/p oranına sahip. Hadi başka markaları katmayalım ama Sedonanın üreticisi Aslı bisikletin ithal markası olan Merida'nın benzer özellikteki bisikletleriyle kıyaslama yapın, fiyatın uygunluğunu göreceksiniz. Sedona aynı firmanın yerli markası. İç rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz. Ben 341 den gayet memnunum :)

10. Güvenç A.

Güvenç A. Yeni Üye

Seviye:
  11. Ertunç Öner

Ertunç Öner Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Güvenç A. bunu beğendi.
  12. sezer aydoğan

sezer aydoğan Yeni Üye

Arkadaşlar dün sedona 320 2014 aldım.tek kelimeyle harika diyebilirim tabikide daha üst modeller daha iyidir ama bu bisiklet fiyatına göre çok iyi.hidrolik firenleri ebayda bile 70 dolar sram db1 2014 model frenler sram via vites sistemi o kadar seri vites geçişleri varki.bisikletin şekli olsun akıcılığı olsun çok iyi.sram den çok memnun kaldım hiç beklemediğim kadar iyiymiş.ben trek 7.0-7.1 bakmıştım bunu görünce dayanamadım.trek aslında aşırı pahalı ülkemizde ve bu fiyatları haliyle donanımı çok iyi olmuyo.o yüzden sedona 320 herkese tavsiye ederim .iyi pedallamalar....