Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 311 mi, eşdeğer başka bir bisiklet mi?

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Kemal.Ökmen tarafından paylaşıldı.

1. Kemal.Ökmen

Kemal.Ökmen Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

Sedona 311 almak üzereyim (bir hafta içinde) ama daha iyi bir önerisi olan olabilir diye foruma yazmak istedim. Bir şey alırken karar vermek hakkaten zor oluyor.

Aslında Sedona 311 forumda yazılanlara da bakınca aradığım özellikleri karşılıyor gibi görünüyor. Yaz ayları dışında bisikleti hep şehir içinde (Çanakkale) ulaşım amaçlı kullanıyorum. Önceliğim konfor, sonra sağlamlık ve sorun çıkarmaması ve en son performans diyebilirim. Yaz aylarında spor amaçlı 20-30km mesafelere spor amaçlı gidiyorum. Boyum 1.81 kilom 90. Sağlamlığı belki ilk sıraya koymalıyım çünkü bisikleti biraz hor kullanıyorum ve her gün biniyorum. Aslında bu greksinimleri karşılayacak daha düşük özellikli bisikletler var ama öyle bir bisikletim var zaten, biraz da üst modelleri kullanmak istiyorum. Aklımdaki sorular şöyle:

- Aynı fiyata (930TL) ya da daha ucuza hemen hemen aynı özelliklere sahip bisiklet önerebilir misiniz?
    - Hangi kadro boyu bana daha uygun olur (17", 19"). Seçme şansım olup olmadığını da bilmiyorum bu arada.
    - Sorun olmaz diye düşünsem de hiç kullanmadığım için ince tekerlekler beni biraz düşündürüyor.

Teşekkür ederim.

2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Başka bisiklet önerisi yapamayacağım ne yazık ki fakat 311 alacaksanız sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. İnce tekerler hakkında da kaygınız oldukça gereksiz bana kalırsa, keyfine vardığınızda bir daha kalın traktör lastiklerine binmek istemezsiniz :) Bu arada benim boyumda 1.83 civarı ve 19" kadro kullanıyorum fakat yine de deneyerek almanız daha sağlıklı olacaktır. Boydan ziyade bacak arası boy daha önemli.

Kemal.Ökmen bunu beğendi.
  3. atila özakdağ

atila özakdağ Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Merhaba kemal bey ben izmirden ,bende 311 sedona aldım hemen hemem 2 ay oldu bisikletle her yere gittim tabi izmir çevresi ,yaşım 62 bana göre yeterli kullanımı rahat vede seri çünki ayna kol 48 38 26 diş hem yokuşları rahat çıkıyor hemde iyi kaçıyor ,ben memnunum tavsiyede ederim hemen hemen 2000 km yaptım maşallah tık yok ssaygılar.

4. Sarper Salt

Sarper Salt Aktif Üye

Seviye:
    311 güzel seçim bence.. Ben 2 yıldan fazladır sedona 321 kullanıyorum fakat 311 hep kalbimin bir köşesindedir, pişman olacağınızı sanmıyorum..

5. Kemal.Ökmen

Kemal.Ökmen Yeni Üye

311'imi aldım, teşekkürler Tamer bey, Atila bey ve Sarper bey.

Ozan Demirel bunu beğendi.
  6. Ubeyd

Ubeyd Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    fotoğraf çok güzel bu arada manzaraya yakışmış bisiklet hayırlı olsun...