Sedona 311 mi 321 mi?

Scudo

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@furkan32

Suntour NRX'miş furkan :)

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
@Tamer KAMIŞLI

Benimkide suntour o yüzden sanırsam :) xcm v2 olanı.

Tepki
0
Ben kesinlikle sedona 311 derim. Bisikleti aldığımızda ilk işim gidonu değiştirmek oldu. Gidonu seçerken özellikle, beni bisikletin üstünde dik konumda oturttacak tarzda olmasına dikkat etttim. Diğer gidonlarda fazla öne doğru eğilince boyun ve sırt ağrısı yapıyor. Bende 2 hafta 2. el aldım. Şehir içindelazım oldukça ulaşım için kullanoyorum. Zaten şehir içi bisikleti diye geçiyor. Benim bulunduğum şehir Nevşehir . Burada yaşıyorum. Sürekli buralarda rampa var. Rampaların çıkışında bundan önceki Trek 4300 e göre çok daha iyi. Nabzım 4300 e göre daha yavaş. Saygılar

halil bahcetepe

Aktif Üye
Tepki
21
sedona 321 alıp modifiye etmektir. biraz daha seri olabılır. 700x28c lastik takabılırsınız hutsonun tam düz yol lastigi.

ruble ile attırıcıyı degişebilirsiniz deore sisteme geçiş 27 vites olacaktır.

bunları yapınca yarış bisikletine dönüşen bi canavar olcaktır. eminolunki bir arkadaşımız yapmıştı sedona 321 yarış bisikletine dönüşümü cokta güzel olmuştu uzun yol yapmıştı bagajlı.

sedona 1 hafta yaklaşık 1 hafta önce mail attım yeni üretimler başladı elimize ocak ayı icersinde ulaşacaklarını dagıtıma ocak ayı sonunda başlanıcaklarını bildirmişlerdi. 2011 degilde 2012 sedonaları tükenmeden gidip alınız.

son olarak şehir harıcınde karadeniz yayları olsun öyle bir tur yapıcaksanız citynin cıkıcagı yer olmayacaktır. sağlamlık arıyorsanız mtb yönelicek keyfinize bakıcaksınız. 1.600 tl trek 7.5fx aldı arkadaşım akıcılıgı cok muhteşem ama şu var bozuk bir yolda dayanamıyacagınız rahatsızlıgı yapıyor. ama uzun turlar icin aldıgınıda belirtti..

Joyrider

C'mon, join the joyride, everybody
Tepki
201
İsim
ZEA
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
şu anda ben de hâlâ 311 ve 321 arasında gidip geliyorum

sizin 311 hayranlığınız bana da bulaşacak gibi Tamer Bey... ;)

not: topiğe yazılmış mesajların sıralaması sanki biraz karışmış gibi

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
321 derim. 321 daha sportif bir bisiklet. Çamurluk ve bagaj ekleme imkanın her zaman var. Uzun yol kullanmayacağın zamanlarda da çamurluk ve bagajı sökersin hafifler.

• Beğen
Tepkiler: Joyrider

Joyrider

C'mon, join the joyride, everybody
Tepki
201
İsim
ZEA
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@muratcolakoglu

321'in sabit maşası sorun olacakmış gibi geliyor... gel-git yaşamamın sebebi de o maşa zaten!

(321'in donanımı da daha üst düzey hâlbuki)

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Sabit maşa sorun olmaz. Sportif kullanım için sabit maşa daha uygundur. Amortisör darbeleri emdiği gibi gücü de emer.

• Beğen
Tepkiler: Joyrider