Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 311 mi 321 mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Tamer KAMIŞLI tarafından paylaşıldı.

1. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar selamlar, forumu baya bi inceledim fakat bu şekilde bir kıyaslama yapılmamış genelde. Tur bisikleti almayı düşünüyorum memlekete gittiğimde, bu ay içinde alacağım inşallah... Sedona 311 ve 321 arasında kaldım, uzun yollarda kullanmak istiyorum.

Sedona 321'in daha agresif bir duruşu var fakat bagajlık kısmı yok onuda taktırırız tamam ama Sedona 311 varken 321'i alıp ekstra o şekilde masraflar eklemeye ihtiyaç var mı?

Sedona 311'in bagajlığının, çamurluklarının olması ve kilitlenebilir ön amortisör'ü benim aklıma daha çok yattı açıkçası. Donanım olarak pek bilgim olmadığından performanslarını pek tahmin edemiyorum, fakat 311 uzun yolda daha rahat ettirecekmiş gibi geliyor. Acaba siz hangisini önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar..

Bisikletlerin detayları aşağıda;

http://www.sedona.com.tr/tr/BisikletDetay.aspx?ID=14

http://www.sedona.com.tr/tr/BisikletDetay.aspx?ID=16

2. Cihat Özinan

Cihat Özinan Aktif Üye

Seviye:
    bence 321.321 tura daha uygun muş geliyor bana 311 daha şehir içi bir bisiklet.

mustafa akman ve Tamer KAMIŞLI bunu beğendi.
  3. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ahmet Salih Özenir Bey 311 ile Türkiye turu yapmış 3000 km'nin üzerinde de bir yol gitti sanırım... (http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=63395) Çokta memnun kalmış 311'den fakat dediğiniz gibi uzun yolda hangisi daha verimli olur bilemiyorum açıkçası. Bu ay sonuna kadarda almayı planlıyorum epey kararsız kaldım anlayacağınız... :/

4. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şuan sedona firmasınada mail attım, umarım ilgilenirler. Eğer oradan bir cevap gelirse burada da paylaşırım arkadaşlar. Sizlerinde yorumlarını bekliyorum..

5. yusuf can

yusuf can Üye

Seviye:
    321 kullanıcısıyım. resimdeki 321 2010 model. 2011 ler çok daha çekici ve tura daha elverişli. Bagaj da takılabiliyor. Uzun-kısa turlar planlıyorsanız yol bisikletini ve klasik hibritleri aratmayacak bir bisiklet diyebilirim.

Tamer KAMIŞLI bunu beğendi.
  6. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yusuf Bey öncelikle teşekkürler... Peki bagaj taktırmak vs ne kadar bir maliyetle bisikletimi uzun turlara hazır hale getirebilirim acaba?

7. Volkan Güneri

Volkan Güneri Üye

Seviye:
    Sedona 321 tavsiye ederim. Bagaj filan alıcaksan sana tavsiyem agırlıgına önem vermelisin en hafifini bulup almanı tercih ederim çünki tur filan yaparken rahat olman icin..:in: :in:

8. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Volkan kardeş teşekkürler. Eğer ki Sedona 321 alırsam mecburen bagaj falan alıp taktırıcam zaten, çünkü uzun yollarda kullanmak istiyorum. 311'i benim gözümde bir adım öne çıkaranda bu +'ları açıkçası.. Fakat performans olarak hangisi ne kadar tatmin eder, bu konu hakkında doyurucu bir yorum almaya çalışıyorum..

9. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar doyurucu yorum yapabilecek (Hangisi hangi açıdan daha avantajlı olur gibi) , yardımcı olabilecek yok mu?

10. Cihat Özinan

Cihat Özinan Aktif Üye

Seviye:
    performans olarak kadro şekline bakıldığında 321 derim.

11. Turgay Ak

Turgay Ak Forum Demirbaşı

Seviye:
    321 Diyorum Ben de.

12. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    321 kesinlikle tavsiye ederim. 311den çok daha hafif olacaktır, ancak resimdeki 2010 modelidir onu bulabileceğinizi sanmıyorum ben aradım bulamadım, bulursanız kaçırmayın.

13. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evet 2010 modelin resmini koymuşum oraya, düzenleyemiyorumda.. Eğer ki 321 almaya karar verirsem muhtemelen alacağım 2011 model olacak.. Aslında bisikletlerin ikiside içime sindi fakat 321'i aldıktan sonra arkasına bagaj taktırması vs, kısacası tura hazır hâle getirmesi bana kaç liraya patlar acaba? Çünkü nerden baksanız en az 700 liralık bir bisiklet + sonradan eklenecek ekipmanlar çok masraflı olursa beni maddi olarak baya bir zorlar..

14. Cihat Özinan

Cihat Özinan Aktif Üye

Seviye:
    düşünme al 321 i.bagajı zamana yayarsın.bagaj fiyatları için internet, telefon kullanırsan en doğru bilgilere ulaşabilirsin.

15. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkürler Cihan. Bakalım artık cuma sabahı Eskişehir'de olucam, hemen gidip iki bisikletede bi bakıcam, pazarlıklara başlarım sonra :) Çok teşekkürler tavsiyen için :)

16. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Az önce Eskişehir Sedona Bayisini aradım.. Bayide iki bisiklet birden yok, ayrıca firmanın elinde de olmadığını söylediler :S Aynı fiyat aralığında veya daha ucuz olarak işimi görecek, yine uzun yollarda kullanabileceğim bir bisiklet önerebilir misiniz acaba :S

Salcano City Sport 24VS var ona ne dersiniz?

http://www.muratoglubisiklet.com/salcano-city-sport-24-vs--u

17. Oğuz Erdem

Oğuz Erdem Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar.. Tam seçenekleri daraltmışken kötü bir süpriz olmuş size. Ben de Salcano bakıyordum hatırlıyorsanız (hala kararsızım :) ). Denemek için gittiğim bisikletçi de Carraro da vardı, azimut modelini denedim. Bisikletten çok anlamamakla birlikte Salcano ya göre sürüşü daha güzeldi. Donanım konusunda bilgim eksik olduğu için daha tecrübeliler yardımcı olur umarım.. Liste fiyatı 680 TL gibiydi. Bakmanızı öneririm. Salcano VS deki amortisör de gereksiz gelmeye başladı bana.. eğer çok gerekli değilse VR modelini de düşünebilirsiniz...

18. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar Oğuz Bey, yorumunuz için teşekkürler.. Dediğiniz gibi çok kötü bir sürpriz oldu, telefonda konuşurken ki yüz ifademi tahmin edemezsiniz :) Sedona'nın 2 modeli birden içime çok sinmişti, kendi bisikletimmiş gibi benimsemiştim açıkçası. Umarım bisiklet konusunda en doğru kararı verebiliriz, alacağınız bisiklet şimdiden hayırlı olsun.

Cuma günü gidip yüz yüze konuşucam bisikletçiyle, orda daha net bir karar veririm sanırım. 24VR ve 24VS arasında ki tek farkta kilitlenebilir maşaymış siz söyleyince baktım. Fakat Sedona 311'ide bir plan öne çıkaran kilitlenebilir ön amortisörüydü. Uzun yollarda işe yarayacağını düşünüyorum açıkçası :) 24VS'yi pazarlıkla 500 tl civarı gibi bir paraya alırsam cebimde kalan miktarlada diğer aksesuarlarını taktırırım artık. Tabiki yinede ekstrada önerileri olan varsa bekliyorum :)

19. bil nasih

bil nasih Yeni Üye

Seviye:
    sedona 311'i yaklaşık bir ay önce aldım. hergün 40 km kadar kullanıyorum. ufak tefek düşme şeklinde 3 kazada atlattım. gayet dayanıklı çıktı ,bisikletten memnunum.

İstediğiniz ayarları yapabiliyorsunuz. bisikletin her parçası bu konuda marka olan firmaların ürünlerinden. bende sizin gibi çok tereddütte kaldım. salcano servisi, kolay bulunabilmesi ve kağıt üzerindeki kalitesi ile sedonayı geçiyor gibi görünüyor. ancak bindiğinizde yada yakından baktığınızda arada kalite farkı var sedona daha kaliteli.

115 kiloyum. sedona 311 jantları çift katlı, amortisörü kilitlenebilir. Bu bir aylık süre içinde asfaltta da bozuk zeminde de kullandım.

311'in kadrosu konfor öncelikli kullanıma da sportif kullanımda olanak verecek şekilde tasarlanmış. Normalde 17 inç boyundaki kadro benim boyuma uygundu ama 19 inç almış oldum. tasarımı sayesinde bu boy farkını bile dezavantaja dönüştürmedi.

Dezavantajı ise her yerde bulunmuyor.

Tavsiyem imkanlarınızı zorlayıp sedona almanız yönünde. Her parçası marka, dayanaklı. çamurluk ve bagajı sonra almanız size maliyet olarak daha fazla yük getirecektir.

sormak istediğiniz konu varsa elimden geldiğince yardımcı olurum. ben erdoğanlar bisikletten internet üzerinden almıştım. Ancak orada kalmamış, bikeouddor.com diye başka br sedona bayisi var oradan da alabilirsiniz. Güvenilirlik konusunda endişelenmeyin bu iki bayiyi de sedona yetkilisi tavsiye etmişti.

20. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Öncelikle teşekkürler.. Sedona 311 o kadar kafama yatmıştı ki anlatamam. Fakat internetten almak pek içime sinmiyor, normalde internetten çok alışveriş yapan biriyim fakat pazarlık payı kalmıyor. Bayi ile gidip yüz yüze görüşmek daha iyi olurdu sanırım, çünkü öğrenciyim ve bütçemde belli. Sedona 311'i pazarlıkla bir miktar indirtip, indirim yapılan miktarla da km saati vs aksesuarları taktırmayı düşünüyordum. Dediğim gibi cuma günü bayiyle gidip konuşucam. Eğer ki Sedona 311 veya 321 getirme şansımız var ise yine oraya yönlenicem. Yoksada arkadaşların buradan tavsiye ettiği diğer bisikletlere yoğunlaşıcam, yapıcak pek birşey kalmıyor :/