sedona 311 Lady ve kadro seçimi??

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
Merhaba Arkadaşlar,
(link)
Linkteki sedona 311 lady modelini eşim için almayı düşünüyorum. Ancak kadro boyu konusunda kararsız kaldım. şöyle ki;
Kadro boyu ile ilgili forumda verilen kaynaklara göre; boyu 1,65 m bacak boyu 74 cm
a-http://cyclingtr.com/blogs/rss_destekli_son_makaleler/archive/2011/10/29/bisiklet-se-231-imi-ve-kadro-boyu-hesaplama_2E00_.aspx
bu kaynağa göre kadro boyu 45 cm çıkarken,
b-https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=92696
burdaki hesaba göre 74cm*0,67= 49,58 cm çıkmakta,
c-http://www.ebicycles.com/bicycle-tools/frame-sizer/road-bike/size-sheet?utf8=%E2%9C%93&u=cm&r=woman&h=1650.0&i=740.0 &b=Calculate burdaki hesaba göre ise 50 cm çıkıyor.
ilgili ürünün web sayfasında Kadro Geometrisi diye bir pencere var. Orada 445 mm ile gösterilen kadro boyu mudur? Eğer kadro boyu ise a seçeneğinde hesaplanana göre kadro boyu uygun mu oluyor? Bir de ürün sayfasında kadro ölçüsü M olarak gösterilmiş. Başka boyu olmadığı anlamına mı geliyor?

Scudo

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
lütfen tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyoruz... ürünü alma arefesindeyiz...

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Yerli firmalar kolay kolay kadro boyu, kadro geometrisi, kullanıcı boyu ilişkisi ile ilgili rehber bilgi vermezler. Satıcılar bu sayede bir büyük ya da bir küçük ölçüde bisikleti müşterilerine satabilir. Bence direkt üreticiye yazılı olarak sorun. Bilgi vermek zorundalar.

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
ok. onu sorarım. peki hesaplardan hangisi doğru kadro boyu için?

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
yol, şehir, dağ bisikletleri için ayrı hesap kullanılıyor. 49-50 cm olarak hesapladığınız ölçü yol bisikleti için. cylingtr sitesinde de verdiğiniz bacak boyuna göre yol bisikleti 49 cm olarak tablo da verilmiş. kısaca üç kaynağınızda eşiniz için yol bisikleti olarak 50 cm kadro öneriyor. Çelişki yok.
Sizin almak istediğiniz bisiklet şehir bisikleti cylingtr de bu tip kadrolar için önerilen ölçü 45 cm olduğuna göre bunu dikkate almalısınız. Şimdi sizin almayı planladığınız 311 bayan modeline bakarsak kadro ölçüsü 44.5 cm ve bu durumda doğru beden.
Bazı şehir bisikletleri yol kadrolarına yakın açılar kullanıyor. bazıları hibrit bisikletlere daha yakın açılara sahip olabiliyor. Bu nedenle şehir bisikleti alırken 311 modeli için değilse bile üreticinin önerisinin dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum.

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
@caner ünsal
tur bisikleti olarak kullanım açısından nasıl bir seçim sizce? iş görür mü sedona 311 lady??

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Görüntüsü Motive edici gelmedi bana.. Tur bisikleti derken ancak şehir içi tur için kullanılabilir gibi duruyor. Scott sportster serisinin bayan modelleri tur için daha uygun olabilir. Düz maşa bayan modelleri olan markalardan neler var bilmiyorum. Araştırmanız lazım.

• Beğen
Tepkiler: GoMMeS