Sedona 310 vs Fuji Absolute 2.1

cihataktag

Aktif Üye
Tepki
61
İsim
CİHAT
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tam 310'a karar kılmışken birden absolute 2.1 karşıma çıktı. Size de danışayım dedim siz olsanız hangisini seçerdiniz?

Kendi kıyaslamam:

Sedona 310

ARTILARI:
- Kadrosu daha estetik (bana göre)
- Lastikler 700x35c turlara uygun (uzun turlarda kullanacağım daha iyi)

EKSİLERİ:
- Bagaj delikleri yok

Fuji Absolute 2.1

ARTILARI:
- Bagaj delikleri var (310'da yok)
- Arka arttırıcı alivio (310'da acera)
- Daha hafif 11.1 kg (sedona 12.3 kg)
EKSİLERİ:
- Lastikler tura uygun değil (700x32c)

Sizin de değerlendirmelerinizi bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: UPCycling
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Tur yapacaksanız tabiki bagaj delikleri olan bir bisiklete ihtiyacınız olacak ayrıca lastikleri çok sorun etmeyin Fuji' ye de 35 lastik takabilirsiniz.

cihataktag

Aktif Üye
Tepki
61
İsim
CİHAT
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa T.

öyle ağır çok uzun turlar yapmayı planlamıyorum şimdilik. ileride yapacağım o zaman da tamamen tura yönelik bir bisiklet alacağım. o yüzden sedonada bagajı sel kelepçesine takarım diye düşünmüştüm

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
İki hafta önce Fuji 2.1 aldım 400 km civarı kullandım, 3 kere falan günde 50 km üzerine çıktım. Bu sürüşlerde ciddi yokuşlar mevcuttu ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Tecrübesiz biri olduğumu hatırlatmakla beraber oldukça memnunum. Daha uzun tur için ilk yapacağım seleyi değiştirmek olur. Bununla birlikte düz yolda çok rahat ettireceğini belirtmek isterim. Lastikler konusunda bir sıkıntı yaşamadım, frenlerde öyle. Sedona ile -kullanmadığım için haksızlık olmaması açısından- kıyaslamaya girme imkanım yok.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Seleye takılan bagajlar cüzi bir yük taşıma kapasitesine sahip. İleride yetersiz gelmeye başlayabilir. Ben bu ikisi arasında kalsam kesinlikle Fuji alırım.

mete semiz

Üye
Tepki
28
İsim
Mete Semiz
Bisiklet
Fuji
Ben de yaklaşık 1,5 yıldır. Fuji Absolute 2.1 kullanıyorum. Ben de çok memnunum nazar değmesin.
Bence en iyisini yapmışsın. Hayırlı uğurlu olsun. Altında eskisin.
Bu arada lastikleri iyidir. Turlar içinde uygundur. En azından bende sorun çıkarmadı.
En son İzmir-Kaş turu yaptım. Gezi turu değil performans turuydu. Rotam 485 km.'ydi. 3 gün sürdü.
Ben 65 kg.+yüküm 17.5 Kg. + 2 Lt. su + bisiklet 11.2 Kg.

Tekrar hayırlı olsun.

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@Tuğrul Tural

fuji ile ilgili olarak sormak istediğin spesifik birşey varsa cevaplayabilirim ama sedona için maalesef çok fazla bir bilgim yok kullanmadığım için.

Tepki
1
Bisiklet
Fuji
@S.Koca

Maşanın çelik olması ağırlıkta bir sorun oluyor mu? Kaç kg acaba bisiklet? Bir de yokuş performansını merak ediyorum.

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
Öncelikle bisiklet hafif ve maşanın sıkıntısını ağırlık olarak çekmedim. 12 kg civarı ağırlığı var. Özellikle yokuş performansını önemsedim alırken ve şimdilik çok memnunum. Fazla bir kondüsyonum olmadığı için yavaş çıkıyorum ama hedefime ulaştığım için bunu dert etmedim şimdilik.

İlk önce şu rotayı hedeflemiştim ve gayet rahat bitirdim.

(link)

Tepki
1
Bisiklet
Fuji
Tebrik ederim :) Eksik yönü var mı peki şu ana dek gördüğünüz? Boy ve kadronuz nedir acaba?

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@Tuğrul Tural

Teşekkür ederim, sele şu ana kadar en rahatsız eden noktası. Aslında onda da ufak bi ayar yapmam lazım ama gündüzleri oruçluyken hiç uğraşasım gelmiyor iftardan sonra da 1 saat sürüyorum çok sıkıntısı yok yine de mesafe uzadıkça sıkıntı artıyor. Şort altına giymek için bir tayt alarak sorunu aşmayı planlıyorum. Lastiklerden oldukça memnunum. Elcikler çok tatmin edici gelmedi diye düşünüyordum ama boy ayarından sonra eskisi kadar sıkıntı vermiyor. Gerçi ramazan sonrası daha uzun mesafede denemem lazım çok kesin bir yorum yapmayım bu konuda. Akıcılık konusunda gayet tatminkar. Vites geçişleri eski bisikletlerle kıyasladığımdan gayet güzel geliyor tabi ama kurulumu teknik servis olmadığından burada bir bisikletçiye yaptırdım o yüzden ciddi sıkıntı yaşamıştım ilk başta, sonrasında carraro bayinde bi elden geçirttim şu an gayet sorunsuz.( Bu arada ücret almadan bu işimi halleden Fethiye Can Bisiklet'e teşekkürler). Şimdiye kadar hep olumlu şeyler söylüyorum ama baştan belirttiğim gibi kişisel tecrübem çok fazla değil bunları dikkate alın lütfen.

Son olarak kadro boyu 19 inç benim boyum 1,70 ve iç bacak boyu 80 cm.

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@Tuğrul Tural

Rica ederim. 1150 TL ye almıştım Sedona ile bunun arasında kalmıştım son aşamada. Hepsi burada da olsaydı şayet güzel bi indirim koparacaktım maalesef uygun bedeni yoktu. Son olarak forumda 1-2 konu daha var daha uzun süreli kullanan arkadaşların açtığı onlara bakarsanız size daha faydalı olabilir. İyi akşamlar.

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
32c lastiği tura uygun değil olarak düşünmeyin, düz maşalı bir bisikletin asfalt yoldan çıkmayacağını, çıksa bile kısa süreli bozuk yolda gideceği düşünülerek o incelikte teker kullanılıyor. aynı lastikler fuji touring modelinde de var asfalt turcusu için gayet yeterlidir 32c lastikler

• Beğen
Tepkiler: UPCycling

cihataktag

Aktif Üye
Tepki
61
İsim
CİHAT
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott