Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 301, Mercury

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında yigitkirca tarafından paylaşıldı.

1. yigitkirca

yigitkirca Aktif Üye

Seviye:
    Herkese iyi haftalar,

Haftasonu bir tur planım vardı fakat babalar günü dolayısıyla bir sonraki haftaya devrettim. Fotoğrafları Olimpos kokuları eşliğinde çekmek istesem de dayanamadım. :) Ben de birçok kimse gibi, kullandığım araçlara isimler takarım. Bu isimleri de gezegenlerden alıntılarım. Benim galaksim bu hesabı. Mesela bilgisayarımın adı Jupiter, telefonum Venus, tabletim Moon isimlidirler. Bisikletime de Mercury adını verdim. Hikayemizi de anlatmak istiyorum ama ondan önce bir not: bisikletime adını verdikten sonra acaba bu markada bir bisiklet var mıdır diye google'a sordum. Karşıma çok enterasan görüntüler çıktı. Belki enterasanlığını siz de görürsünüz. Neyse, hikayemiz de şöyle;

Bir bisiklete ihtiyacım vardı, bütçem belliydi. Araştırmalar başladı. Bir bisiklete karar vermiştim ama servis de öneöliydi ve bu konuda sıkıntı çekmemek için modellerden önce bisikletçileri aradım bölgedeki. Hizmetinden memnun olunduğuna dair yorumlarına güvendiğim bisikletçinin sattığı ürünlere baktım. Onun adını tekrar görünce de gülümsedim. Hiç canlı görmemiştim onu. 10-15 dakika içinde izin alarak işten ayrıldım ve doğru bisikletçinin yolunu tuttum.
    Milyarlık arkadaşlarının yanında gösterişsiz, üstüne üstlük çok da olgun duruyordu. Yanına gidip incelemeye başladım. Dokundum. Tebessüm ettim. İşim gereği pazarlıkta üstüme yoktur. Ama üstelemedim. Bir kere sordum en son ne olur diye ve kartımı uzattım. Gösterişsiz bir memur takımı gibiydi. Kravatını beğendim, bağladım. Yanağından makas alır gibi arabanın arkasına yüklediğimde ikimiz de emin değildik. O bir başkasını bekliyor gibiydi, bense daha genç işi havalarındaydım. Apartmana bırakamadım, evime çıkardım. Ona baktım, o da bana. Hissettiğimiz karşılıklı acıma duygusu değilmiş oysa. Ona bindiğimde bağlandık karşı pencerelerden yıllardır birbirini izleyip de konuşamayan iki aşık gibi. Şimdi biz bir bütünüz. Beraber geziyor, beraber nefes alıyoruz.

İşte Mercury...

Her hafta gezilerimizi ve bizi fotoğraflamaya devam edeceğim. Teşekkürler.

2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yiğit Bey siz dayanamayıp çekmişsiniz fotoğrafları, bende sabırsızlanıyordum açıkçası :) Gerçekten çok güzelmiş, güle güle kullanın.. Tur yazılarınızı da sabırsızlıkla bekliyorum, anlatımınıza hayran kaldım :)

yigitkirca bunu beğendi.
  3. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun :D

yigitkirca bunu beğendi.
  4. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok güzel, hayırlı olsun.

yigitkirca bunu beğendi.
  5. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok kullanışlı bir donanıma sahip, gayet güzel bisiklet :)

yigitkirca bunu beğendi.
  6. emreseda

emreseda Yeni Üye

Seviye:
    biz de beklıyoruz :) her hafta fotograflarını

yigitkirca bunu beğendi.
  7. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu konu oldukça gerilerde kalmış, yeni fotoğraflar ne zaman geliyor Yiğit Bey?

8. Hasan1basan

Hasan1basan Yeni Üye

Seviye:
    önemli olan bisikletini sevmek ilkesinin göstergesi gibi aranızdaki bağ kutlarım mutluysanız onunla en güzeli o :)

9. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Anlatım tarzınız çok hoşuma gitti. Resimlerde de şekercik bisikleti görünce, dedim ki tam size göre bir bisiklet. Güle güle kullanın...

yigitkirca bunu beğendi.
  10. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yakıyo resmen:) güle güle kullanın... bol pedallar

yigitkirca bunu beğendi.
  11. yigitkirca

yigitkirca Aktif Üye

Seviye:
    :) iş dolayısıyla pazarları da dahil olmak üzere, ege'de toplantılara katıldığımdan dolayı planların dışına çıktım. sıkıntı olmazsa bu akşam yatılı bir tura çıkacağım. yarın sabah itibariyle fotoğraflar ve hikayeler başlar; pazartesi de aksilik olmazsa sabah hep beraber kahvelerimizi yudumlarken bakınırız fotoğraflara.

12. yigitkirca

yigitkirca Aktif Üye

Seviye:
    teşekkürler, ilke mi bilemem ama herşeyde geçerli bir görüşüm var; canlı ya da cansız herhangi birşeyle olan ilişkiniz mental yapıda yarattığı farkla hayatı en derininden etkiliyor.

13. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Zilin çalışma prensibini merak ettim açıkçası :)

14. yigitkirca

yigitkirca Aktif Üye

Seviye:
    klasik bir zil aslında. parmağınızla dokunduğunuzda metal gövdesine yaylanarak vuran bir aparatı da var fakat fotoğrafta çıkmamış. bir dahakine onu da eklerim. not: zili tercih sebebim baklavamtrak hattının hoşuma gitmesi ve diğerlerine göre daha gıcık bir mekanik tiz sese sahip olmasıydı. :)

15. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet görünüşü gerçekten güzel :) caminin üst kubbesi gibi çok hoşuma gitti güle güle kullanın :)

16. yigitkirca

yigitkirca Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba, bu haftaki kampı fotoğraflamadım ama gerçekten güzel geçtiğini bildiriyim. Bir balık tutabildim sadece, o da Kızıldeniz'den küresel ısınma sonucu Akdeniz'e gelen "işgalci balık" denilen bir balık türü. Orta büyüklükte. En azından onun resmini çekebilirdim ya neyse...

Tabi içime dert oldu. Talep ettiğim şeyleri kendim gerçekleştiremiyordum en başta. Ben de kolları sıvayıp bir kaç fotoğraf çektim gelişi güzel.

Bu arada bu hafta Antalya'da tur da var, biraz da onun gazı diyelim.

İşte fotoğraflar;

Ön lambayı ikiye çıkardım. Çok hoşuma gitti doğrusu. Yoldan geçerken ilgilenenler de egomu okşuyor. :)

Çadırı forumda tartışmıştık ve kararımı da vermiştim. Ama geçen haftalardaki yoğunluk üzerine son kamp programı için hızlıca bir çadıra giriştim. Pişman da değilim. İdare ediyor. Arkadaki Madrid plakası da bir kız arkadaştan hediyeydi. :cool: Sağ tarafta da severek kullandığım bir çantayı denizci düğümüyle tutturdum. Parayı denkleştirdiğim anda da Ferrino'nun 60lt'lik heybesini alma niyetindeyim.

Bunu sadece o küçük çantanın ne kadar kıymetli olduğunu farkettiğim için koydum. :)

Önceki resimlerde GPS'in yerinde telefon duruyordu. Yalnız gün aşırı turlarda ideal olmadığını farkettim. Telefon yine aynı yerinde duracak. Gps idareten orada. Gps'i ön sepetin içinden bana doğru sarkan şekilde monte edeceğim. Bu şekilde de telefonu müzik dinleyerek kullanacağım ki daha uzun ömürlü olacaktır şarj.

Bu da kamp malzemeleri. Dağınık biraz ama iyidir. Bu arada forumda belirttiğim reşo mangal da orada. :D

Şimdilik bu kadar. Haftasonu Olimpos'tan fotoğraf çekmeyenin iki lastiği birden patlasın.

17. erhanfirat

erhanfirat Üye

Seviye:
    sanat olmuş hocam, elinize sağlık... fotoğraflar da yazı da çok güzel... bol keyifli sürüşler geziler dilerim :)
    selam ile...

yigitkirca bunu beğendi.
  18. Burak Özkan

Burak Özkan Üye

Seviye:
    Mükemmel fotoğraflar. Bisikletin ağırlığı hakkında bir bilginiz var mı?

19. yigitkirca

yigitkirca Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Geçen haftaki plan dahilinde yaptığım tur şöyle: Kundu Oteller Bölgesi - Olimpos/Çıralı ...tabi plan buydu. Olmadı! Bahane çok ama listenin ilk 3 sırası şöyle: sıcaklık, rampalar, kondisyon düşüklüğü.
    Resim, fotoğraflar hatta videolar da mevcut ki anlatım da şöyle...

HERŞEYİ GÖREN GÖZ :)

Resmin sol tarafında gidebildiğim, sağında ise gitmek istediğim güzergah yer alıyor.

Bu gidebildiğim güzergahın farklı biçimleri...

YOL BİTMEZ...

[video]http://www.flickr.com/photos/kircalive/7555035824/[/video]

[video]http://www.flickr.com/photos/kircalive/7554966290/[/video]

[video]http://www.flickr.com/photos/kircalive/7554926774/[/video]

[video]http://www.flickr.com/photos/kircalive/7554890774/[/video]

[video]http://www.flickr.com/photos/kircalive/7554858846/[/video]

İLK VE SON PERDE

Tabi hayal kurmak ve onun için ilk adımı atmak kadar ruhu canlandıran birşey yok, ama birşey değişmiyor sanırım. O da fizik bedenin limitini hissetmek. Giderken aklımdan ne geçtiğini tam olarak hatırlamıyorum ki bu iyi birşey sanırım. Genelde uçuk hayallere dalınca hatırlamam çünkü ne yaptığımı. Sabahın soğuğu iyiydi. Köpekleri terslerken o tepedeki aslandım. Özgüven ölçülebilir birşey olsa 10 üzerinden 10'u alırdım.
    Güneş ona tapmamı emreder gibi gölgemi karartınca, tonlamasına yeşiller uzaktan düz, yakından derecelere girerken devam edemedim. Deyimi yerindeyse donuma kadar ıslandım. O yorgunluk yabancı değildi elbette. Sonra bir havalar içinde porselen kahve bardağımla, reşo mangalımda kahve yapıp negro banmak ise sahnenin tepesinde, aslan karşısındaki gladyatörü bağışlamak gibiydi.

KAMP ALANINDAN GÖRÜNTÜLER

Sinekliğin arkasından görüntü bu şekilde.
    Çadırın tepesi de fena değil hani..:)
    Kadraj biraz daha aşağılarda bir öncekinden.
    Burada, bu pozisyonda saatlerce daha kalabilirdim..
    Pardon bunda.. :)

HAYATA MOLA

NOT: Videolar yüklenmekte. Yüklenince düzenlerim.

İyi günler herkese..

20. tunckuyel

tunckuyel Kıdemli Üye

Seviye:
    Harika konu olmuş. Bisiklette harika... Harika olmayan tek şey sigara paketleri!!! eğer bırakmak istersen kardeşim şu videoya 1 saatini ver... Gizli bişey yok sana ciğer resimleri göstermeyecek... Bende işe yaradı 6 aydır içmiyorum... Eğer bırakmak istiyorsan bir izle sonra bana dönüş yaparsan sevineceğim.

[video=google;-7032825356513183711]http://video.google.com/videoplay?docid=-7032825356513183711&hl=en[/video]

Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.