Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 301 ile 311 arasindaki farklar

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında chtaktag tarafından paylaşıldı.

1. chtaktag

chtaktag Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    uzun zaman boyunca icimde olan ama aciga cikmamis bisikletle seyehat tutkumun yeni farkina vardim. Son zamanlarda yapilan turlari gorunce bu tutkunun uzun suredir icimde gizli oldugunu anladim ve en kisa zamanda bisikletle seyehat etmeyi istiyorum. Acik sozlu olmak gerekirse dogru duzgun bisiklet suremiyorum akabinde kondusyonumda oldukca zayif olmali. Bisikletler hakkinda pek bir sey bildigimi soyleyemem ancak son gunlerde bu forumdan ve turlar gerceklestiren kisilerin guncelerinden ogrendigim birkac sey var tabi.
    Yaza kadar bisikler hakimiyetini kazanip kondusyonumu guclendirerek yaz gelince yazin kazandigim parayla bisiklet almayi dusunuyorum. yasim genc (17) oldugundan dolayi uzun vadeli bisiklet olmasi ve yapacagim secim oldukca onemli bir durum.
    Butcem kisitli 700tl civarinda. edindigim bilgilerde sedona 301 ve 311 arasinda kaldim. 301 butceme oldukca uygun ancak 311ile arasindaki farklari bilmiyorum. Bu iki bisiklet hakkinda bilginiz varsa aralarindaki onemli farklari soylemeniz benim icin cok onemli. eger 301 ole 311 arasinda pek fark olmazsa kararim 301den yana olacak ancak turlarimi zorlastiracak farklar varsa butcemi zorlayip tercihimi 311den yana kullanabilirim. Bir de bisikletler hakinda sormak istedigim bir iki soru var
    - kilitlemesiz amortisor olmasi turlarda pek sorun yaratir mi?
    - sehir tur bisikletlerini daglarda kullanabilir miyim?

bu bisikletler disinda onerebileceginiz modelleri de secebilirim.

Vereceginiz cevaplar benim icin cok onemli yardimlarinizi bekliyorum.

2. chtaktag

chtaktag Aktif Üye

Seviye:
    yok mu bilgisi olan