Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 301 hakkında yorumlar, karşılaştırmalar, incelemeler

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Burak Özkan tarafından paylaşıldı.

1. Burak Özkan

Burak Özkan Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Yıllar sonra bisiklet kullanacak olmanın heyecanıyla bütçeme uygun bir model arıyorum.

Forumda carraro grunge 419 çok öneriliyordu. Fakat fark ettim ki bulunduğum şehirde neredeyse hiç yokuş, bozuk yol yok. Tecrübe edinince şehir bisikletiyle ilçeler arası tur yapma hedefim var.

Araştırmalarım sonucu en son sedona 301e kadar geldim. Açıkçası bütçeyi daha fazla zorlayamam.

Kafama takılan bir şey var.

- Boyum 1.70 ve birkaç ay önce kiraladığım şehir bisikletinde oldukça zorlandım çünkü ayaklarım yere zor basıyordu ve birçok kez düşme tehlikesi geçirdim.
    Sanırım sadece M ve L boyu var. M boyu olur mu acaba? Sele üstündeyken aniden durmam gerektiğinde ayağımın yere basmasını istiyorum. Devrilmek hoş olmaz.

yigitkirca bunu beğendi.
  2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    M kadro boyu muhtemelen size olacaktır. Bu arada doğru sele yüksekliğinde ayağınızı yere değmemesi normaldir, çocuk bisikleti değil sonuçta bunlar. Ayağım yere bassın diye seleyide çok aşağı indirirseniz bu kezde güçten kaybederseniz. Performansınız oldukça düşecektir. Durmanız gerektiğinde kendinizi seleden öne atıp rahatlıkla durabilirsiniz. Eğer ki buna alışkın değilseniz 1 gün kullandıktan sonra alışacaksınızdır, zor birşey değil.

301 için forumdaki en detaylı konu;

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=102180&highlight=

yigitkirca bunu beğendi.
  3. yigitkirca

yigitkirca Aktif Üye

Seviye:
    Benim hikayem de buna yakın. :)

Benim boyum 1.77cm ama kilolu olduğum için de L kadroyu tercih ettim. Sıkıntı yok. Yalnız ayağınızın yere basma durumunun kadro boyundan daha çok sele yüksekliği ile alakalı olduğunu sanıyorum.
    Ben tercihimden gayet memnunum. Terzi ölçü almış gibi diyebilirim. Mümkünse bisikletçiye giderek iki boyunu da denemeniz kazancınıza olur.

Sorunsuz bir bisiklet. Şimdiden hayırlı olsun.