Sedona 300 Serisi Kullanıcıları Kulübü

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
320'yi almak istiyorum nasıl bilirsiniz? Geometrisi tam aradığım özelliklere sahip, donanım olarak sram via nasıldır bilemiyorum ama alivio'ya denk galiba ya da biraz daha düşük. hidrolik disk de var. benim çok hoşuma gitti. En uygun fiyata nerden bulabilir acaba? Kullanan varsa aldığı fiyatı da yazabilir mi? 1350'ye gördüm ben bir-iki yerde, peşinde yüzde 10 falan bir şeyler yaparlar mı ki?

Edit: Carraro 330 önerildi, fiyat olarak daha yüksek, 1600 TL. biraz zorlayabilir ama bir ihtimal çıkabilirim. Deore shadow 9 luk vites sistemi, shimano hidrolik freni var. Siz olsanız hangisini alırdınız?

Scudo
Tepki
41
Bisiklet
Sedona
@Mustafa Kocabaş
Benim kullandığım 2013 model 321 Via modeliyle birçok ekipmanı benziyor. Ben vites ve fren sisteminden çok memnunum. Vites geçişleride, hidrolik disk frenide bence çok başarılı.
Fiyat konusunda birşey diyemeyeceğim. İnternette biraz araştırıp iyi fiyat bulduğunuz yerden yüzyüze pazarlık yaparak bir miktar daha iskonto alabileceğinizi düşünüyorum.
Maliyet kısmına alacağınız olmazsa olmaz ekipmanlarıda eklerseniz herhalde Sedona Carraroya göre ağır basacaktır.
Kısaca şehiriçi kullanım ve hafif engebeli yollar için iyi bir seçim olacaktır. Pişman olmazsınız...

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
arkadaslar,yedek iç lastik almam lazım,forumda biraz araştırdım ama açıkçası anlayamadım.

benim 345 in 700x38 dış lastiklerine hangi ebatta iç lastik takmam lazım?

mesela delta ya bakıyorum hiç 700x38 diye bişey göremedim,700x35 mi takmam lazım acep iç olduğu için?

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
35 i alıp rahatlıkla takıp kullanabilirsin.Üzerinde yazar iç lastiğin zaten.700 28,32,35 olanlar 38 e kadar destekler,sorun olmaz.Şu an arka dış lastiğimde(23 yol lastiği)700x28 takılı.

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ş

cihataktag

Aktif Üye
Tepki
61
İsim
CİHAT
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hani sedona 310? kimse almamış mı daha? forumda birkaç kişide gördüm ama?

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
bende bir ay kadar evvel 345 aldım. biraz eklme yapmadan resim paylaşmak istemedim :) yarın sirkeci gidim bir kaç bişey bakacağım dükkan konusunda tavsiye verebilicek arkadaş var mı ?

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@Ramazan Topuz

yarın saat kaçta gideceksin acaba,bende gitmek istiyorum aslında bir türlü fırsat olmadı.
Anadolu bisikleti çok tavsiye etmişlerdi orda,bende ona bakmak istiyorum ıvır zıvır için,başka da dükkan bilmiyorum açıkçası.

(link)

Tepki
22
@Ramazan Topuz

Dükkanın ismini bilmiyorum ama şöyle tarif etmeyi deneyeyim. Salcano ana bayisinin ordan bisikletçilerin olduğu sokaktan yukarı gidiyoruz zaten o sokakta sağlı sollu bisikletçiler var. Sokak bitiminde karşıya geçip çıkmaz sokağa girdikmi en sondaki soldaki yedek parçacı ve aksesuarcı var. İki tane yaşlı amca bakıyor. Fiyatları çok uygun. Geçenlerde pedal eldiven zil lamba vs vs bir sürü aksesuar aldım.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@Levent Cavras

Levent Bey,

yukarı derken burdan hangi yöne yani bilgi verebilirmisiniz,sanırım sizde anadolu bisikletten bahsediyorsunuz ama hadi hayırlısı :)

https://i.hizliresim.com/glBrPZ.jpg

(link)

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@Ramazan Topuz

selamlar ne yaptınız gittinizmi?

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
bilgi ve açıklamalar için teşekkür ederim. sinan bey evet gittim. fakat aslı bisikletten sadece sele altı çanta aldım. saat braz geç olduğu için acele ve hazırlıksız çıktım cüzdan vs almayınca yanıma :) tekrar giderim muhtemelen

Tepki
4
Bisiklet
Sedona
Merhaba arkadaşlar ben de sedona 325 ile aranızdayım, çocukluk dönemini saymazsak ilk kez bisiklete biniyor olacağım. Aslında 345 modelini almayı düşünüyordum fakat hiçbir yerde bulamadım, iyi ki bulamamışım 325 gerçekten çok iyi ve yeterli bir bisiklet oldu benim için. Haftasonları ağırlıklı bostancı fenerbahçe arası kullanıyor olacağım bisikleti. Birkaç tane de resim ekliyorum. Bu arada ilk iki kullanımımda önden ince bir sürtünme sesi gibi bir ses geliyor, aldığım yeri arayıp sordum, büyük ihtimal hidrolikten geldiğini, bir süre sonra geçeceğini söyledi, geçmezse hallederiz dediler. Varmı aranızda bununla ilgili bilgisi olan?

Herkese selamlar :)

http://imageshack.com/a/img820/1198/v1w2.jpg
http://imageshack.com/a/img820/2783/c6dr.jpg
http://imageshack.com/a/img829/5889/yqsz.jpg

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@Kerim Güler

aramıza hoşgeldin,hayırlı olsun bisikletin ,kazasız sürüşler.
bende alalı 3 hafta oldu, 4-5 kez binebildim anca,dün de şile turuna katıldım forumdan arkadaşlarla.Bu haftasonu 2.bakıma götüreceğim inş.

1-zincirim sürtüyor.
2-ön hidrolik sürtüyor.
3-karodan çıt çıt ses geliyor.
4-gidondan maşa kilitleme doğru düzgün çalışmıyor vs vs.

biraz bin böyle ,daha sonra 2.ücretiz bakım için götürdüğünüzde söylersin hepsini hallederler.

hardal

Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar ben de Sedona 325 modelinden almayı düşünüyorum. Forumda kısa bir araştırmayla özellikle disk frende ve farklı noktalarda sorun yaşayanları okudum. Bunlar özensiz montajla mı alakalı yoksa üründe kronik bir sorun mu var? Ya da şans işimi biraz ne dersiniz? O kadar para verip iki gün sonra sorun yaşamak can sıkıcı olsa gerek.

Tepki
4
Bisiklet
Sedona
Sinan senin de hayırlı olsun, kazasız sürüşler. Bana 30 kullanım sonra bakıma gel dediler. Sen ikinci bakım için biraz erken gitmiyormusun, ya da ben mi geç gidiyor olacağım...?
Bir de ön hidrolikten gelen ses az olmakla birlikte beni açıkcası rahatsız ediyor, sabahları sahilde sessiz ve keyifli bir sürüş yaparken kafam sürekli o sese gidiyor, bu da biraz can sıkıcı bir durum açıkcası...

• Beğen
Tepkiler: KuzeydenGaliba
Tepki
4
Bisiklet
Sedona
@hardal

Valla ben bisikletten şimdilik çok memnunum, özellikle frenler çok hoşuma gitti. Benim yaşadığım sorun sanırım bisikletin yeni olmasıyla alakalı, aldığım yer de gayet iyi bir yer. Hem düzgün tipler hem de bu işi bildikleri çok aşikar. Zaten telefonda bana bu sesin kendi kendine gideceğini ama dilersem yanlarına gittiğimde kendilerinin hemen halledebileceğini söylediler. Sinan'ın bahsettiği diğer sorunlar ben de yok.

hardal

Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
@Kerim Güler

@Kerim, sen nereden satın aldın?

Tepki
4
Bisiklet
Sedona
fenerbahçe'deki bike&outdoor mağazasından aldım. nakit ve tek çekimde %10 indirim yapıyorlar. Bisiklet konusunda gayet bilgi insanlar, tavsiye ederim.

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Merhaba, sanırım artık Sedona almaya hemen hemen karar verdim fakat sizce şehirde kullanım için amortisör gerekli mi yoksa boşu boşuna ağırlık mı yapar? ona göre ya 325 ya da 320 alacağım bi ihtimal v fren seçip 310'da alabilirim hala kararsızım sizce?

Tepki
4
Bisiklet
Sedona
@Mustafa Gürkanlı

bence amortisör gerekli, evden sahile kadar ki kısımda amortisör işime yarıyor ama sahilde bisiklet yoluna girince kapatıyorum amortisörü. Ama işin açıkcası kendi kullanım alanım için söylüyorum hidrolik fren keyifli bir olay ama gereklimi dersen bence değil, v fren de gayet iş görür aslında.