İnceleme Sedona 300 S

Tepki
6
Bisiklet
Sedona
Merhaba,önceden konum vardı belki görmüşsünüzdür.Mart ayında Sedona 300 sport almıştım.Yeni ve merak edilen bir model olduğu için inceleme ihtiyacı duydum.Bisikletin üzerinde Tourney 21 vites,tektro v-frenler ve cst traveller city classic lastikler var.Ayrıca çok sorulan bir soru kilitlenebilir maşa yok.Ağırlığı 13.2 kg diye hatırlıyorum. Bisiklet oldukça çevik.Belki de eski bisikletim bir MTB olduğu için öyle gelmiş olabilir fakat yine de kullanırken insanı yormuyor.Şu ana kadar 210 km yaptım ve ulaşabildiğim maksimum hız 52 km. (bilen bilir Kadıköy girişinde altta trenlerin olduğu bir geçit var orada yaptım)

Üstündeki sistemler giriş seviyesi olmasına rağmen bence şehir içi kullanımda yeterli.Fakat ileride Acera veya Alivio'ya yükseltmeyi düşünüyorum.Lastikler yeterince dayanıklı.(Schwalbe'ler ne kadar dayanıklı olsa da bir lastiğe 100 TL verebilecek kadar zengin değilim.)

Bisikletin selesi de rahat.Lastikler ince olduğu için çukurları hissediyorsunuz fakat alışınca pek de rahatsız etmiyor.Lastiklerle arazi ye de girilebiliyor (test edildi) Normalde alabilseydim 310 modelini alacaktım,fakat o sıralarda stoklarda yoktu.Bu bisiklette bile ön amortisör olmasına rağmen çukurlarda bu kadar canım yanıyorsa 310'u (sabit maşa) düşünemiyorum bile. :)

Sonuç olarak bu fiyat aralığında şehir bisikleti arayan ve kararsız kalanlara rahatlıkla önerebilirim.Üst modellerinde olmayan bir artısı da bagaj vidalarının olması.

• Beğen
Tepkiler: hakan64
Scudo

mert.e

Aktif Üye
Tepki
67
Hayırlı olsun Görsellik olarak 300 serisi çok iyi. Güzel bir seçim yapmışsınız bence, kazasız belasız pedallamalar dilerim :)

Ahmet Keçeci

Aktif Üye
Tepki
62
Bisiklet
Salcano
Bunun bagajli olanının bagaj kalitesi 3 4 gunluk turlar icin malzemeye yeter kalitede mi

MT15i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tepki
99
Bisiklet
Cesur
Maşanın kilitlenememesi çok kötü gerçekten. İleride düz maşaya geçmek için tek başına sebep olur. :) Güle güle kullanın.

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hayırlı olsun. Allah kazasız, belasız kullanmanızı nasip etsin.

Tepki
84
İsim
Çağlar
Bisiklet
Sedona
hayırlı uğurlu olsun hocam ben de bisiklet almayı düşünüyorum ve aklımda da bu model var boyum 1.85 kilom 85 sizce bu bisikleti kullanabilir miyim? teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Ender şeker
Tepki
6
Bisiklet
Sedona
Bisiklet şu an 1800 km'de,2 aydır binemiyorum ama :agla: (meşgulüm)

Maksimum hız 72 km yaptım yazın :p ,1 kere arka göbek mili kırıldı başka bir sorun yaşamadım şükür

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
İyi aksamlar arkadaslar sizce sedona 300.s mi almaliyim yoksa bianchi 821 mi.12pkg 185 cm boy.ayrica cocuk koltuguda baglamayi dusunuyorum.bisikletlerin ikisinide ayni fiyata buldum.yeni konu acmak istemedigimden buraya yazdim simdiden tesekkurler

yardım edecek birilerivar mi acaba

kellemusic

Aktif Üye
Tepki
85
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Selamar,
300s de bulunan rst neon rl maşa kilitlenebilir değil mi? Yanlışlık olmasın?
(link)

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Kullanan arkadaşlar memnun musunuz? Asfalt ve asfalt olmayan yolda toprakta iş görür mü? 1.88 boy 100 kg maşa sağlam değilse sabit maşada düşünebilirim. Arazi harici şehir içi kullanım için yüksek fiyatlı olmayan bisiklet arıyorum bu konuda yorumlarınızı yaparsınız sevinirim. Saygılar, iyi akşamlar.

terrasol

Üye
Tepki
2
malzeme kalitesi çok iyi
4-2 vites geçişi biraz problemli başka bir sorunla karşılaşmadım
kaldırıma çıkmıyorsan sabit maşa düşünebilirsin aksi taktirde bilekler baya zorlanıyor

Kazım kuru55

Aktif Üye
Tepki
55
İsim
Kazım
Bisiklet
Carraro
Resimdeki bisikleti almayı düşünüyorum.Carraro 224 ile bu bisiklet arasında kaldım.Sedonanın bu modelinde maşa kilitlenebiliyormu acaba???

Dosyalar

mrtg

Üye
Tepki
7
İsim
MERT
merhaba arkadaşlar bi sorum var

2015 model SEDONA 300-S mi (2.el) - temiz gözüküyor. Yoksa 2016 Model Mosso Legarda MSM V-(Sıfır model) mi almalıyım.Yazlıgıma alacagım şehir içi ve patika yollarda da kullanacagım yardımcı olmanız dilegiyle iyi günler.