Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 261

Konu, 'Sedona' kısmında oguzcan tarafından paylaşıldı.

1. oguzcan

oguzcan Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar.

Bugün Sedona 261'im elime geçti.
    Genel olarak çok memnunum ama ilk sürüşümde arka frenden gıcırtı geldiğini duydum. Nasıl çözebilirim bu sorunu?
    Bir de zincirlerim yağlı değil şu an sıfır aldığımdan. Yağlı olsa vites geçişleri daha seri olur mu ?

2. adalga

adalga Yeni Üye

Seviye:
    hayırlı ugurlu olsun bisikletiniz bende bu hafta sedona 261 almayı düşünüyorum merak ettigim soru frenler tekro shi,mano deil nasıl ? ciddi iyi tutuyor mu ? bisikletin agırlıgı nasıl ?

3. ciko6189

ciko6189 Yeni Üye

Seviye:
    kaça aldın acaba ?

4. oguzcan

oguzcan Yeni Üye

Seviye:
    çok teşekkür ederim :)

Üzgünüm ama ben de daha yeni olduğum için diğer bisikletlerdeki standart ağırlığı ve frenlerin durma mesafelerini falan bilmiyorum, ama vites sistemini de frenlerini de çok beğendim.
    425 TL ye aldım nakit ödemede.

5. Hasan Mert

Hasan Mert Üye

Seviye:
    Tektro Frenden kuşkunuz olmasın :)
    Bir çok marka bir çok modelinde bu frenleri kullanmakta :)
    Sedona 261 o fiyata alınabilecek iyi bisikletlerdendir :)
    Zincirinizin üzerinde şuanda kendi yağı bulunmaktadır ve o yağ çok güzel bir yağdır.
    Ses gelme konusuna gelince pek v-fren kullanmadığım için kesin net bir yorum yapamıyorum ama
    belki papuçlar yeni diyedir ,
    belki bi şekilde yağ bulaştırmışsınızdır..
    Benim aklıma bu ihtimaller geliyor :)

oguzcan bunu beğendi.
  6. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    tellerin arasına toz kaçmış diyeceğim ama şuan bısıkletın uzerınde bıle toz varmı bılemıyorum :) Hayırlı olsun bisikletiniz.Güzel bir tercih.Ses konusu pabuçlar yeni olduğundan dolayı.
    Zincir yağına gelınce.Aldıgınız bısıkletcıye gıdın ve sorun buyuk ıhtımal yaglanmamıstır o.Guzel bır zıncır yagı alın ve surun.Geçişler daha rahat olmakla bırlıkle pedal cevırırken kı gelen zıncır sesıde kaybolacaktır.Boylelıkle keyıflı ve rahat bır surus elde edersınız...Tekrar hayırlı olsun.Umarım yardımcı olmusumdur.

oguzcan bunu beğendi.
  7. adalga

adalga Yeni Üye

Seviye:
    Bugün bisikletimi alıyorum bütçeyi aştım biraz 261 alacaktım herkes borla dedi borlaya karar verdim ama görünüş olarak 261 siyah beyaz olanı daha hoş geliyor bana Borlayla 261 arası o kadar fiyat farkına değer mi sizce _?

8. Hilmi paksoy

Hilmi paksoy Yeni Üye

Seviye:
    bende yaklaşık 1 aydır 261 i kullanıyorum boş zmn buldkçada baya bi km yaptm sayılır özllkle izmir foça arası birz zorlayıcı olsada çok keyfliydi neyse konuya geliyim ses sorununu bnde yaşadm ama kapuçlarn yeni olmasndn dolayı kaynaklandığını söylediler. birde unutmadan söyleyeyim uzun bir sürüş yapacaksak selen altı için bir alyan anahtarı yanında mutlaka bulundur ne kdar sıkarsam sıkıyım biraz çabuk gevşiyo =) onun dışında vites ve frenlerden son derece memnunum hayırlı olsun =)

oguzcan bunu beğendi.
  9. oguzcan

oguzcan Yeni Üye

Seviye:

Haklıymışsınız :)

Aynı problem benim bisikletimde de başladı.
    Ama alyan anahtarımı aldım, gayet pratik her şey şu an sele oynasa da düzeltebiliyorum.
    Teşekkür ederim :)

10. pashazretleri

pashazretleri Yeni Üye

Seviye:
    ben de cuma günü aldım 261
    bakalım şimdilik çok memnunum

Hasan Kuru bunu beğendi.
  11. berkan sayal_1912

berkan sayal_1912 Yeni Üye

slmlar,bende evelsi gün sedona 261 aldım henüz 2 haftalıktı ve fiyatıda baya uygundu,bahsettiğiniz sorun alıp olmayanda yok sanırım:) bende de oldu.

12. Emre Nalbantoğlu

Emre Nalbantoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaslar bu modeli düşünüyorum ama bahsettiğiniz ses sorunu ve viteslerin çevirmeli olmasından dolayı tereddütüm var.Sizce bu sorunları göz ardı ederek bu bisikleti alsam pişman olur muyum ?

13. dinçer karadayı

dinçer karadayı Kıdemli Üye

Seviye:
    pişman olmassınız bence çok güzel bi kadrosu var ben çok beğendim..

14. KaanDurgut

KaanDurgut Kıdemli Üye

Seviye:
    İlk başlarda ses gelmesi , ayar kaçırması , vites sorunları olması normaldir.Birkaç turdan sonra servise götürüp tekrardan ayarlanması gerekir.Bu işlem 2-3 kez tekrarlanabilir , sorun yok.

Viteslerin çevirmeli olması bir problem değil bence.Her ne kadar Shimano'nun en alt seviye parçalarıda olsa sonuçta Shimano.Her bisiklet kullanıcısında olduğu gibi ilerde sizdede donanım yetersiz gelebilir.İşte o vakit kadronun önemi ortaya çıkıyor ki 261 gerçekten iyi bir kadroya sahip.Üstünde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.Bisiklet bu haliyle bile oldukça iyi.

Ha size bir tavsiye , eğer asvaltta kullanıyorsanız CST Traveller City Classic lastikleri öneririm.Performansınızdaki artışa inanamayacaksınız.İnceleme yazısı için sizi şuraya alalım.

Herkese bol pedallamalar ;)

15. ozan90

ozan90 Yeni Üye

Peki bu ses olayı borla da olur mu? Birde
    Bu bisikleti nerden aldınız ?

16. Faruk TURKER

Faruk TURKER Yeni Üye

Seviye:
    kesinlikle katılıyorum. CST lastikler piyasada fiyatları uygun olmakla beraber kalitesi ve performansıyla çok dikkatimi çekmiştir hep. galiba ben de sedona 261 alacağım. yorumlar bende olumlu etki bıraktı. yalnız bi sorum olacak. aynakol dişlinin büyük çarkındaki diş sayısı kaç? ve ruble nin en küçük çarkındaki diş sayısı kaç? yardımcı olursanız sevinirim(hıza önem veririm de :) )