Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 2013 751 neden sram x5?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Berat Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar
    Nisan-Mayıs gibi yeni bisikletimi inşallah alıcağım sedonanın yeni modellerini bekliyordum yeni modeleri çıkmış enternetten bakıyordum 751'e sram x5 koymuşlar bisikletin fiyatı 925$ yani 1618 TL Bu fiyatta ki bir bisiklet için bu çekiş sistemi düşük değilmi sizce yoksa bana mı öyle geliyor anlamadım gitti:)2012 model bianchi mega da slx vardı ve fiyatı 1760 idi:)
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=915
    Salcano 273 sramda da x5 vra fiyatı 1.163 TL Bu iki bisiklet arasındaki 455 tl lik far neden acaba?

http://www.sedonabisiklet.com/#!751/c10vw

Bu arada ben geçen sene 721 düşünüyodum onda acera vardı şimdi sram x3 koymuşlar 711 de acera ve seri dışı parçalar var gidip 721 neden sram x3 koyarlar anlamıyorum sramın en düşük serisi x1 mi ne acaba pek bilgim ok sramla ilgili ondan bu kadar şaşırdım zaten beni bu konularda bilgilendirirseniz çok sevinirim
    Okuduğunuz ve Vereceğiniz cevaplar için Şimdiden Çok Teşekkür Ederim:)

2. Onur Erk

Onur Erk Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Berat bey öncelikle bisiklet seçimi yaparken, iki bisiklet arasındaki parçaları tek tek kıyaslayın ve hangisinin fiyat ve donanım olarak uygun olduğuna öyle karar verin. Sedona 751le salcano 273 arasındaki ortak parça olması fiyatlarının aynı olacağı anlamına gelmiyor. Gidon, Rötarlar, Maşa..v.s hepsini kıyasladığınız zaman Sedonanın ağır bastığını 455 liralık farkın neden kaynaklandığı görürsünüz bence.

.
    Şimdiden yeni bisikletiniz hayırlı olsun...:)

3. Berat Öztürk

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Teşekkür ederim peki sizce 1600 liralık bir bisiklet için sram x5 veya 1000 Tl lik bir bisiklete sram x3 düşük değilmi?

4. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    salcanodaki sram x5 9 lu sistem. sedonadaki x5 10 yani 30 vitestir. 751 e x5 bu sene koyulmadı bayadır var eski modellerindede.

5. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    ve 10ur un dediği gibi gidon , gidon boğazı , jantlar , maşa hepsi önemlidir bir tek vites sistemine bakmamak gerek.

6. Berat Öztürk

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Tamamdır:)