Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 2008 761 ne dersiniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında DoğanKaya tarafından paylaşıldı.

1. DoğanKaya

DoğanKaya Üye

Seviye:
    Selamlar

Uzun süredir forumu takip ediyorum.Daha önce deneyiminiz yoksa karar vermek gerçekten çok güç.Şehir-tur mu Hybrid mi yoksa dağ mı hangisi? Bence kullanmadan bunu anlamanın imkanı yok.Kullanmak derkende bir kere binip denemek değil.Kararınızı doğru verecek kadar uzun süre kullanmak gerekiyor.Hatta kimimiz için her iki türdende almak gerekiyor.Benim bunu yapacak imkanım yok maalesef.Geçen senenin sonlarına doğru aşağıdaki Sedona modelini beğenmiştim.Sonra 2009'ları beklemek istedim hem böylece daha rahat binebileceğim hava koşullarınada sahip olacaktım.Ancak 2009 modellerine pek ısınamadım.Hem biraz daha ucuz hemde kadrosunu daha çok beğendiğim 2008 761 modelini almak istiyorum.Maximum alabileceğim donanım ve kadro sanırım bu ölçülerdedir.
    Kullanım şeklimi henüz tam belirleyemedim.Kullandıkça belirleyeceğim.Düşüncem ise daha çok hem zevk almak hem biraz fazla olan yağlarımı yakmak hemde yapabilirsem uzun turlara çıkmak istiyorum.Yarışmalara katılabileceğimi zannetmiyorum :) Boy 170 kilo 76 yaş 32. Şu an yüksek tansiyonum var ve kilo verebilirsem biraz olsun düşeceğini söylediler.Bisiklet ile birlikte nabzımı kontrol ederek cardio çalışabilirsem kilo vereceğime inanıyorum.

Sedona 2008 761 1,239 TL
    http://www.performansbisiklet.com/index.php?product_id=10&target=products

Saygılar.

2. Veli Bahtiyar

Veli Bahtiyar Kıdemli Üye

Seviye:
    Yanılmıyorsam linkteki 2009 model bir Sedona 761. Renkten bahsediyorsanız 2009 modelin mavi beyaz olanıda var. (benim kadrom aynı modelin mavi-beyazı) Bisikletimin kadrosundan şimdiye kadar çok memnunum. Yaklaşık 1000 km kadar kullandım. Kadrosu gayet hafif 1,5 kilo . Benim konpenentler hafiflik ve performans uğruna devamlı değişiyor. Deore konpenentler başlangıç için oldukça iyi sayılır. İleride geliştirmek isterseniz, kadronun hafif olması sizin için büyük avantaj olacaktır. Kısacası tavsiye ederim. :) 2 boyu mevcut 16" ve 18 " Sizin için uygun olanı 16"

Not: Linkteki 761 de (resimde) maşa aşağıda yazıldığı gibi Suntour XCR değil yanılmıyorsam. Bisiklet alacaksanız ve imkanınız varsa görerek ve deneyerek satın alın. Tüm ayarlarının düzgün bir biçimde yapıldığından emin olun.

DoğanKaya bunu beğendi.
  3. DoğanKaya

DoğanKaya Üye

Seviye:
    Siteden bana iletilen mail cevabında 2008 modeli olduğuydu.2009 modellerin hiçbirinde bu tarz görmedim.Zaten 300 ytl civarında fiyat farkı var.

Maşa hakkında bilgim yok.Yalnız sitedeki fotoğrafda maşanın üzerinde XCR yazısı var.
    Görerek deneyerek gönderdiğim yerden alma imkanım yok maalesef.Ben istanbuldayım.Bu modeli istanbulda alma imkanım var mı bilemiyorum.Bildiğiniz bir yer varsa yazarsanız sevinirim.

Bu ölçülerde ve bu fiyat aralığında daha iyi olduğunu düşündüğünüz marka ve modeller varsa tavsiyenizi almak isterim.

Saygılar.

4. grknmustangt

grknmustangt Aktif Üye

Seviye:
    Kardeşim, sen 2009u yakından görmedin herhalde çok daha süper bir bisiklet ama bütçe diyorsan yapılacak birşey yok tabi bu arada linkteki bisiklet 2008 olması lazım 2009 modelde ilk dikkatimi çekenler tektro hidrolik disk fren takımı ve jantlar sadece disk fren uyumlu. Selamlar.

DoğanKaya bunu beğendi.
  5. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    kardio için sabit tempo'da gitmek lazım diye biliyorum, bu tip bisikletler hızlı sprint attığı, kolay yavaşladığı için uygun mu bilemiyorum... En azından yolda dişli lastiklerin değişmesi gerekir... 700C tekerleklere bakın derim... 26 inch arazide iyidir ama düz yolda yorar... bence sağlık sorunlarınız da var ise bu tip agresif sürüş tarzına uygun bir bisiklettense bir şehir tur bisikleti veya yol bisikleti daha uygun olacaktır... amortisör olacak ise size faydası tur yaparken patikalara daha rahat sapmak, köy yollarını denemek olacaktır... Dolu bir sırt çantası heybeler olacak ise zaten bisiklet oturuyor o amortisörün pek bir faydası olmuyor... Hani belgrad ormanında binerim derseniz hafta'da bir kere, yakın köy yollarına yüksüz girerim derseniz... credit card touring yaparsanız... amortisör olabilir...

Konuyla alakasız ama Focali misiniz?

DoğanKaya bunu beğendi.
  6. DoğanKaya

DoğanKaya Üye

Seviye:
    Hayır yakından görmedim.Olmadı 2009 modelinden alacağım.Ne yapayım. :(

7. DoğanKaya

DoğanKaya Üye

Seviye:
    Bu tarz bisikletler zayıflamaya yardımcı olmaz mı? Forumda bazı bisiklet kullananlarda göbek görüyorum aslında :) Uzun turlarda faydası olabileceğini düşünüyorum ama?
    Şehir-tur veya yol bisikletleri hakkında ne bilgim nede tecrübem var.Daha çok asfaltta binilecekse bu tarzlar öneriliyor.Aslında Scott Sportster p4 (kilitli amortisörlü) modeli de hoş görünüyor.Lakin Türkiye yollarını hesaba katarsak bende yine mtb'ler ağır basıyor.Çok önceden aldığım mtb'yi hatırlıyorum sürekli lastiği patladığı için daha kalın dişlileri olan lastik alarak işi çözmüştüm.Yol bisikleti alsam kimbilir ne olurdu :)

İsmim dolayısıyla Focali misiniz diye sorduysanız ismimle bir alakam olmadığını söylemeliyim.

Cevaplar için herkese teşekkürler.

8. Mustafa Ozler

Seviye:
    kardio için tempo yavaş yavaş kontrollü artırılıp aynı kalmalı...tavsiyem 28 inch jant... dağ bisikleti kolay yavaşlar hizli atak yapar belirli bir ritim tutturmak zordur...

P4 çok +. alivio vites geçişleri deore kadar net değil, ama deore'dan daha dayanıklı. Bozuk yolda bile (arazi değil) orta sınıf mtb'den iyi performans verir. Tur için çok +, bütçesi -

2009 761'de arka vites SLX + frenler - ,bence V fren.

DoğanKaya bunu beğendi.
  9. Mustafa Ozler

Seviye:
    hozam bir de lastik patlaması malzeme kalitesi ve kullanımla ilgili... iki bisiklette de bu sorun olmaz...

DoğanKaya bunu beğendi.
  10. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sizin verdiğiniz linkteki model dediğiniz gibi 2008 Sedona 761 V Modeli.
    Ancak bence 2009 761'i tavsiye etmelisiniz. Zira 2009 761'deki donanım 2008 modeline göre oldukça yüksek..

Tabii bütçenize göre karar verecek olan sizsiniz. Ayrıca tavsiyem firmayı arayıp size uygun kadro boyunun mevcut olup olmadığını araştırmanızdır. Çünkü ben birkaç ay önce 2008 761 V modelinin sadece M kadro boyunun kaldığını duymuştum.

DoğanKaya bunu beğendi.
  11. DoğanKaya

DoğanKaya Üye

Seviye:
    Mustafa Ozler bunu beğendi.
  12. DoğanKaya

DoğanKaya Üye

Seviye:
    grknmustangt ve Veli Bahtiyar arkadaşlarada ayrıca teşekkürler ;)