Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Seçtiğim Bisiklet Hangi Teknik Özelliklere Sahip Olmalı?

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Emir Keskin tarafından paylaşıldı.

1. Emir Keskin

Emir Keskin Yeni Üye

Seviye:
    Evet arkadaşlar. Ben bir 'yol bisikleti' almak istiyorum. Yaşım 12(Gülmeyin :D), boyum 150 cm ve kilom 36kg. Sizce seçtiğim bisikletin jantı, kadro boyu kaç olmalı?(NOT: 5 yıl felan kullanacağım bisikleti. O yüzden boyumu 155 cm falan gibi düşünün siz. Biraz büyük olsun diğer yıllarda binerim :D)

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sizin yaşınızda birisi için yol bisikleti alıp 5 sene kullanmanın pek mümkün olmadığını düşünüyorum. Boyunuz önümüzdeki 5 sene içinde 30-40 cm uzayabilir; ve ne şimdiki boyunuza göre büyük olan bir yol bisikletini sağlıklı kullanabilirsiniz, ne de şimdiki boyunuza göre alacağınız bisikleti boyunuz 10-15cm uzadıktan sonra kullanabilirsiniz.

Yol bisikletinde uygun kadro boyunu belirleyen boy ve kilodan çok bacak boyudur. Size muhtemelen 46cm kadro uygun gelecektir ama bacaklarınız uzunsa 48 de olabilir. Jant olarak 28" (700c) de olabilir 26" (650c), ona fazla takılmayın. Normalde yol bisikletleri 28" jant kullanır ama size göre olan küçük kadro boylarında 26" kullanımı da oldukça yaygın.

3. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Anasına bak kızını al derlerya kime çektiysen ya annene ya da babana onların boylarında olacan ama işi şansa bırakma koçum ufaksın daha elinde kalmasın yagit salsalcanonun uygun fiyatlı yol bisikletlerinden al derşm kendine iyi bak

4. Emir Keskin

Emir Keskin Yeni Üye

Seviye:
    Mesajınız için teşekkürler :D Galiba 26 jant kullanacağım, teşekkürler.

5. Emir Keskin

Emir Keskin Yeni Üye

Seviye:
    Pardon, bu arada kilomu yanlış yazmışım, kilom 38. Gerçi çok bir şey değiştirmez ama, yine de yazayım :D

6. Emir Keskin

Emir Keskin Yeni Üye

Seviye:
    Evet arkadaşlar, bisikletimi aldım. Yakında fotoğrafını çekip foruma koyacağım :D Gerçi MTB aldım ama çok önemli değil yollar pek iyi değil çünkü :D 400 Liraymış 250 liraya aldık indirimle markası Dinamica modeli Python. Yakında fotoğraflarını çekip foruma koyarım :)