Seçimde son aşama.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında FelixTheCat tarafından paylaşıldı.

1. FelixTheCat

FelixTheCat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar Son aşamaya geldim 1 hafta içerisinde son kararı verip gidip almam gerekiyor. Bu konuda yardımlarınız önemli. Bugün Esenler-Sirkeci turu yaptım şu anki çift süspansionlu bisikletle :) ilk olarak kendime güvenmesem de gittim geldim çok şükür. Salcano, Sedona, Carraro, Bianchi bisikletlere baktım. Aslında istediğim bisiklet Carraro 224 modeliydi fakat ellerinde kalmamış 2 bisikletçiyede sordum onları bulman çok zor dedi. Bianchi forumda takip ettiğim ve gördüğüm kadarıyla kullanan sayısı az. Özellikle V fren Şehir bisikleti istiyorum.

Sedona 301 spor modeli
    Salcano city sport 27
    Carraro 224

Şu an aklımdakiler bunlar Carraroyu bulmam biraz zor olucak gibi 24 vites 224 modeli. Carraro 221 modelini buldum oda 21 vites olduğu için pek düşünmedim. Salcanonun City sport 27 modelide V fren sanırım 2012 model indirimde yardımcı olacağını söyledi mağaza satıcısı fakat tam olarak konuşmadım ne kadar yapıcağını. Sedona forumda çok övülen bir marka genelde karşılaştırmalarda salcanomu sedonamı denildiğinde sedona deniliyor. Açıkçası donanımlarını bilmiyorum ama vites farkı var hepsinin arasında. Bu üç modelden hangisini seçerdiniz? Ayriyetten önerebilceğiniz başka model varmı bütçem şu anlık 700-750 tl arası gözüküyor. Önerilerinizi bekliyorum. İyi forumlar

Kübra AĞIR bunu beğendi.
  2. Emrah ONAN

Emrah ONAN Circassian

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Salcano 27 vites city sport iyi bir seçim olacaktır donanım olarak,lastikleriyle maşasıyla ve vitesleriyle. 27 vites olması yokuşlarda oldukça işinize yarayacaktır ;)

FelixTheCat bunu beğendi.
  3. FelixTheCat

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Donanimlari guzel mi? Disk frenlisi var bide v frenlisi vardi. Ben v fren istiyorum. Verebildigim ucrete alabilcegimin en iyisini almak istiyorum. Oneriniz icin tesekkur ederim

4. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Betül hanım ben Sedona 301 sport derim Sedona forum içinde en fazla tutulan markalardan asla pişman olmayacağınız kendini kanıtlamış bir marka...Karar sizin.

Murat Cömez bunu beğendi.
  5. Orhan Zengin

Orhan Zengin Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İzmir Parkur bisiklete sordunuz mu?
    Ben oradan almıştım.İnternet sitelerine baktım az önce.Site listesinde var diye görünüyor.
    (Carraro 224)

FelixTheCat bunu beğendi.
  6. FelixTheCat

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Orhan Zengin; İStanbulda ikamet ediyorum. Ödeme şeklim yarı nakit yarı taksit olcağı için istanbul içi elden teslim almam gerekiyor. Keşke kapıda ödemeli bi seçenek sunsalar carraro 224'ü alırdım o zaman.

@ertunga Sedonanın kalitesi hakkında bir yorumum yok kendini kanıtlamıştır ki yazdığım yazımda da belirtmiştim salcano mu? Sedona mı? Diye sorulduğunda Sedona deniyor diye fakat donanım olarak salcano daha üstün değil mi şu anda? Sonuçta Arabalarla kıyasladığımızda Full+full x marka almak varken boş bir tanınmış modele vermek ne kadar doğru olur ( tabi bu en ucra bir marka olmamak şartıyla :). )

7. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Madem ful artı ful den girdik konuya şöyle diyeyim benim aracım toyota corolla comfort ( sedona diyelim ) eksikleri neler digital klima yok normal klima var esp yok sunroof yok v.b sizin deyiminizle ful artı ful değil ben niye aldım bu ful olmayan aracı birinci neden sorunsuzluğu ,dayanıklılığı,kolay arıza vermemesi ,nispeten düşük yakıt tüketimi ,yakıt ayrımı yapmaması ama en önemli seçmemde ki neden toyota nın efsane araçlar üretmesi birde fiat(salcano) marka araçlara bakalım kabul çoğu ful artı ful hem toyotadan daha ucuz hem daha özellikli misal veriyorum esp var diğital klima var var oğlu var ama markası fiat ...Toyotayı satışa koyun 3 günde satarsınız Fiat kaç günde satılır ...Biraz karışık anlattım ise kusura bakmayın Betül hanım umarım size vermek istediğim mesajı almışsınızdır

8. FelixTheCat

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    :) Bana göre şu an en ucra marka fiat ve ucra bir markayla kıyas olmamak şartıyla yazmıştım. Zaten şu an sizin verdiğiniz örnek ayrı bişey benim bahsettiğim salcano city sport 27 vs ile sedona 301 arasındaydı sonuçta salcano 27 vites diğeri 21 en belirgin ve tek anladığım farklarıda bunlar :). Salcano o kadar kötü bir marka mıdır? Bugün satıcılar kendi mallarını satmaya çalışmadan dedikleri şey donanımları önemli ilk olarak dedi. Cidden bana çok karmaşık seçenekler gibi geliyor. Nikon Canon tartışması gibi bişey oldu ve hangisini alsam diye düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum :(

9. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tartışmasız LEİCA derim....Nikon ve Canonu tanımam leica varken...:p Şaka bir yana karar sizin ...

10. FelixTheCat

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Peki teşekkürlerr :))