Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Seçim konusunda yardım ve bazı bilgilendirmelere ihtiyacım var

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Özgür Özlen tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Özlen

Özgür Özlen Yeni Üye

Merhaba,forumda yeniyim uzun bi ara sonra bisiklete yeniden başlayacağım.

Mtb almayı düşünüyorum.Sitede bununla ilgili yorumları okudum.Denildiği üzere oyuncak gibi arka amortisörlü bi mtb değil sade bişey istiyorum.

Yaptığım araştırmalar sonucu Sedona Borla,Kron xc 500 ve Bianchi nin özel modellerini düşünüyorum.Acıkcası bunların içinden en aklıma yatan Sedona oldu.Kayseri'de tek bi bayiisi var ve fiyatına 720 lira dedi fakat internetteki fiyatı 550 lira civarında.

Sizce ne yapmalıyım burda denediğim Sedona Borla ile internetten gelecek olan arasında bi fark olur mu ? Ya da o 300 - 700 lira aralığında tavsiye edebileceğiniz başlangıç seviyesi kaliteli bisiklet bulabilir miyim ?

Bu arada mtb seçmemin nedeni bisiklete düzenli olarak binecek olmam ve ara sıra dağ yollarına cıkacak olmam.Nitekim bulunduğum şehirde de bikaç göstermelik yer dışında bisiklet yerleri pek mevcut değil olanları da sağolsunlar şoför ve yayalar kullanmamıza pek izin vermiyor :)

Soracağım son bi soru var 18 yaşındayım 1.77 boyundayım fakat 57 kilodayım düzenli bisiklet bu kilonunda düşmesine neden olur mu?

Şimdiden teşekkürler..