Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Seçim için yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kerem YILDIZ tarafından paylaşıldı.

1. Kerem YILDIZ

Kerem YILDIZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba,

Arkadaşlar daha önce az çok sizden bilgi almıştım. İlk önce değerli fikir ve bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Eşimle ben hafta sonu bayağı bir bisikletçi gezdik. Bütçeyi -kendimizi zorlayıp- biraz daha arttırmaya karar verdik. Bu hafta sonu bisikletlerimizi alacağız.

Not: Salcano tam bir hayal kırıklığı çıktı benim için. Çok ağır ve hantal duruyor.

Kendim için;

Sedona 331 ve 321, carraro sportive 225 ve merida crossway 40d arasında kaldım. Sizce hangisi daha uygun olur. Bu arada bisiklete bindiğimde lastiğin oturmaya yakın hal aldığını gördüm. Bu bir problem olur mu sizce yoksa yanlış hava basıncından mıdır? (daha önce bahsettiğim üzere kilom 90 civarı)

Eşim için;

Maalesef çok alternatif bulamadık. 17" kadro bile sınırda geldi.

Merida Crosway 40 D Lady, Carraro Sportive 222 L, Giant Roam 2 W, Bianchi Touring 705 HD. Yalnız hiç biri tam olarak içimize sinmedi.

Lütfen yardım edebilir misiniz? Değerli görüşlerinizi bekliyoruz. Şimdiden teşekkür ederiz.

2. Cem Covajj

Cem Covajj Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Biz tercihimizi aşağıdakilerden yana kullandık. Memnunuz...

bianchi TOURING 613 ERKEK 2013
    bianchi TOURING 605 BAYAN 2013

Kerem YILDIZ bunu beğendi.
  3. Kerem YILDIZ

Kerem YILDIZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    tecrübeli arkadaşlardan yardımları bekliyorum.

4. İlyas Demirtaş

İlyas Demirtaş Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sedona ile Merida arasında kaldıysan kesinlikle Merida!
    Merida ile Giant arasında kaldıysanda giant derim. Salcano ile bianchi'yi silin zaten.
    Ben Merida Crossway 40-v kullanıyorum. Şahane bir bisiklet yol tutuşuyla süratiyle kadro dizaynıyla harika bir bisiklet. Bence Disk fren almayın. Hem bakımı zor hem masraflı hemde ağırlaştırıyor.

5. Kerem YILDIZ

Kerem YILDIZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İlyas Hocam, valla Merida'yı alıp deneyimlerinizi okudum. Eşime direk Merida düşünüyordum. Maddi bütçeyi yukarı çekebilirsek bende Merida'yı düşünüyorum. Bu arada hayırlı olsun. Sedona'nın hafifliği hoşuma gitti. Bu arada disk fren için performansı daha iyi hem de uzun süreli dayanıklı diye bilgi aldım. Ne dersiniz? Giant'ta bu seviyelerde bisiklet alternatifi var mıdır? Ona da bakmak isterim.

Haftasonu tekrar bisikletçilere gidip karar vereceğim ve sonunda bisiklet sahibi olacağız umarım. O yüzden hafta sonuna kadar yorumlarınızı bekliyorum.

6. İlyas Demirtaş

İlyas Demirtaş Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Giant biraz daha kaliteli bir marka, zaten fiyatlarıyla bunu belli ediyor.
    Disc fren iyidir kötü demiyorum. Fakat ufak bir sorunda bakımını yapması sıkıntılı ve masraflı olabiliyor ve ağırlaştırıyor.