Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sd-761 (2007) - Sd-761 (2008)

Konu, 'Sedona' kısmında Aqualight tarafından paylaşıldı.

1. Aqualight

Aqualight Yeni Üye

Arkadaşlar sizce görünüm dışında hangisi daha iyi, daha makul? Sonuçta 2008 modelin çok daha güzel gözükmesi kaçınılmaz ama onun dışında ne gibi gözle görülür fark var? 100 ytl gibi bir fiyat farkı var sonucta..:) bu arada konu başka bi başlık altında zaten tartışıldıysa özür. Ama ben pek birşey göremedim, gördüklerimde tatmin etmedi.. Bide bu dual fren kolları ve gidondan kilitlemeli maşa 2008 modelde yok sanırım, yazmıyor ürünün özelliklerinde. yoksa varmı ? yoksa bile aslında daha iyimi.D siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz??

2. sessiz_dj

sessiz_dj Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    kardeşim bence 2008 model alabılırsın yenı donanım ama her ıkı bısıkletıde kullanmadımm:(((

Aqualight bunu beğendi.
  3. deepcriminal

deepcriminal Aktif Üye

Seviye:
    761 kilitli maşa var.

Aqualight bunu beğendi.
  4. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    761de kilitli maşa var.bence hangisini beğeniyorsan onu al.ben 2008 aldım, bugün 2.günüm çok memnunum.

Aqualight bunu beğendi.
  5. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    2008 model hakkinda fikrim yok görüntüsü dışında, 2007 olanını geçen yazdan beri kullaniyorum. karşilaştirmali olarak değil de mutlak olarak kötü yanlarini / iyi yanlarini söyleyeyim eğer giderdilerse bu tarafları veya senin için önemli değilse ona göre seçebilirsin.

1) axon d-rl amortisör 65 kg civari için uygun ben yaklaşik 80 kg yim ve bana çok yumuşak geldiğinden s-rl(havali olan model) değiştirmek durumunda kaldim. yeni amortisörde de bu yumuşaklik derdi varsa eğer dikkat etmelisin. yoksa bile 100 ytl fazla imiş zaten bir 50 ytl daha verip havali axon modeli alabilirsin, ağirliktan tasarruf edip daha kaliteli amortisöre sahip olursun o da bir seçenek.
    gidondan kilit özelliği bazilari gereksiz oyuncak dese de ben çok yararini gördüğümü düşünüyorum bu özellik yeni maşada yoksa bence büyük bir eksi yöndür.

2) rengi bence çok kötü arkadaşlarimdan bazilari aksini söylese de.

3) dual kollar bence güzel fakat fiyat farkina değmez hem de diğer sisteme göre ağır oluyorlar(gerçi buradaki fark pek muhim değil) yani kısaca ben memnunum ama bi dahaki sefere değiştirirken trigger sisteme geçeceğim sanirim. yani dual olmasa da kollar çok önemli değil.

4) kadrosu gayet hafif ve amortisör uygunsa ve diğer ekipmanlari da güzel seçersen 10 kg sınırına rahatlikla gelebilir(benimki 18" kadro ve s-rl amortisör ile 11.9kg ediyor). ağirliği 2008 model ile fark var mi bilmiyorum ama dağlar tepeler fark olabileceğini sanmiyorum, o da "triple butted" ayni tip alüminyum neticede.(bilgimde eksiklik yoksa)

6. Kir-pi

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    2008lerde lockout var.Lockout gerçekten işe yarıyor.mithrelios'un dediği gibi.isterseniz resim koyabilirim.

Aqualight bunu beğendi.
  7. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun yeni bisikletin.

Bence 2008 modeli daha çekici duruyor.. :in:

Shimanosutra ve Aqualight bunu beğendi.
  8. Kir-pi

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Teşekkürler.Daha iyisi senin olsun.Ayrıca fotoğraflar kısmına koydum merak edenler fotoğraflara oradan bakabilir.

9. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    İyi dileklerin için teşekkürler..

2008 modeli çekici bence.Rengi falan çok hoş.Alacak olanlara 2008'i birkez daha tavsiye ederim :)

Aqualight bunu beğendi.
  10. KemalBaloglu

KemalBaloglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    bence 2008 modeli renk uyumu bakımından 2007 e ye göre çok daha güzel ben 2008 761 kullanıyorum ağırlığı 12kg rahatlıkla dahada hafifletebilirsin, bir iki yerde daha söylemiştim bu aralar üretilen 761ler lx kompenent ağırlıklı üretiliyor ve üzerine konan sele normal selesinden en az 100ytl daha pahalı diye biliyorum ben aldım dediğim hiç br şeyede eksra para vermedim şuanki haliyle gayet memnunum ve aradaki fiyat farkına değer diye düşünüyorum

Aqualight bunu beğendi.
  11. Kir-pi

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sele velo carbon ile yolluorlar sıfırı 70 ytl ama orjinalinde velo vl 1200 var oda 25 ytl.yani 45ytl fark var.Benimkinin sadece arka attırıcı lx aynakol deore.

Aqualight bunu beğendi.
  12. KemalBaloglu

KemalBaloglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    ortada bir yanlışlık var çünki benim aldığım 761 de selle italia'nın prolink selesi var "Sele velo carbon" değil
    hayırlı olsun güle güle kullan

13. Kir-pi

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Benimkinde velo carbon var resim istersen onuda ekleyebilirim.O şekilde yolladılar.

KemalBaloglu bunu beğendi.
  14. Aqualight

Aqualight Yeni Üye

Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim..