SD-711 almayı düşünüyorum, yardım..!

Kamil Yıldız

Daimi Üye
Tepki
457
Merhaba arkadaşlar, öncelikle forumda yeniyim ve sonunda kendime yeni bir bisiklet almaya karar verdim! Daha doğrusu uzun zamandır istiyordum ama imkanlar tabi ki! Neyse sonunda 5 para etmez Beldeyama'dan kurtulucam, biraz araştırma yaptım ve bütçeme uygun olarak SD-711 de karar kıldım! Fiyat ve Mağaza konusunda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim! Bana şu an itibari ile en uygun Kaçkar Bisiklet geldi. Kdv dahil 365 $ çekiyolar, ben nakit almayı düşünüyorum ve nakitte %10 indirim yapıolarmış. Yani yaklaşık 400 YTL yapıyo, sizce nasıl? Ve seçimim iyi mi acaba merak ediyorum bu fiyata bundan daha kaliteli ve kesinlikle bunu al diyebileceğiniz bir marka-model var mı? Bisikletin görünüşü oldukça iyi bence, donanımı da şu an için bana oldukça yeterli! Daha sonra gücüm yettikçe upgrade ederim artık. Yardım ve görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar, teşekkürler..!

Scudo

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
SD 711, ilk etapta beklentilerinizi karşılayacak bir bisiklettir.Beldeyama'dan sonra çok memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz.
Fiyatına göre tatmin edici ve hoş görünümlü bir bisiklettir.

• Beğen
Tepkiler: Kamil Yıldız

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
athletic konuyu en iyi şekilde izah etmiş. Yazacak pek birşey yok çünkü ayırdığınız bütçeye en iyi sd 711 alınır. Yada 350 YTL. civarı Sedona borla alabilirsiniz veya biraz daha bütçenizi artırıp başka modeller de alınabilir ama bence beldeyama'dan sonra bu bisiklet size çok rahat ve konforlu geleceğine eminim. Şimdiden hayırlı olsun.

• Beğen

sertacr88

Forum Bağımlısı
Tepki
355
Bendede sd 711 var fakat ekipmanı biraz ucuz oluyor onların o yüzden 400-450 civarında bulabiliyorsun.Ama aslı bisklette o bisiklet 700-750 falan çünkü parçaları kaliteli markalar oluyo. mesela benucuza aldığımdan pişman olmaya başladım.

Alırsan baştan kaliteli parçalar kullan.

• Beğen

Kamil Yıldız

Daimi Üye
Tepki
457
Yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar, yalnız Sertacr88 kardeş senin dediğini pek anlamadım. Yani bir bisiklet modelinin donanımı üretici veya ithalatçı firma tarafından belirlenip standart olmuyor mu? Ben Sedona'nın web sitesine de baktım, birçok bisiklet mağazasında da özellikler aynı belirtilmiş aşağıya yazıyorum; sen de bi bak istersen ve bilen arkadaşlar lütfen! SD-711' in donanımı şu şekilde değil mi?

Kadro :SD-711 (6061 Alu 14,16,18")
Maşa :Suntour XCM
Vites-Fren K. :Shimano ST-Ef 50 7'li
Fren Takımı :Shimano 421 Siyah
Arka Vites :Shimano TX-50
Ön Vites :Shimano C-50
Aynakol :Shimano TX-70
Ruble :Shimano TY-40 7'li
Zincir :KMC Z-51
Arka hazne :X-1 mandallı
Ön hazne :X-1 mandallı
Jantlar :Alexrims DC-19 36H Siyah
Jant teli :2x260 taiwan Siyah
Gidon :Amoeba HB-M310-1
Gidon boğazı :Amoeba STM-310 100mm
Elcik :Amoeba
Furç Takımı :Neco 142
Sele borusu :Amoeba 101 31,6 mm
Sele :1445
Sele Kelepçesi:TW 31,8
Dış Lastik :Schwalbe Jimmy 26"
İç lastik :CST 26"
Pedal :SP-500
Renk :Siyah-Beyaz

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
ben de bi ara sd 711 düşünüyordum aslında xc1000 daha ii ama hiçbir yerde yok.
ayrıca maşanın kilitli olanı warsa bi sor bazılarında oluyo aralarında da küçük bi fiyat farkı tabiki.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Evet donanımı yazdığın gibi fakat üretici olan Aslı bisiklet, kendi mağazasında satılanların bazılarında donanım değişikliğine giderek seçenek artırmış olabilir.
Diğer bayilerden aldığın sürece fiyat da aynı olacak, donanımları da aynı olacaktır.
Eğer bütçe elveriyorsa daha alırken 8li çekiş sistemi (24vites) ile alırsan daha da memnun olursun ama sonradan terfi yapayım diyorsan o da olur.

Kamil Yıldız

Daimi Üye
Tepki
457
Sağol Athletic, ben böyle bir uygulama olduğunu bilmiyordum! Donanımı daha baştan mümkünse daha yüksek almayı ben de isterim tabi ki ama dediğim gibi fiyatı ne olur o zaman? Ben en fazla bunu verebilirim şu an, yani 400 ytl gibi! O da gördüğüm kadarıyla bi tek Kaçkar bisiklet de, ayrıca İst. dışında olduğum için bu mağazaları gidip görme fırsatım yok. Sadece online alışveriş yapılabilen mağazalarda fiyatları görebiliyorum. Başka herhangi bir yerde daha uygun fiyat veya aynı fiyata + donanımlı bir seçenek bilen veya öğrenme durumu olan arkadaşlar varsa yahrdımlarını bekliyorum! (Aslı bisiklet gibi, çünkü sitede satış ve fiyat koknusunda bilgi yok) Tekrar teşekkürler..!

sertacr88

Forum Bağımlısı
Tepki
355
@Dare_deviL

Elimdeki sd711 i bir bisikletciye götürdüğümde bu bisikletin üstündekiler aslı bisikletin sd 711 i ile aynı deil demişti. aslıda 750 idi ama ben 400 e almıştım bende tam anlamıyorum ekipman olaylarından ama görürnen köyde kılavuz istemiyo baksana fiyat farkına:)

• Beğen

Kamil Yıldız

Daimi Üye
Tepki
457
Haklısın kardeş, ben şu Aslı Bisiklet'e ulaşmanın bi yolunu bulayım bari olmadı tel. falan açıcam bi sorayım bakalım onlar ne diyo! Ama dediğin gibi 750 gibi bi fiyat söylerlerse onu alamam zaten, sonra kendim parçaları teker teker değiştiririm artık, sağolasın..!

nazo

Aktif Üye
Tepki
16
amoeba hussar var 711 den biraz üst model satıyorum ilgilenirsen özel mesaj atarsın