Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SD-711 almayı düşünüyorum, yardım..!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kamil Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, öncelikle forumda yeniyim ve sonunda kendime yeni bir bisiklet almaya karar verdim! Daha doğrusu uzun zamandır istiyordum ama imkanlar tabi ki! Neyse sonunda 5 para etmez Beldeyama'dan kurtulucam, biraz araştırma yaptım ve bütçeme uygun olarak SD-711 de karar kıldım! Fiyat ve Mağaza konusunda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim! Bana şu an itibari ile en uygun Kaçkar Bisiklet geldi. Kdv dahil 365 $ çekiyolar, ben nakit almayı düşünüyorum ve nakitte %10 indirim yapıolarmış. Yani yaklaşık 400 YTL yapıyo, sizce nasıl? Ve seçimim iyi mi acaba merak ediyorum bu fiyata bundan daha kaliteli ve kesinlikle bunu al diyebileceğiniz bir marka-model var mı? Bisikletin görünüşü oldukça iyi bence, donanımı da şu an için bana oldukça yeterli! Daha sonra gücüm yettikçe upgrade ederim artık. Yardım ve görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar, teşekkürler..!

2. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    SD 711, ilk etapta beklentilerinizi karşılayacak bir bisiklettir.Beldeyama'dan sonra çok memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz.
    Fiyatına göre tatmin edici ve hoş görünümlü bir bisiklettir.

Kamil Yıldız bunu beğendi.
  3. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    athletic konuyu en iyi şekilde izah etmiş. Yazacak pek birşey yok çünkü ayırdığınız bütçeye en iyi sd 711 alınır. Yada 350 YTL. civarı Sedona borla alabilirsiniz veya biraz daha bütçenizi artırıp başka modeller de alınabilir ama bence beldeyama'dan sonra bu bisiklet size çok rahat ve konforlu geleceğine eminim. Şimdiden hayırlı olsun.

4. sertacr88

sertacr88 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bendede sd 711 var fakat ekipmanı biraz ucuz oluyor onların o yüzden 400-450 civarında bulabiliyorsun.Ama aslı bisklette o bisiklet 700-750 falan çünkü parçaları kaliteli markalar oluyo. mesela benucuza aldığımdan pişman olmaya başladım.

Alırsan baştan kaliteli parçalar kullan.

5. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar, yalnız Sertacr88 kardeş senin dediğini pek anlamadım. Yani bir bisiklet modelinin donanımı üretici veya ithalatçı firma tarafından belirlenip standart olmuyor mu? Ben Sedona'nın web sitesine de baktım, birçok bisiklet mağazasında da özellikler aynı belirtilmiş aşağıya yazıyorum; sen de bi bak istersen ve bilen arkadaşlar lütfen! SD-711' in donanımı şu şekilde değil mi?

Kadro :SD-711 (6061 Alu 14,16,18")
    Maşa :Suntour XCM
    Vites-Fren K. :Shimano ST-Ef 50 7'li
    Fren Takımı :Shimano 421 Siyah
    Arka Vites :Shimano TX-50
    Ön Vites :Shimano C-50
    Aynakol :Shimano TX-70
    Ruble :Shimano TY-40 7'li
    Zincir :KMC Z-51
    Arka hazne :X-1 mandallı
    Ön hazne :X-1 mandallı
    Jantlar :Alexrims DC-19 36H Siyah
    Jant teli :2x260 taiwan Siyah
    Gidon :Amoeba HB-M310-1
    Gidon boğazı :Amoeba STM-310 100mm
    Elcik :Amoeba
    Furç Takımı :Neco 142
    Sele borusu :Amoeba 101 31,6 mm
    Sele :1445
    Sele Kelepçesi:TW 31,8
    Dış Lastik :Schwalbe Jimmy 26"
    İç lastik :CST 26"
    Pedal :SP-500
    Renk :Siyah-Beyaz

6. fatihgüven

fatihgüven Onursal Üye

Seviye:
    ben de bi ara sd 711 düşünüyordum aslında xc1000 daha ii ama hiçbir yerde yok.
    ayrıca maşanın kilitli olanı warsa bi sor bazılarında oluyo aralarında da küçük bi fiyat farkı tabiki.

7. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Evet donanımı yazdığın gibi fakat üretici olan Aslı bisiklet, kendi mağazasında satılanların bazılarında donanım değişikliğine giderek seçenek artırmış olabilir.
    Diğer bayilerden aldığın sürece fiyat da aynı olacak, donanımları da aynı olacaktır.
    Eğer bütçe elveriyorsa daha alırken 8li çekiş sistemi (24vites) ile alırsan daha da memnun olursun ama sonradan terfi yapayım diyorsan o da olur.

8. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Sağol Athletic, ben böyle bir uygulama olduğunu bilmiyordum! Donanımı daha baştan mümkünse daha yüksek almayı ben de isterim tabi ki ama dediğim gibi fiyatı ne olur o zaman? Ben en fazla bunu verebilirim şu an, yani 400 ytl gibi! O da gördüğüm kadarıyla bi tek Kaçkar bisiklet de, ayrıca İst. dışında olduğum için bu mağazaları gidip görme fırsatım yok. Sadece online alışveriş yapılabilen mağazalarda fiyatları görebiliyorum. Başka herhangi bir yerde daha uygun fiyat veya aynı fiyata + donanımlı bir seçenek bilen veya öğrenme durumu olan arkadaşlar varsa yahrdımlarını bekliyorum! (Aslı bisiklet gibi, çünkü sitede satış ve fiyat koknusunda bilgi yok) Tekrar teşekkürler..!

9. sertacr88

sertacr88 Forum Bağımlısı

Seviye:

Elimdeki sd711 i bir bisikletciye götürdüğümde bu bisikletin üstündekiler aslı bisikletin sd 711 i ile aynı deil demişti. aslıda 750 idi ama ben 400 e almıştım bende tam anlamıyorum ekipman olaylarından ama görürnen köyde kılavuz istemiyo baksana fiyat farkına:)

10. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Haklısın kardeş, ben şu Aslı Bisiklet'e ulaşmanın bi yolunu bulayım bari olmadı tel. falan açıcam bi sorayım bakalım onlar ne diyo! Ama dediğin gibi 750 gibi bi fiyat söylerlerse onu alamam zaten, sonra kendim parçaları teker teker değiştiririm artık, sağolasın..!

11. rrhayabusa

rrhayabusa Yeni Üye

Seviye:
  12. nazo

nazo Aktif Üye

Seviye:
    amoeba hussar var 711 den biraz üst model satıyorum ilgilenirsen özel mesaj atarsın