scott yz0 ...!!

Scudo

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
osman hayırlı olsun kardeşim. bunny e alışabildinmi yarın demokrasiye çıkmanı umut ediyorum. kamerada getiricem iyi bi video çıkartırız artık. mossodan sonra bu sana baya yakıştı.

oski

Aktif Üye
Tepki
132
herkese teşekkürler evet bisikletimi bu hale getirene kadar baya emek harcadım tekrar teşekkürler herkese

oski

Aktif Üye
Tepki
132
mossoyu bekletiyorum single speed olarak diriltmeyi düşünüyorum onu :D

Tepki
27
bu kadronun sna ii geldiği we geleceği baki zaten hareketlerindede iyileşme oldu bu kadroyla:D iyi günlerde kullan osman

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Gayet muhteşem komponent seçimleri...
Sadece Pedal'ı beğenmedim ve iyi olduğunu sandığın ve almak istediğin pedalda şaşırttı beni...Birsürü pedal denedim diş yapısı en kötü pedallardan biri...
Vidalı pedal tavsiye ederim...Ben Triple B kullanıyorum...Kesinlikle Wellgo iyi bir seçim olacaktır...Crank Brothers hiç tavsiye etmem, acayip laçka pedallar özelliklede 50/50...Heryeri ayrı oynayan bir pedal:) Birde Speci lerin "Grind" modelini çok beğeniyorum oda ayrı güzel pedaldır;)

Bunun dışında Holly Roller kullanıcısıyım ve kesin ama kesin tavsiye ederim...Böyle tutuşu olan az lastik var...Hafif ıslak yolda dahi full frende kaymadan durdurabilen hatta dozaj sağalayabilen bir lastik...Ve bu makinaya da iyi gidecektir...

Jant ve göbek seçiminden dolayıda ayrıca tebrik ederim...:)Olabilecek en ideal seti toparlamışssın...

Güle güle kullan:)

İyi günler;)

oski

Aktif Üye
Tepki
132
herkese teşekkürler ayrıca güzel ve uzun yorumun için Alican sana ayrı teşekkürler pedalları napayım sence holzfeller'ı denedim hoşuma gitti şuan önümde fazla seçenek yok sence napayım ?

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
osman hayırlı olsun bisikletin çok beğendim ama daha önceki arkadaşların dediği gibi lastikler ve pedalları da orjinal birşey takar isen kusursuz olur :) buarada alican önermemiş olsada kendi pedallarım olan crank bro's 50-50 XX leri öneririm tabi gri siyah olan renk paletli olanını :)ama alırken vidaları iyi kontrol et bi laçkalık olursa alicanın dediği gibi anında değiştir. lastikler senin de dediğin gibi holyroller lacok tatlı olur :) güle güle kullanın smyrna videolarını görmez olduk yav :)

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Pedal olarak monoblok(eksiz,tek parça)öneriyorum...
Erkal, sen pedalları beğensende, en çok güç verilen ve güç yemekte olan parçanın ekli(Birkaç parçadan oluşması) olması hoş bir şey değil...
Marka güzel olsada en baba markalarda yanlış tasarım yapabilir...Tutuşu güzel bir pedal ama uzun vadede sert kullanımda iyi bir pedal değil...

Mantıklı olan monoblok pedal seçmek...Bu pedalların şahı ise DMR V12'dir(CNC'de işlenmiş TI)...Kendilerinin üstüne tanımıyorum ama Türkiye'de satışı yok ne yazık ki...Ayrıca yurtdışı satışlarıda 90 € civarı olması lazım...Ondan düşüğü V8 buda yaklaşık 60 € larda ama TI değil...

Türkiye'de satışı olan en iyi pedallar yukarıda yanlış yazdığım ve şimdi düzeltiyor olduğum (specialized ın yazmışım ama değil) Cannondale Grind ve Wellgo platform...Wellgo platform vidasız olmasına rağmen dişleri biraz abartı ve tutuş çok güzel...Grind ise benim desteklediğim vidalı kullanım tarzında...Üstelik görüntüsü inanılmaz;)

Örneğin Shimano DX çok güzel görünsede vidaları çok komik boyutta küçük ve tutuşu sanki uzun vadede bitecekmiş gibi görünüyor...Grind da ise bu tutuş bitmeli dedirtecek vidalar var:D:D...(Normal vidalı pedallarda 2 alyen kullanılır...Grindınki 2,5 olması lazım)Geniş vida fazla tutuşu destekliyor...üstelik yanlış hatırlamıyorsam bu iki pedalda rulmanlı...

Şimdilik yorumlarım bu kadar...
İyi günler...:)

oski

Aktif Üye
Tepki
132
@ErkaL

sağol Erkal Abi 1 aya falan lastik ile pedallar değişcek güzel bir hal alcak inşallah smyrna videolara ara verdi :D mola aldık öss nedeniyle :p

oski

Aktif Üye
Tepki
132
@Alican

dediğin pedalları daha önce incelemiştim cidden çok hoşuma giden parçalar ama gözünü sevdiğimin Türkiye sinde bulmak zor sanırım imkansız :) canonndale grind TR de satılıyor mu hiç görmedim satılıyorsa nerde ?

nazo

Aktif Üye
Tepki
16
Osman hayırlı olsun iyi günlerde kullan.

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
pedal konusunda wellgo kullandım shimano dx crack biladerleri kullandım:D ve kendimin olan truvativ holzfelleri kullandım. wellgo nun platformlarını kullanmadımda 70ytl lik olan plastik gibi duran çivili pedalını kullandım. ve kullandığım için söylüyorum bunların arasında en kötüsü wellgo sonra crank sonra shimano ve en iyisi truvativ. wellgo nun çivileri çok kalın ve kısa olduğu için ayakkabıyı tutmuyor. crank ında vidaları wellgo ya göre biraz daha ince ama yeterince ince değil sonuçta kalın ve uzun olmasına rağmen kayıyor. shimano ise ince kısa ama yinede çok beğendiğim bir pedal bulsaydım alıcaktım ama truvativ daha güzel çıktı. truvativ imin vidaları 1mm kadar bişey pedalın bir yüzünde 8 tane vida var ince ve uzun olduğu için şuana kadar kullandığım en iyi pedal. vidalarının 3 ü yamuldu biri düzeltirken kırıldı birini düzelttim diğeride tam düzgün olmadı. sanayiden o paso şeklinde vida alıp taktım çivi yeri yaklaşık milimetrenin 3te 1 i kadar daha kalın ama crank tan wellgo dan daha ince olduğu için yinede mükemmel tutuşu var ayakkabı pedala yapışıyor ve kaymıyor onun için ayak ayakkabının içine yüksek bi yerden atlarken hareket ediyor ama asla pedaldan ayakkabı kaymıyor. wellgo ya da internetten çivilerine baktım crank ın çivileriyle aynı kalınlıkta belki biraz ince dir ama truvativinki kadar ince olmadığı için şuana kadar kullandığım ve gördüm en iyi pedal truvativ. bu yazdıklarımı kullandığım pedallar doğrultusunda yazmış bulunmaktayım birde dandik pedal kullanınca o kaydıran wellgo bile iyi geliyor. önceki dandik pedallarımla crank ı kulladım ve çok iyi geliyordu ama şimdi holzfeller kullanıyorum ve crankı kullandığım zaman ayağımdan kayıyor:D yani holzfelleri 1-2 hafta kullandıktan sonra istediğiniz pedalı kullanın hepsi kötü gelmeye başlıyacaktır. yaşadığım için biliyorum:D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
kötü yorum mu,dalga geçiyosun herald:D,bence de tek eksiği pedallar ve street lastikler,hollaroyal lere alternatif olarak kenda k-rad'ları da düşünebilrsin:),hayırlı olsun;)

oski

Aktif Üye
Tepki
132
ugur , abi pedal konusunu başka yere taşıyalım istersen Alican'a sordum sadece hangi pedalın iyi olduğunu karşıt cevabını verilceği yerin burası olmadığını düşünüyorum. sağol

oski

Aktif Üye
Tepki
132
burn sağol yorumun için lastikler ve pedallar aklımda en yakın zamanda alıcağım onlarıda herkese teşekkürler

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Grind Istanbul'da mevcut...
Ozel'den yardimci olurum...:)

Tartisma yeri burasi degil gercekten...
Hangi pedal iyi diye bir konu acariz...DJ_Street bolumune...
Herkes kullandigi pedali artilari eksileri ile yazar hem guzelde bir birikim olur bundan sonra pedal alacaklara;)

Iyi gunler...