Scott vs. Lapierre

berktx

Aktif Üye
Tepki
200
İsim
Berk
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
@Mert Akça seni bacakların ileri taşır grupset değil bu 1
2.si takip ettiğime göre seni microshiftli triban kat ve kat tatmin eder.
3.sü Karbon almani ben tavsiye etmiyorum kaldırımdan inip onu çatırt diye kırarsın.
4.sü ise ucuz birşeyler al bari para boşa gitmesin

• Beğen
Tepkiler: tırıvırı.
Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@berktx Her şeyi katılıyorum da kaldırımdan in kırarsın kısmı? Ben iptal, ben şok, ben wefad...

Omrmz

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Scott
@Uptown Cyclist teşekkürler bilgiler için ancak bahsettiğiniz alü kadrolar zaten çoğu giriş seviye karbondan pahalı ya da aynı rakamlarda.SS fiyat olarak çok daha uygun bir kadro ve parasının karşılığını veriyor sonuç olarak. Kıyaslanması gerekenler defy, cayo al, attain vs. Buradaki kıyaslama mantıklı değil o bakımdan.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Alu bile olsa yine de Lapierre alirdim. Iki markanin yol bisikletlerini de kullandim, lapierre'in bendeki yeri her zaman farklidir.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmet.ali Hiç sorma abi yıl da 2016 :D

@Omrmz Zaten dediğim gibi giriş seviye karbon fiyatlarında bahsettiğim kadrolar.Tekrar vurguluyorum giriş seviye karbon fiyatında.Yani, alt seviye karbon sürüşü yerine üst seviye alü sürüşü elde ediyorsunuz.Ama şu an mevcut durumda teki sıradan bir alü.Yanlış anlaşılmasın Speedster hiçbir şekilde kötü demiyorum sonuçta Scott, ne kadar kötü olabilir? Ama diyorum ki sıradan, öyle aman aman olmayan bir alü niye seçilsin ki karbon bir lapierre yerine? Mesela arkadaş şu an Attain'e karar vermiş ki bence kesinlikle o da yanlış bir karar.4500 TL'ye karbon kadro ve 'lapierre' gibi bir markadan bence tam bang for the bıck.Zaten şu da var: Siz speedster kullanıyorsunuz sanırım o yüzden bu konuda ne diyorsanız odur açıkçası çünkü benim kısacık bir tecrübem oldu ve o denemem de hantal buldum.Belki 1 saat kullansam yanılırdım.Bbisikletimi de sattığım için şu an bisikletim bile yok ne haddime Speedster'e laf atmak :D Yine uzun yazdım ben susayım en iyisi :D

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
ben dün cannondale caad8 i "ezik kadro" sorunundan dolayı iade ettim corratec dolomiti aldım onun yerine ama dolomiti 9,6kg caad8 için 9,3 kg gibi bi şey deniyor nette kendim ölçemedim.

bu bana 4100 e mal oldu ama caad8 in alüminyum işçiliği kesinlikle çok üstünmüş corratec e göre ilk izlenimim o yönde.

"double butted" diyordu caad8 için ama corratec te kaynak yerleri çok belirgin galiba bu tek dipçiklenmiş oluyor. can sıkıcı!

caad8 te sorun yaşamasaydım çok memnundum kesinlikle hiç karbon aratmazdı bana öyle zannediyorum. bazı alüminyum kadrolar "triple butted" yazanlar özellikle karbon estetiğinde olabiliyor işçiliği bunlar alınabilir benim için.

Omrmz

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Scott
@Uptown Cyclist aynı fikirdeyim, bende ss20 var ama lapierre sensium karbonu tercih ederdim daha yüksek maliyete katlanmayı kabul ettiysem ve 2x10 tiagra sorun olmayacaksa. Açıkçası hantal yorumu kişinin sürüşten ne beklediğine göre değişebilir. O bakımdan daha teknik kadro reviewlerine göre hareket etmek lazım. Belki 1000 tl fark vermeyip sürüş beklentisine göre daha üst setli karbon sele borulu ss de tercih edilebilir bu da kişiye beklentiye bağlı bir durum. Şahsen üst seviye alü vs hiç bi şekilde karbonla aynı parayı vermezdim. Sonuç olarak sürdüğünüz materyal karbon >alü, diğer alü geliştirmeler bana pazarlama geliyor ve alüyü karbona çeşitli sebeplerden (çatlıcak kırılcak vs) tercih etmek yanlış bana göre.

Petrovic

Üye
Tepki
46
Bisiklet
Scott
Ss 30 al hem paran cebinde kalsın hemde ilk olduğu için kafan rahat olsun.

yyokes

Aktif Üye
Tepki
294
Bisiklet
Trek
Buyrun size alternatif.... Hem karbon..Hem 105..Hem de hepsinden yakışıklı... Ben bunun bir üst, ultegralı modelini kullanıyorum, aşırı memnunum... Lapierre ile yanyana koyduğumda dönüp yüzüne bile bakmadım Lapierre'in...

(link)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Battutaettanci İyi günler Snyapse ve Caad konu başlığında itina ile cevap verenlerin yüzü suyu hürmetine o başlığın altına da hangi bisikleti tercih edip aldığınızı yazsaydınız keşke. :):)

• Beğen
Tepkiler: Battutaettanci

Mert Akça

Üye
Tepki
25
İsim
Mert Akça
Bisiklet
Scott
cube çok güzel çok hoşta tur bisikleti gibi :D