Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott Voltage Yz3

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Öncü Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Öncü Öztürk

Öncü Öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    İyi Günler ,
    Kron xc 150 sonrasında Sedona 700 gibi alternatiflerin ardından araştırmalarım sonucunda Scott Voltage yz3 almaya karar verdim. Bulduğum bir ilanda ilan sahibi bisikletin kadrosunun çok sağlam ve yıpranmamış olduğunu , sadece amortisör kısmında ufak tefek çizikler olduğunu söyledi. Bisikleti çok az kullandığını yaklaşık 500-1000km arasında bir yol yaptığını belirtti. Arka jant akordu ve vites ayarı dışında acil olarak gerek duyulan bir bakım ihtiyacı olmadığını da ekledi. Nette bisiklet hakkında detaylıca araştırma yapmama rağmen 2012 modelinde fabrika çıkışı orjinal ekipmanının ne olduğunu Bulamadım . Bu bisikleti kullanan , orjinal parçalarını bilen , bisikleti görmeye gittiğimde özellikle dikkat etmen gereken şeyler şunlardır diyebilecek ,konuya hakim tecrübeli insanların yardımını rica ediyorum ,
    Teşekkürler,

2. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  3. Öncü Öztürk

Öncü Öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Aynen , ilan o telefonda da görüştüm kendisiyle ufak bi pazarlık durumuda var . Neden değmez o konuda aydınlatabilirsen sevinirim. Spor salonuna gidip gelmek için kullanıcam ilk etapta ortalama 6 -7 km arası gidiş dönüş mesafe . Yani bütçem max 700-750 civarında . 0 bisiklerde sedona 700v ve kron xc 150 v alabiliyorum . Bu bisiklet onlardan daha iyi olmaz mı ?

4. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    yalnız voltage serisi mtb değil dirt jump yani atlayıp zıplamak için tasarlanmış

5. Öncü Öztürk

Öncü Öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    mekanik fren konusunda takıntım yok , şu aşamada down hill gibi bi durumumda yok ama benim işim belli olmaz :) tipi hoşuma gitti scott olması ve az kullanılmış olması cezbetti acıkcası . Araştırıyorum ama bi türlü o yıl ve modelin stok parçalarının ne olduğunu bulamıyorum . İlanın sahibi bisikletle çok haşır neşir biri dolayısı ile hangi parçaların ne ile değişmiş olabileceğini anlamam lazım

Bu şekilde olmasının bana dezavantajı ne olur peki ?

6. Öncü Öztürk

Öncü Öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Bu modeli almaya karar verirsem 0 ve taksitli alırım diye düşünüyorum , teşekkürler öneriniz için ,

7. Öncü Öztürk

Öncü Öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro