scott voltage YZ ile sedona x11 arasındaki farklar nelerdir?

Enes Düzgören

Aktif Üye
Tepki
23
Yardımcı olabilir misiniz? X11 vitessiz. scott'sa dağ bisikleti gibi acaba kullanım amaçları farklı mı?

Scudo

Enes Düzgören

Aktif Üye
Tepki
23
yardımcı olur musunuz? ikisinden birini alıcağım. acil değerli bi kaç firinize muhtacım..

Yasin Kukur

Forum Bağımlısı
Tepki
391
Bisiklet
Scott
Merhaba Sedona X11 kadro hardtrial bir kadrodur.Mtb olarak kullanacaksanız açıları sebebiyle çok zorluk çekersiniz.

Eğer Scott dan bir kadroyla karşılaştırmak isterseniz öncelikle Scott ın hangi modeli olduğunu belirtmelisiniz. =)

• Beğen
Tepkiler: Enes Düzgören

Enes Düzgören

Aktif Üye
Tepki
23
Scott Voltage YZ 35 modeliyle. bu arada street'le hem hareket hemde bi kaçkilometre yol yapabilmek istiyorum. (en fazla 10 km)

Yasin Kukur

Forum Bağımlısı
Tepki
391
Bisiklet
Scott
Voltage YZ35 bilmediğim için birşey diyemiyorum. Ancak 10 km.lik bir mesafeye de gitmek istiyorsanız bisikletin donanımını ona göre dizmeniz gerekir. Aslında siz ya street e yada yol için mtb veya yol bisikletine karar vermelisiniz. Eğer street tarzı bir kadroyla yol yapmaya çalışırsanız çok yıpranırsınız. :D :D

• Beğen

Enes Düzgören

Aktif Üye
Tepki
23
@Yasin Kukur

voltage, street'in vitesli versionu bi url var elimde bakabilirsin.
(link)
:)

Burak uzun

Daimi Üye
Tepki
925
İsim
Burak Uzun
Bisiklet
Cube
scott voltage yz 35 modeliyle street yapmaktan çok hoşnut olcağınızı zannetmiyorum biraz daha üst modellerine bakın derim ...

• Beğen
Tepkiler: Orhan Yıldırım

Enes Düzgören

Aktif Üye
Tepki
23
@Burak uzun

Peki neden ? Bu arada üst modellere çıktıkça fiyat artıyor. Bu yüzden tercih etmeyi düşünüyorum. :)

Cem AKINCIOGLU

Daimi Üye
Tepki
37
bende senle aynı dusunceler icindeydim bisikletimi alana kadar once street almaya karar vermistim fakat turkiyede uygun ortam (rampalar parklar) olmadığı icin hem mtb hemde street ruhu barındıran bir bisiklet arayısına girdim. whistle 1160d miwok aldım eger sele borusundan kestirir ve koltugu ayarlattırırsan street oluyor hemde birebir sele borusu eski halinde ikende mtb oluyor ben hem yol yapıyorum yeri gelince indiriorum selemi hareket yapıyorum ama tabi street e gore daha zor oluyor o yuzden 2. bir bisiklet arayısı icindeyim

Orhan Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
98
@Enes Düzgören

Amacım kesinlikle kendi bisikletimi satın aldırmak değildir öncelikle belirtmiş olayım. Siz yz35 i aldıktan sonra zamanla üzerindeki parçalar size yetmemeye başlayacaktır o bisikletin donanımının street tarzıyla alakası yoktur. Voltage serisinde parça değiştirmeden binilecek başlıca modeller bellidir(yz0-0.1-tmo-limited) . Eğer sıfır alıp parça değiştirme yapmayacağım diyorsan x11 al derim, streete daha uygun parça kalitesi yz35e göre daha yüksek. Yz25 i aldıktan sonra üzerine eklenen parçaların listesini yapmıştım bakabilirsin ikinci el bölümünden ((link))

• Beğen

Orhan Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
98
@Enes Düzgören

Dostum dediğinden birşey anlamadım ama güle güle kullan :D harbiden iyi bisikletti şuan çelişkideyim satmasamıydı acaba diye :rolleyes: kazasız belasız.