Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott - Trek - Amoeba

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Öner Akdik tarafından paylaşıldı.

1. Öner Akdik

Öner Akdik Yeni Üye

Merhabalar. Çocukluk hevesi ve amatör olarak uzun yıllardır bisiklet kullanmakla birlikte araştırıp öğrenene ve bisikletforum la karşılaşana kadar bisiklet hakkında pek bilgi sahibi değildim. Araştırdıkça gördüm ki bisiklet başlı başına bir dünya. Bende bisikletimi artık değiştirmenin zamanının geldiğini düşünüyorum.

Forumumuzdaki uzun araştırmalarım sonucun da 600€ civarındaki bütçeme ve isteklerime uyan bir kaç bisikleti başlıklar altında topladım ancak hala kararsısızım. Görüşlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Bisikletleri hidrolik disk fren olan ve olmayar olmak üzere ikiye ayırdım çünkü bu sistem ve v fren sistemine sahip olan bisikletler arasında ortalama 150€ bir fark oluyor ve daha önce kullanmadığım için bu kadar bir fark ödemeye değer mi bilmiyorum. Bu sistemler arasında ki seçimin kullanım amacına göre yapılması gerektiğinide düşünürsek şu anda genelde asfalt veya toprak yolda sürüyorum ama ileride araziye çıkmak gibi bir durumda olabilir.

Amoeba Scud

Trek 4500

Scott Aspect 40

V fren sistemli bu bisikletlerde önemli soru ileride hidrolik sisteme geçmek istediğimde uyumlu olup olmadıklarını bilmiyorum. Özellikle Amoeba'nın.

Scott Aspect 45

Trek 4400D

Bu bisikletlrin kadro ağırlık gibi yönlerden değerlendirdiğimiz hangisi fiyat/performans olarak hakkını verir ? Bu fiyat civarında ki varsa diğer marka model önerilerinize de açığım.