Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott Sub Cross 40 (2016) vs. Fujı Traverse 1.7 Dısk 17" (2016)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında tsahna tarafından paylaşıldı.

1. tsahna

tsahna Yeni Üye

Adı:
    turgay
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaslar en son 10 yaşımda iken bisiklet sürmüşlüğüm var. :) Vitessiz düz model şimdi genelde şehir içi kullanıma yönelik bisiklet almak istiyorum iki model arasında kaldım forumda hobi olarak bisiklet kullanan turlara katılan arkadaslar var deneyimlerini paylasırsa ve yönlendirirlerse sevinirim ..

Scott Sub Cross 40 (2016) :2100 TL civari

Fujı Traverse 1.7 Dısk 17 :1600 TL

fiyat farkı değer mi maşalar kitlenebilir mi özlelliklerinde göremedim bilen varsa söylerse sevinirim ..

Hiç kimsenin bir fikri yok mu ?

2. OMER M.

OMER M. Üye

Seviye:
    BENCE birde OBEA CARPE modeline bak derim bir gez gör hemen kara verme.

şehir bisikleti için çok ideal yorumlara bir bak derim ben çok memnunum mesela

3. tsahna

tsahna Yeni Üye

Adı:
    turgay
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu modellerde ön süspansiyon yok sanorım

28″ BIANCHI TOURING 730 birde bu model var ,, shimano deore 2000 kafam karışık ,, diğerlerinde componentler daha düşük ama sağlam bisikletler .. bianchi hakkında bilgis, olan var mı

Sub 40 aldım , yakında yorumlarımı yazarım..:)

20160708_190412.jpg

4. ayegba

ayegba Yeni Üye

Adı:
    kaan
    Hayirli olsun kazasiz belasiz kullanman dileğiyle. Ben de ayni tarz hybrid bir bisiklet almak istiyorum.Memnunmusun?

5. tsahna

tsahna Yeni Üye

Adı:
    turgay
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @ayegba Evet memnunum iyikide hybrid almısım malum şehir yolları kasis,, kaldırıma çıkmak zorunda kalıyorsunuz bazen , bazen önünüze aniden çukur çıkar önde amartisör olmasının avantajları var. Tek dez avantajı yokus çıkarken fazladan efor sarf etmeniz onda da maşa yı kitleye biliyorsunuz.. ben hiç gerek duymadım .. sadece asfalt sürerim uzun mesafe derseniz yol bisikleti alabilirsiniz çünkü hybrid bisiklette bile asfalt ve patika yollar çok fark ediyor konfor ve hız açısından.. hidrolik fren bakımı sıkıntılı olsa da V frene abanmaktansa yokus asagı inerken yada hayvanın birisi aniden önünüze kırarsa tek parmaklarnızla bile hemen iki tekeride kitlersiniz, tercih sizin ? Kısacası tavsiye olunur scott sub 10 cross, full shimano deore vites kullanıyor bütçeniz yeterliyse onu öneririm ben fiyat farkından dolayı vaz gectim ..

6. ayegba

ayegba Yeni Üye

Adı:
    kaan
    @tsahna Benim butce de simdilik bu araliklar da.Ben sadece 3 bisiklet arasinda kalmistim.Specialized crosstrail sport disc ve giant roam 2.Senin biaikletin resmini gorunce begendim.Agustos ayi sonu gibi almaya karar verdim.Antalya da oturuyorum malum burasi baya bir sicak ve nemli.Bu aylarda Antalya da bisiklete binmek baya bir problem:)Simdi de almak istemiyorum.Ilk hevesle binerim diye sadece disimi sıkıyorum.Bir sorum da kadro boyu.Benim boyum 1.79 acaba medium iyi gelebilir mi.Bu konuda kullanici olarak bilgin olduguna inaniyorum.

7. tsahna

tsahna Yeni Üye

Adı:
    turgay
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    175, boy 76 ayak içi M kadro gayet iyi yinede denemek lazım