Scott sub 50 ve bisiklet seçimi yardım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar ben bisiklete meraklı biriyim fakat yeni yeni araştırıyor yeni yeni öğreniyorum cahilliklerimi mazur görün. Şimdi ben yol-yarış bisikleti düşünüyordum çünkü şehir içinde kullanımı mantıklı gibi geldi ve ben bisiklete bindiğimde en az 1 saat gibi düşünüyorum. Genel olarak ulaşım sağlamak adına kullanmayı düşünüyordum. Fakat yollarda şehir bisikletlerini görüyorum ve içim gidiyor gerçekten görüntü olarak çok tatmin edici yol bisikletlerine göre. Tabiki şehir bisikleti alacaksamda scott düşünüyorum okuduğuma göre hem dayanıklı hem kalitelli hemde performans olarak iyi. görüntü olarakta en hoşuma giden diyebilirim. Arkadaşlar ben açıkçası sadece belimin rahat etmesini istiyorum çünkü belimde düzleşme var biraz sıkıntılı bunun dışında amortisor , geniş lastik gibi şeyler aramıyorum. Sadece rahat dönmesini ve hızlı gitmesini istiyorum ama yokuş aşağı inerken direksiyonun ufacık tepkiyle nasıl bir değişim yaşadığını biliyorsunuzdur. Gerçekten çok kaza yaşadım hafif gidonlu bisikletlerden ötürü bunuda atlatmak istiyorum. 1000 tl civarı bütcem var en fazla 1200 civarı zorlasam diyorum ;
1-sublardan önerebileceğiniz bişey varmı. Senesi çok önemli değil yoksa yol bisikletindemi kalayım ?
2-sub 50 türkiyede yok gibi bişey galiba ve ben 1.88 civarıyım L boy uygunmu?
3-L uygunsa nerden ne kadara bulabilirim (ucuza)
4-Erdoğanları aradım sordum temin edilemiyomuş şuan için sub50
5- Sub 50 tek vites yani single speeed imiş diğer sublarda bu yok nasıl bir fark doğurur ve dahamı iyi yoksa daha mı kötü.
6-Arkadaşlar bu arada civarı semtlerede bisikletle gidip gelebnilirim 30-40 km kesin değil ama bunuda göz önünde bulundurmanızı rica ediyorum çok teşşekkürler

Scudo
Tepki
8
Bisiklet
Trek
Trek FX serisi de size alternatif olabilir. 30-40 km gidecekseniz FX 7.0 gayet yeterli bence. Fiyat olarak bütçenize uygun. 490€ satış fiyatı var. 2 yıl parça garantisi ve ömür boyu kadro garantisini de eklersek iyi bir bisiklet.