Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott sub 30,Scott sportster p5 veya Trek 7.1 için yardım lütfen

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında murats tarafından paylaşıldı.

1. murats

murats Yeni Üye

Boyum 1.87 kilo 100 kg bacaklar biraz uzun genelde şehir içi birazda patika yollarda kullanmak amacıyla uzun vadeli ihtiyacımı karşılayacak bisiklet arıyorum.Marka Trek veya Scott olabilir.
    Scoot sub 30 mu yoksa p5 mi karar veremedim fiyatları çok yakın. Ama sub 30 2009 model Sub ı satıcı şiddetle tavsiye etti sub 30 p5 den daha hafif olması güzel ama 2009 model olması düşündürüyor. İlk başta Trek 7.1 düşünüyordum.Sonrat Scott a yöneldim
    kafam karmakarışık oldu yardım bekliyorum.

2. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Uzun süreler bu modelleri tecrübe etmiş biri olarak trek fx serisini öneririm. Amortisörlü modeller ağır olur, sub serisi ise sportif pozisyonundan dolayı rahatsız gelebilir ama trek fx serisi iyi optimize edilmiş bir bisiklet bana göre.

murats bunu beğendi.
  3. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Trek 7.1 aldım ve zaman içerisinde modifiye ederek 7.6 ayarına getirdim. Esas alma amacım kadro açıları sebebiyleydi. O nedenle çok memnunum.

Şehiriçi-şehirdışı 2.5 senedir kullanıyorum. Gayet memnunum.

4. ramon71

ramon71 Kıdemli Üye

Seviye:
    Scott da Trek de kadro ve malzeme olarak kaliteli bisikletler.
    Sub serisi ile sportster arasındaki seçiminizi parkura ve kullanım tarzınıza göre yapmanızda fayda var.Sporsterlerde amortisörden kaynaklanan yaklaşık 1,5-2 kilo extra ağırlık var.Amortisör ağırlık ve esnemezlik açısından açısından olumsuz gözükse de konfor açısından da bir artıdır.

Kullanımınız ağırlıklı olarak şehir içi olacaksa ise amortisörsüz modeller olan Sub 30 yada Trek 7.1 tercih edilebilir.

Sub 30 24 vites,7.1 ise 21 vitesli,kadro olarak farkları ise Sub'ın açıları biraz daha sportif,daha öne eğimli bir oturma açısı var.Trekte ise daha dik bir oturma açısı söz konusu.Sub biraz daha performanslı,Trek ise biraz daha konforlu bir sürüş sağlayabilir.

Görsel beğeninizle kullanım tarzınız konusundaki seçimizi harmanlayıp karar verebilirsiniz.

Bora bunu beğendi.
  5. murats

murats Yeni Üye

Cevplarınız için teşekkürler bayininde tavsiyesiyle Sub 30 siparişi verdim