Scott Sub 20 -- Sub 30 ve Trek FX 7.3

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar şu anda kullanmakta olduğum Trek FX 7.0 (28) bisikletimi değiştirmeye karar verdim. Şehirler arası uzun turları seviyorum. Biraz daha hafif ve yaş itibarı ile beni daha az üzecek bir şey almaya karar verdim. Kendimce yaptığım araştırmalarım sonucunda aşağıdakilerden birine karar verdim. Kullandığım Trek olunca gönlümde Trek FX 7.3'ten yana. Fakat Scott Sub 20 veya 30'da çok hoşuma gidiyor.

Scott Sub 20 = 2009 modeli 640 EUR.
" " 30 = " " 492 "
Trek FX 7.3 = 2010 model 590 EUR. ( Üçüde 28 ) Üçününde ağırlığı birbirine yakın gibi.

Genellikle Şehirler arası iki-üç haftalık turlarda kullanacağımdan dolayı sizce bunlardan hangisine karar vermeliyim. İkisinide tecrübe etme imkanı bulmuş arkadaşlarımın verebileceği en ufak bir ayrıntı dahi benim için önemli olacaktır.
Saygılarımla...

Scudo

Mephamd

Üye
Tepki
41
Sub serisi forumda çok öneriliyor.Görünüş açısından da çok hoş...
Şimdiki trek için bir fiyat düşündünüz mü?

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
trek fx 7.0 dan 7.3 e geçmenin maliyeti yerine mevcut bisikletinizin donanımını deoere ya da xt seriye çevirmek , hafif ve kaliteli bir sele , jant seti ile upgrade çok daha verimli olur. deore ile maliyet 1000-1200 tl civarı olup ileride kadronuzuda değiştirebilirsiniz. şu an elinizdeki bisikleti 400 tl ye bile satabileceğinizi sanıyorum sub20 1450 11.5 kg civarı donanımı da çok ileri değil.
birde düz maşa bisiklet düşündüğünüze göre specialized sirrus da üzerinde durulması gereken bir seçenek.

• Beğen
Tepkiler: cihan aksoy

Ali Hekimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
b'Twin
Konforlu ve uzun bir sürüş açısından size en uygun bisikletin trek fx serisi olduğunu düşünüyorum.

Sub'un sürüş pozisyonu sportiftir, kafa önde öne eğik, şehirlerarası turdan çok şehir içinde hızlı, sportif, kısa sürüşe olanak tanır.

Sirrus ise bir tur bisikletine göre çok kısa bisiklettir, iki teker açıklığı açısından, o yüzden kıvraktır ama tur için fazla kıvraktır yorar. Şehirler arası hızlı yol alabilirsiniz ama biraz fazla dinamik kalır sizin kullanım amacınız açısından.

Bunların içinde en optimum trek fx

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
@Mephamd

Evet Sub serisi çok önerildiği ve Scott olduğu için dikkatimi çekti. Fakat 1000-2000 Km.'lik bir turda sırtım, belim, omuzlarım vs. rahatsızlık yaparmı. Üzerindeki duruş pozisyonundan dolayı. O sebepten tecrübe eden arkadaşlarımdan, kardeşlerimizden bilgi almak istedim.
Trek için fiyat derken.? Kimse ile bire bir görüşmedim henüz. Yukarıda belirttiğim fiyatlar, forumdan ve bazı sitelerden aldığım fiyatlardır. Cevap yazdığınız için çok teşekkürler.

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
@jef

Donanımını değiştirmekte çok mantıklı ve hesaplı. Haklısınız. Fakat bu parçaları alabileceğim merkezlere uzak olduğumdan sıcak bakmamıştım. Kendim gisem o da bir maliyet. Tlf. kargo ile getirteceğim. O uydu bu uymadı. Bu sıkıntılarıda yaşamam inşallah. İlginizden dolayı çok teşekkürler.

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
@hakkem

Hakkem bu açıklamanız ve yorumunuzda aradığımı yakaladım... Çok teşekkür ediyorum. Sağlıkla kalın.

• Beğen
Tepkiler: Ali Hekimoğlu