Scott Sportster P5, Giant X-sport 4 ve Trek 3900

Tepki
0
merhaba, ben evden işe işten eve giderken kullanacağım, haftasonu da geziye çıkacağım bir bisiklet almak istiyorum. Aslında daha düşük modeller de fazla fazla işimi görebilir ama insan hep daha iyi olsun istiyor.
Beğendiğim modeller Scott Sportster P5, Giant X-sport 4 ve Trek 3900, tabi sizin başka öneriniz olursa o da olabilir.
X-sport 4 da sele borusu için "Post Moderne suspension" diye birşey yazıyor bu nedir bi rahatlık mı sağlar yoksa zamanla taşıdığı yükün etkisi ile sorun çıkarır mı?
birde erdoğanlar bisikletin sitesinde 2007 model p5 var fiyatı daha uygun sizce 2009dan çok farkı varmı?
şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
http://www.mtbtr.com/katalog/katalog_karsilastir.asp

Scudo
Tepki
0
biraz daha araştırma yapınca kararımı giant X-sport 4 dan yana verdim. Bunda Scott Sportster P5in amortisörlerinin kilitlenenememesi ve trekin de 3900dan ziyade 7200 modelini beğenmem ama bütçemin buna yetmemesi etkili oldu.
boyum 182cm, bacak boyum 82cm, kilom 84kg; sizce bana M boyu mu L boyu mu daha uygun olur?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Burada gerekli bilgiler var: (link)

Ama ben yine de söyleyeyim, L boy size uygun. Özellikle turlara katılacaksanız (boyunuzdan dolayı) en az L boy almanız gerekir zaten.

Tepki
0
Dostum verdiğin bilgi için teşekkür ederim.Ancak gösterdiğin linki okumuştum. Hatta bacak boyumu Nacho Libre'nin anlattığı şekilde ölçmüştüm ki onu okumadan önce ölçmek bile aklıma gelmezdi.
Soruyu sormamım nedeni kadro boylarını anlatan sayfada 180-185cm boy için 46-48cm kadro önerilmiş ancak (link) sitesinde geometri bölümüne bakınca 49cm için M boyu öneriliyor. Ama Nacho Libre'nin hesabına göre 54cm çıkıyor ki bu da aynı sitede L boyuna denk geliyor. Senin de önerdiğin gibi bana da L daha uygun olacakmış gibi geliyor.
Benim bu kadar kaygılanma sebebim Doğubayazıt'ta yaşıyor olmam ve bisikleti denemeden internetten almam gerekmesi. Belki giant kullanan ve benim ölçülerimde olan bir arkadaş kendi ölçüsünü söyler mi diye ummuştum. Tekrar teşekkür ederim.