Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott Sportster P5 2009

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Oğuzhan Kabaçalı tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan Kabaçalı

Oğuzhan Kabaçalı Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhabalar. Yaklaşık 3 - 4 aydır babamla birlikte kullandığımız bisikletimizdir. Ben daha yeni başladım sayılır. 1 ay kadar bir süredir bu sporu yapıyorum. Bisikletimin fotoğrafları aşağıda. Fotoğraflarda görünen bisiklette olan herhangi yanlışlıklığı lütfen belirtiniz ki bende hemen gerekli önlemleri alayım.

[​IMG][/url
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -

Berke, erkan er ve MustafaNR bunu beğendi.
  2. Barış Onur

Barış Onur Aktif Üye

Seviye:
    Zincir ve dişliler fazla kirli gözüküyor. Doğru yağı doğru şekilde kullanın.
    Bir de boyunuzu bilmiyorum ama sele alçak duruyor.

Oğuzhan Kabaçalı bunu beğendi.
  3. erkan er

erkan er Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çok güzel bir bisiklet güle güle kullanın. Hele ki uzun yol için birebir bence, ilerde babaya başka bi bisiklet alıp :) senin bunu kullanman daha hayırlı olur gibime gelio.Birlikte binmenin zevki bambaşkadır çünkü...

Oğuzhan Kabaçalı bunu beğendi.
  4. Oğuzhan Kabaçalı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Öncelikle yorumunuz ve tavsiyeniz için teşekkürler. Zincir ve dişlilerin bakımının nasıl yapıldığını tam olarak öğrendikten sonra yapacağım. Boyum 1.83 civarında ancak babamla birlikte kullandığımız için sele biraz alçak. Birdahaki tura çıktığımda kesinlikle yükselteceğim seleyi. Çünkü; bacaklarım düz olarak pedala baskı uygulamadığı için daha çok yoruluyormuş gibi hissediyorum.

---

Yorumunuz için teşekkürler. Bisiklet bana şimdilik çok rahat geliyor. Tabii ki 18 - 19 yıllık bir Bianchi kullandıktan sonra bunu kullanmak hem çok daha kolay, hem de çok daha zevkli. Şu sınavlarımız bi geçseydi hayırlısıyla herşey yapılırdı ancak sınavlar yüzünden para biriktiremiyorum (herhangi bir gelirim olmamasından dolayı). Ama ileride kesinlikle babama böyle bir tavsiyede bulunacağım kesindir. :)

5. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Würth balata spreyi var. Oto sanayide 10 liraya bulabilirsiniz. Ruble, zincir ve viteslerdeki bütün yağları birkaç dakika içinde sökebilirsiniz. İçeriği sebebiyle çok çabuk uçuyor. Sonrasında uygun bir yağ ile (Ben zefal pro lube kullanıyorum) hareketli olan bütün noktaları ve zincir üzerindeki bütün baklaları yağlamanız gerekli. Sonrasında bir bez ile çok hafifçe silerek fazla yağı alın ki kadronuz ve üstünüz başınız temiz kalsın.

6. Ercan Cebeci

Ercan Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Güle güle kullanın. Kaliteli bir Jelli sele tavsiye ederim. Dişliler ve zincir çok acil temizlenip yağlanmalı gibi :rolleyes:

7. Oğuzhan Kabaçalı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkürler. :) Sele şimdilik yeterli geliyor bana. :) Bisiklete almam gerek öncelikli şeyler var. Kask, ışık, hız göstergesi gibi. Kazada parçaladım bunları malesef. :(