Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott Sportster P2 -Scott Sub 20 Şehir/Tur Bisiklet Kıyaslaması

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ugurcan77 tarafından paylaşıldı.

1. ugurcan77

ugurcan77 Yeni Üye

Selam arkadaşlar;

Öncelikli olarak kullanım amacımı belirteyim.Tamamen şehir için ulaşımda ve olursa uzun turlarda kullanmayı düşünüyorum.Ankara da Eryaman-Kızılay arası 25+25=50km yolu gitmeyi planlıyorum.Geçtiğimiz yıllarda toplama dağ bisikletim ile bu yolu rahat gidip geliyordum (Trafik magandaları hariç :boese157: )

Bisikleti hiç arazide dağda bayırda kullanmadığımı farkettim,bu yuzden tamamen asfalt kullanımlı performanslı 28 jant tur/şehir bisikleti daha mantıklı bir seçim olacağını düşündüm.

Bunun için 2 model arasında seçim yapmakta kararsız kaldım.

1-http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=24_167&products_id=1176 (P2)

2-http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=24_166&products_id=1563 (Sub 20)

1. model suntur amarsitörlü malzemeleri biraz daha iyi (fren arka attırıcı)
    tabi daha ağır 12.30KG ,1500YTL civarı

2.Model düz maşa malzemeleri fena değil.tabi daha hafif 11.00 KG. 1200YTL civarı

Şimdi modeller olarak ikisinide beğendim düz maşalı olan 2.model ile gideceğim bu güzergahta (25+25) ister istemez çukurlar olacak,dikkatli kullanırm desekte kaçmak kaçınılmaz dolasıyla akordu sık bozarmıyım diye endişem var.
    Ama maşalara karşı sempatim var.

Amartisörün artıları şüphesiz var,daha konforlu bir sürüş verecek.Ama güzergahımda yokuşlarda var bu da beni biraz düşündürüyor.Hem maşa biraz daha hafiflik kazandırıyor bana.

Tabi 1. modeldeki malzemelerden frenlerin avid ve arka attrıcının XT olmasıda bana cazip geliyor,tabi bu fiyata amartisörüde katarsak ortalama 300YTL artı maliyet katıyor,değer mi bilmiyorum.

Görüşlerinizi paylaşırsanız,sevinirim.

ugurcan

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Selam Uğurcan, özel mesaj isteğin üzerine yanıtlıyorum,
    öncelikle yakın zamanda sub ile ilgili birşeyler yazmıştım ona arama yaparsan iyi olur, burda ise özetle yeni sub serisini çok beğendiğimi belirtmek isterim, bir şehir bisikletinde (İstanbulda bile) maşa son derece gereksiz ve boşuna ağırlık, ben de %90 oranında düz maşalı 26" cant 1.1" ince lastikli bir mtb de yapıyorum antrenmanlarımı ve bazen antrenmanlarım 5-6 saati bulabiliyor, sub daki 28 cant ın daha konforlu olacağı aşikar. Önerim Sub dur...

Levent Temiz ve ugurcan77 bunu beğendi.
  3. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    En güzeli iki bisikletide dene ve hislerine güven :)

Levent Temiz bunu beğendi.
  4. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  5. sultibac

sultibac Üye

Seviye:
    Benzer ihtiyaçlara sahip biri olarak bende yazdıklarınıza yakın modelleri araştırıyorum...

Trek in FX 7.5 i de incelemenizi tavsiye ederim...

Düz maşalı bir model seçmek gitgide ağır basıyor tercihimde...

Bu forumda yönetici arkadaşlardan olan Mesut Girgiç in bisikletinin FX 7.5 olduğunu ve neredeyse her ortamda kullandığını fark ettim...

Her şey bir yana gündelik yaşantınıza bisikleti bu derece adapte etmeniz bile takdir edilecek bir olgu...

Keyifli sürüşler...

6. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    Scott Sub 20 alın pişman olmazsınız.

Düz maşa oluşu çok hoşuma gitti.