Scott Sportster kullanan var mı?

Tepki
69
Merhaba,
Yaklaşık bir on yıl ara verdikten sonra tekrar bir zamanlar tutkum olan bisiklet olayına döndüm. Scott Sportster 30 modelini aldım. Tabi o zamanlar atlama zıplamaya daha meraklı olduğumuz için Giant bir dağ bisikletim vardı. Çalındı. Şimdi bu hibrid model ilgimi çekti ve aldım. Aranızda Scott'ın benzer modelini kullanan varsa bisiklete dair deneyimlerini aktarırsa ne güzel olur. Bir de ileriki zamanlarda bilgi ve deneyim paylaşımı açısından da tanışmak keyifli olabilir.
Keyifli gezintiler.

Scudo

erdomsuper

Aktif Üye
Tepki
75
@bakırkadro

BENDE SPORTSTER P5 VAR.BİSİKLETİN HAYIRLI OLSUN BU ARADA..HYBRID HER ZAMAN İÇİN İYİ BİR SEÇİMDİR.

serdar gültekin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.249
Sportster P5'im vardı benim de, şehiriçi ve uzun turlar için en ideal bisiklet. Güle güle kullanın çok memnun kalacaksınız.

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
Hayırlı olsun bisikletiniz, güle güle kullanın. 1,5 aydır Sportster 30 kullanıyorum, çok memnunum. Bir tek ön maşanın kilitlenmeme sorunu var, garantiden halledilecek bu aralar.

2 gün önce bir arkadaşla çıkıp 130 km. yaptık bir günde. Daha uzun süreli turlar için sabırsızlanıyorum. Şuradan bisikletimin çamurluk bagaj vs. eklenmiş son haline bakabilirsiniz.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Joyrider
Tepki
69
@Emre Aslan 1981

Merhaba Emre bey bende de Sportster 30 var. Açıkçası sportster kullanan var ı diye sorduğumda 30 kullanan birisinden cevap geleceğini düşünmemiştim. Haftasonu bay bir denedim inanılmaz keyifli. Size iki sorum olacak. Birincisi kadro boyu ile alakalı. Hibrid bisikletlerde büyük kadroya kaçmanın (tabi ki belirli sınırlar içerisinde) daha rahat bir sürüş sağlayacağına ilişkin bir takı okumalar ve duyumlardan sonra ben Large kadro aldım. Boyum 178cm. Sizinki hangi kadro ve boyunuz ne. Sizce doğru bir seçim mi? Bir diğer sorum sele ile ilgili. Sele çok rahat başka bisikletlere göre ama yine de benim gibi küçük de olsa hemoroid sorunu yaşayan birisi içen yine de küçük ve sert. Siz bu yaptığınız idmanda sorun yaşamadınız mı, ağrı vs. Belki idmanlı olduğunuz için sorun yaşamamışsınızdır.
Hayırlı olsun güle güle kullanın umarım yine mesajlaşırız

Tepki
69
@Emre Aslan 1981

Bu arada ben de kayseri'de yaşıyorum. Fırsat bulursak görüşebiliriz.

Barkın Kenan

Forum Demirbaşı
Tepki
54
@bakırkadro

Merhabalar, bisiklete uzun bir süre ara verip tekrar başlayan hemen hemen herkeste ilk günlerdeki hatta haftalardaki uzun süreli binişlerde bu ağrı meydana geliyor. Yani sorunun seleden kaynaklı olduğunu sanmıyorum düzenli olarak bindiğinizde 1 haftadan sonra bu ağrıyı bir daha hissetmezsiniz gibime geliyor.

• Beğen
Tepkiler: bakırkadro
Tepki
69
@Barkın Kenan

Teşekkürler bilgi için. Ben yine de hemoroid sorununun nüksetmemesi için selle royalden bir jel sele aldım şimdi daha rahatım. Belki ilerleyen zamanlarda orijinal seleyi deneyebilirim.

Volkan Ceyhan

Aktif Üye
Tepki
24
Hocam merhaba, bende birkaç gün önce scott sporster p5 aldım. kendisiyle şu aralar aramız oldukça iyi:)
Ayrıca kayseride öğrenciyim okul açıldığında görüşmek isterim.:)

Tepki
6
Scott P 6 mı daha yeni denedim(2 gün önce aldım) eldeki çift amortisörlü 19.6 kg çeken kalın lastikliye göre çok iyi :))

Tepki
32
bende p4 var bakımını yaptıktan sonra nankörlük etmez zaten karoda ömür boyu garani var.ben speedster s40 tan vazgeçip onu aldım pişman değilim akord ayarlarını gereken temizlik ve yağ bakımın yaptıktan sonra taş gibi.iyi günlerde kullan

Tepki
32
ben d scott sportster p4 2011 beyaz kadrodan var.çok memnunum bakım ve temizliğini ihmal etmezsen iyi hizmet eder.donanımlardan şikayetim yok.kilitlenebilir maşa olması iyi olmuş.asfaltta kilitin bayağı faydası var kilitle,kapan,pedala yüklen..ondan sonrasını o halleder...arazide mutlaka kilit açık olsun azda olsa darbeyi yumuşatması iyidir.ve arka akorda özen göster bence.iyi sürüşler

oguzcigsar

Forum Bağımlısı
Tepki
87
P5 var bende de ve AŞIĞIM ona :) O (P5 SPORTSTER), ben ve Angelina ayrılmaz üçlüyüz :) P5' e sahibim sırada Angelina var:) Dikkatini çekerim P5' i önce aldım Angelina Jolie' den; çünkü daha çok istiyordum p5 imi:) Şimdi mutluyuz , aramızda sorun yok ve ona iyi baktığım zaman bana başka hiçbirşeyi aratmıyor hem de tüm arazi koşullarında... Mükemmel seçim yapmışsın, Saygılarımla...
Öneri olarak eğer disk fren kullanmıyorsan, fren bacaklarını ve kartuşlarını en az LX seviyesine yükseltirsen muhteşem denge ve frenlemeler yaşarsın, ben baradine pabuç ve LX fren bacağı kullanıyorum ve hidrolik frene ihtiyaç duymuyoruım kesinlikle:) (bu arada benim 19. bisikletim bu:) )

Cihan Saylıkoğlu

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Cihan Saylıkoğlu
Bisiklet
Scott
Ben de Sportster 30 Kullanıcısıyım. İlk aldığımda bisikleti biraz yadırgadım, alışamadım yani. Aradan 20 gün kadar geçti ve şu anda çok memnunum. Bisiklet yolda akıp gidiyor, sanki ben sürmüyormuşum gibi. Ama bu durumda dağ bisikletinden sonra bu modele geçmemin etkisi vardır sanıyorum :) Herkese keyifli sürüşler, iyi pedallar :)

iCg

Aktif Üye
Tepki
33
2009 yılından beri, 2009 model p2 kullanıyorum, 1.75 boyundayım.

Satıcıda M olmadığı için mecburen S almak zorunda kaldım. Alırken üzerine binip denedim ve oldukça rahat gelmişti, biraz gidonu yükseltip kullanıyorum. Aynı modelin M kadrolu olanına şuan 5 dk binebilsem, sürüş keyfimdeki değişimi aradan geçen yıllar içinde daha iyi anlayabilirdim ancak böyle bir imkanım hiç olmadı.

Bisikleti aldıktan 6 ay sonra sağ hidrolik haznesinden yağ sızıntısı başladı.

Kablo bağlantısındaki contayı değiştirdik düzeldi. Ancak şuan hirolik kapağındaki her iki vida da yalama olduğundan kapağı kelepçe ile tutturmak zorunda kaldım. Sol haznedeki yağı tazelemek için vidaları açarken yarım litre terliyorum o da yalama yapacak korkusundan.
Eski dağ bisikletimdeki mekanik frenlerin yağmurlu havalarda ötme sorunu beni deli ettiğinden ve disk fren olsa ötmezdi söylentilerinden sonra bu bisikletin disk frenli olmasını tercih ettim (satıcı söküp mekanik takabiliyordu) ki tüm uğraşlarıma rağmen (yeni balatalar vs) ne arka ne de ön fren yağmurlu havalarda beni memnun etmiyor. Fren koluna her dokunuşta ötüyor. Etraftakiler rahatsız olmasın diye frene basmaya çekiniyorum.

Bir kaç ay önce amartisör kilidi bozuldu,

Artık amortisörü kilitli kullanmak zorundayım.

Elcekler bisikleti aldıktan 1 yıl sonra canlandı.

Her 3 dk da bir her iki elceğinde gidondan dışa çıkan kısımalarını tekrar yerine oturtmak için gözümü yoldan ayırmak zorunda kalıyordum. Elcekleri değiştirdim.

Bütün bunları bir kenara bırakırsak ses takıntısı olan ben, saat tıkırtısnda bile oyuyamayan ben kuru havada beni rahatsız eden bir tek sese bile rastlamadım; 3 sene boyunca. Etraftakiler ayaklarınıza bakmadan pedal çevirdiğinizi anlayamaz. Yolda gidişi çok akıcı, hiç durmadan 30 km gidebiliyorum. Diğer donanımları sorunsuz çalışıyor.

Aradan geçen süreden sonra zamanda yolculuk yapacak olsam ve tercihimi değiştirme şansım olsa ( böyle bir imkan varken başka amaçlar için kullanırdım ama neyse) yine p2 alır mıydım ?

SUB modelinin disk frensiz olanını alırdım. Amortisör derdi yok saatte 50 km hızla giderken 10 metrede durma gibi bir lüksümde yok. Amortisör ve hidrolik disk frenin gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Scott un 2009 yılından sonra ürettiği Tur bisiklet modelleri size de itici geliyor mu?

Semih34

Üye
Tepki
26
İsim
Semih
Bisiklet
Scott
Bundan yaklaşık 3-4 ay önce beşiktaş bike and outdoordan aldığım scot marka bisikletimin fren ağrızası nedeniyle pazartesi günü aldığım yere götürdüm ve frenin boşaldığını söylediler bu arada bisiklet disk fren,normalde ilk bakım ücretsiz oluyormuş fakat fren bakımı buna girmiyormuş ve 60 tl fiyat çektiler.Nasıl iş anlamadım bisiklette zaten iki ana aksam var fren ve vites.Bunlardan biri ücretsiz bakıma girmeyecekse ne girer?