Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

scott sportster 60 vs salcano city sport 50

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında mustafa kahraman tarafından paylaşıldı.

1. mustafa kahraman

mustafa kahraman Yeni Üye

Seviye:
    Herkese merabalar iki bisiklet arasında kaldım,sizce hangisini secmeliyim? Birçok kişi direk scott diyecek ama aradaki fiyat farkına değer mi? Imkanlar kısıtlı öğrenciyim :)
    Salcano 600 tl
    Scott 900 tl.
    Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

2. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    -Hangi senenin modelleri buna karar vermeniz lazım. Modeller üzerindeki parçalar her sene aynı olmuyor.
    -Sorduğunuz bisikletlerin özelliklerini kıyaslamak için internette ilgili sayfaları bulmak her kesin zaman ayırmak isteyeceği bir şey değil. Siz buraya kopyalarsanız yorum sayısı ve kalitesi artar ama yapmanız şart değil tabiki.
    -İki bisikletdeki tüm kompanentler aynı olsa da kadroları için ayrıntılı bir test bulmak mümkün olmadığından objektif karar vermek genede pek olası değil.
    -Satış sonrası destek hiç bir markada çok iyi değil . Yani ayırt edici bir özellik değil diyebilirim.

3. mustafa kahraman

Seviye:
    Kusura bakmayın, bu benim ilk konumdu,uyarılarınızı dikkate alıcam.
    Scott un model yılını bilmiyorum. Linki:
    http://www.muratoglubisiklet.com/scott-sportster-60--u
    Salcano:
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=996

4. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Satış sonrası destek ile ilgili kısmı belirleyici olabilir. En azından ben bu konuda Scott ı tercih ederim. Daha önce alın borusunda mikron boyutta bir çatlağı (belki çatlak bile değildi) sıfır kadroyla değiştiren Erdoğanlar Bisikletten Scott almıştım. Burada Scott ın politiklarını uygulayan Erdoğanlar Biskileti de tebrik ediyorum.
    Salcano ile ilgili pek olumlu tecrübem yok maalesef, şimdi anlatmak da olmaz burada...

5. Volkan Ceyhan

Volkan Ceyhan Aktif Üye

Seviye:
    öğrenci bütçesiyle bakınca duruma salcano çok mantıklı. Anladığım kadarıyla ömürlük bişey bakmıyorsunuz. O bisiklet sizi en az 4-5 yıl idare eder.
    Ancak belirtmeliyimki bence burda asıl önemli nokta hangisinin gözünüze hoş gözüktüğü ve hangisinde kendinizi daha rahat hissettiğinizdir.. Eğer imkanınız varsa iki bisikletide yerinde görün, mıncıklayın, deneyin, ona göre karar verin. 600ü veren 900ü de verebilir.. Önemli olan hangisinin içinize sindiği.

6. mustafa kahraman

Seviye:
    Ikiside farklı bisikletcilerde , 1 haftada her ikisinide 3 er defa görmeye gittim. Salcano daha yakın gibi duruyor renk olarak (mat siyah) ve kadro boyu olarak 18" 1.77 boyum var scott L beden var sadece, en önemliside fiyat daha uygun olduğu için :) 300 tl benim icin az bi rakam değil.

7. mustafa kahraman

Seviye:
    Scott ı eledim. Carraro 904 ve salcano citysport 50. Bu ikisinden birini alıcam, ikisinin fiyatıda 600 tp. Carraro nun düz maşa olması + benim için, okuduğum yorumlara göre amortisörlü maşaları pek tavsiye etmiyolar.
    Sizce seçimin hangisinden yana olmalı?

8. Erdinç Kalay

Erdinç Kalay Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Mustafa Bey kolay gelsin. Malum seçim yapma işi çok yorucu.

Dediğiniz gibi düz maşa, bisikletin ağırlığını olumlu etkilediğinden sizin yararınıza bence.

V fren - düz maşa - hafif bir şehir bisikleti. scott sportster60 2012 modeli 800 lira peşin fiyata aldım geçen hafta.
    Marka farketmeksizin, eğer alacağınız yer mağaza ise (internet sitesi değilse), hele ki 2013 model değilse mutlaka pazarlık yapın o fiyatı düşürürsünüz..

üstüne binmeden bisiklet almayın derim.

hayırlısı olur umarım.

ER

9. mustafa kahraman

Seviye:
    Erdinç Bey yorumunuz için çok teşekk ürler.
    Bu sabah scott ı almak için gittim fakat malesef hiç bir indirim yaptıramadım :-( Bende ordan çıkıp carraro prizmayı peşin 550 ye aldım. Umarım memnun kalırım.