Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scott Sportster 50 M Kadroyu 29 '' jant ve tekerlere taşımak.

Konu, 'Tekerlekler' kısmında uurtez tarafından paylaşıldı.

1. uurtez

uurtez Üye

Seviye:
    Arkadaşlar 2009 model bir Scott Sportster 50 (M kadro) var elimde. Bu bisikleti biraz daha araziye uygun hale getirebilmek için 29 '' MTB jantları ve dış lastikleri takmak istiyorum. Maşayıda kitlenebilir ve daha kaliteli maşa ile değiştireceğim elbette. Ön tekerede bir disk fren eklemesi yapmayı planlıyorum haliyle seçeceğim jant buna uyumlu olmalı. Sormak istediğim elimdeki M boy olan bu kadroya 29 '' jant ve mtb dış lastikleri takabilir miyim ? Eğer takamaz isem 26 '' insem bir uyumsuzluk olur mu acaba ?

İki durum içinde jant ve teker tavsiyelerinizi alabilir miyim ?

Yok sen 28 '' kal derseniz 28 '' disk fren uyumlu ve tırmanmaya uygun dış lastik ve jant seti tavsiyeniz var mıdır ?

2. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
  3. uurtez

uurtez Üye

Seviye:
    Teşekkür ediyorum. O zaman ben 28 '' lik arazi ile daha uyumlu olan bir jant sistemi ve 29 '' lastiklere geçiş yapıyorum. Bu konda marka ve model tavsiyelerinizi alabilir miyim ?

4. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu tarz kadrolarda, arka çatalın en geniş ne kadar çapta lastik alabileceği de önemli,
    mesafe çok kısalırsa, çamurlu şartlarda sıkıntı yaratabilir.
    İkincisi maşa konusunda, kadroların çoğu 50-60mm mesafeli maşalara göre, 100mm'lik
    bir maşa geometriyi kötü etkileyecektir. Forumda satılan sabit maşası sökülüp amortisör
    takılmış bir city bike vardı, bildiğiniz mavi minibüslere dönmüştü bisiklet.

5. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Her kadronun desteklediği bir amörtisör esneme payı vardır. Bence ilk başta bunu öğrenmelisiniz yoksa kadroya ciddi zararlar verebilirsiniz.